język Polski
Cieżkowice

 

 

Komunikat Komisariatu Policji w Ciężkowicach
Komunikat Komisariatu Policji w Ciężkowicach
Komisariat Policji w Ciężkowicach, realizując zadania priorytetowe dotyczące poprawy bezpieczeństwa w szczególności na terenie miasta Ciężkowice rejon Rynku oraz miejscowości Jastrzębia i Bruśnik zawraca się z prośbą do mieszkańców o przekazywanie informacji dotyczących ujawnionych tam nieprawidłowości i wykroczeń. Informacje proszę przekazywać pod numer telefonu Komisariatu Policji w Ciężkowicach 146510007, 146282360, jak też pod numer telefonów dzielnicowych; asp. Jarosław Zięcina 604881230, mł. asp. Piotr Witek 604890926 oraz pod numery alarmowe 112, 997.
więcej »
« schowaj
LGD: Ogłoszenie o szkoleniach w zakresie podejmowania działalności gospodarczej
LGD: Ogłoszenie o szkoleniach w zakresie podejmowania działalności gospodarczej
W związku z organizowanym, naborem wniosków o przyznanie pomocy na operacje w zakresie podejmowania działalności gospodarczej – premie ryczałtowe (50 tyś zł) w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego, serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane pozyskanie dofinansowania do udziału w szkoleniach informacyjnych dla potencjalnych beneficjentów. Spotkania maja charakter otwarty i bezpłatny. Szkolenia zostaną zorganizowane na terenie Lokalnej Grupy Działania Dunajec-Biała zgodnie z poniższym harmonogramem.
więcej »

 

« schowaj
Wieczór w "Grociarni"
Wieczór w "Grociarni"
więcej »

Wesoło i gwarnie było 6 grudnia w Muzeum Etnograficznym "Grociarnia" w Jastrzębi. Członkowie Klubu Seniora spotkali się tutaj aby spędzić wspólnie ten Mikołajkowy wieczór. Wchodzących już od progu witał zapach pysznego jedzenia. Pani Maria Wrobel pełniąca w tym  dniu honory gospodyni i naczelnej kucharki przygotowała liczne niespodzianki kulinarne.   Wszyscy mogli degustować między innymi gotowaną kapustę, swojską kaszankę i prołzioki. Po Grociarni oprowadzał opiekun ekspozycji Bogdan Krok. Zwieńczeniem wieczoru był wspólny śpiew przy akompaniamencie muzyków Kapeli Pogórzanie. 

 

« schowaj
Kiermasz Świąteczny w Ratuszu
Kiermasz Świąteczny w Ratuszu
więcej »

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy na:

Kiermasz Świąteczny

11 grudnia 2016 r

godz. 8:00 – 13:00

Ratusz - Ciężkowice

 

« schowaj
Magdalena Kuropatwa koncertuje w Kalifornii
Magdalena Kuropatwa koncertuje w Kalifornii
W kalifornijskim Paso Robles, w miejscu, gdzie mieszkał i tworzył Ignacy Jan Paderewski, odbywa się cykliczny festiwal organizowany dla uczczenia postaci mistrza.
więcej »

Podczas pięciodniowego programu koncertów i warsztatów Magdalena Kuropatwa – mieszkanka Ciężkowic – prezentowała Etiudę Fryderyka Chopina f-mol opus 28, Sonatę Ludwika van Beethovena c-moll patetyczna cz. 1, oraz Polską pieśń „Weselną” własna aranżacja na fortepian i orkiestrę. Wraz z Magdą wystąpili młodzi artyści, którzy brali udział w warsztatach w Kąśnej Dolnej 2015 roku: Oleksandr (Sasha) Dzvinkovsky i Julia Medynska z Ukrainy, Kannan Freyaldenhoven oraz Daniel Ha z USA. Ta międzynarodowa wymiana utalentowanej młodzieży, cykliczne warsztaty oraz koncerty w Polsce i w USA, są możliwe dzięki nawiązaniu współpracy Powiatu Tarnowskiego (wsparcie finansowe wyjazdu) z dyrektorem „Paderewski Festival” Markiem Żebrowskim.

Festiwal odbywał się w dniach od 2 do 6 listopada – termin ten nawiązuje do daty urodzin kompozytora.  Gwiazdą tegorocznej imprezy był uznany i utytułowany pianista Tadeusz Domanowski, który między innymi prowadził warsztaty pianistyczne z młodymi wykonawcami przekazując tym swoją wiedzę i doświadczenie w dziedzinie muzyki.

Magdalena Kuropatwa jest absolwentką Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach, wychowanka  Ayhama Hammour , obecnie Jarosława Iwaneczko w Szkole Muzycznej II stopnia w Tarnowie.

 

« schowaj
Spotkanie w Muzeum
Spotkanie w Muzeum
Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice zaprasza na spotkanie połączone z wykładami: „Pieniądze i Przyroda” Aleksandra Józewicz, Maria Staniszewska – Polski Klub Ekologiczny w Krakowie Koło Miejskie w Gliwicach „Stowarzyszenie i co dalej?” Grażyna Wiatr – Fundacja im. Jana Hetmana Tarnowskiego realizująca partnerski projekt „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Tarnowski”
więcej »

18 listopada (piątek) godz. 17.00

Muzeum Przyrodnicze im. K. i W. Tomków w Ciężkowicach


Polska gospodarka, jak większość gospodarek na świecie, jest gospodarką mieszaną, składającą się z sektora publicznego i prywatnego. Ma w niej również miejsce, nabierający coraz większego znaczenia, segment ekonomii społecznej. Podczas spotkania przedstawione zostaną zasady funkcjonowania stowarzyszeń, jako podmiotów ekonomii społecznej oraz zaprezentowana rola organizacji pozarządowych dla procesów społecznej integracji. Spotkanie animacyjne pt. Rola organizacji pozarządowych w procesach społecznej integracji.


« schowaj
LGD: Ogłoszenie o naborze wniosków o przyznanie pomocy na operacje w zakresie rozwoju przedsiębiorczości
LGD: Ogłoszenie o naborze wniosków o przyznanie pomocy na operacje w zakresie rozwoju przedsiębiorczości
Lokalna Grupa Działania Dunajec-Białadziałająca na terenie gmin: Ciężkowice, Pleśna, Wojnicz, Zakliczyninformuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu rozwoju przedsiębiorczości na obszarze wiejskim objętym strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, zwaną dalej LSR, przez: podejmowanie działalności gospodarczej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.
więcej »

Termin naboru: od 20 grudnia 2016 r. do 18 stycznia 2017 r.

(termin składania wniosków upływa 18 stycznia 2017 r.  o godz. 18:00)

Wysokość dostępnych środków w ramach naboru: 800 000,00 zł

Wsparcie udzielane jest: w formie premii (na podjęcie działalności gospodarczej)

Wysokość premii na jedną operację wynosi: 50 000,00 zł

Intensywność pomocy: 100%

Wnioski należy składać bezpośrednio w siedzibie Lokalnej Grupy Działania Dunajec-Biała w Zakliczynie, 32-840 Zakliczyn, ulica Browarki 7 (budynek Ochotniczej Straży Pożarnej) w poniedziałki, wtorki, czwartki oraz piątki w godz. od 7:45 do 15:45, a w środy od godz. 10:00 do 18:00.

Wniosek o przyznanie pomocy należy złożyć na obowiązującym formularzu wraz 

z wymaganymi załącznikami (w formie papierowej w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach oraz elektronicznej na płycie CD/DVD tożsamej z wersją papierową).

Dodatkowe szczegóły ogłoszenia znajdują się [TUTAJ]
« schowaj
OGŁOSZENIE ws. przydomowych oczyszczalni ścieków
OGŁOSZENIE ws. przydomowych oczyszczalni ścieków
Burmistrz Gminy Ciężkowice Zbigniew Jurkiewicz informuje, że są jeszcze wolne miejsca do uczestnictwa w programie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się w Urzędzie Gminy Ciężkowice (pok. 25) w terminie do dnia 05.12.2016r. Szczegółowe zasady uczestnictwa oraz wszelkie inne informacje można uzyskać w Zespole Rozwoju Gospodarczego i Inwestycji Urzędu Gminy Ciężkowice pok. 25 oraz pod nr tel. (14) 62 85 840. Ilość miejsc ograniczona!!! Decyduje kolejność zgłoszeń.
więcej »
« schowaj
Kalendarz wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
Najbliższe wydarzenia

Kontakt
Facebook
Zarządzanie kryzysowe
Rewitalizacja
Nieruchomości - ogłoszenia
Pogórzański Jarmark
Muzeum przyrodnicze
Wokół Rezerwatu Skamieniałe Miasto
Zostrań odkrywcą
Encyklopedia Ciężkowic
Obywatel_gov_pl
WKU Tarnów
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.