język Polski
Cieżkowice

 

 

Akcja honorowego krwiodawstwa
Akcja honorowego krwiodawstwa
Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie informuje, że w dniu 6 października 2016 r. w godz. od 8:00 do 12:00 (rejestracja do godz. 11:00) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie, ul. Narutowicza 38, odbędzie się XX Akcja honorowego krwiodawstwa.
więcej »

Do oddania krwi zaprasza się osoby zdrowe w wieku od 18 do 65 lat. W dniu poprzedzającym oddanie krwi nie należy spożywać alkoholu i tłustych posiłków. 

« schowaj
Weź paragon ze sobą – startuje akcja informacyjna
Weź paragon ze sobą – startuje akcja informacyjna
Pod hasłem „Weź paragon ze sobą” w całym kraju rusza ogólnopolska kampania informacyjna Ministerstwa Finansów. Akcja ma uświadomić Polakom z czym wiąże się niewydawanie paragonów fiskalnych na stacjach paliwowych i niezabieranie ich ze sobą, kiedy je otrzymują. Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Tarnowie zachęca do zapoznania się ze szczegółami kampanii.
więcej »

Ministerstwo Finansów analizując mechanizmy występujące w szarej strefie odnotowuje coraz częstsze sygnały o nadużyciach występujących na stacjach paliw. 

Jedną z najczęstszych nieprawidłowości  jest niewydawanie paragonu fiskalnego nieuważnemu klientowi lub zbieranie nieodebranych przez klienta paragonów fiskalnych. Proceder ten może mieć dalsze konsekwencje polegające na wystawianiu tzw. „pustych” faktur na podstawie niewydanych lub nieodebranych paragonów fiskalnych. Uczestniczą w nim zarejestrowane i legalnie działające podmioty. „Puste” faktury to faktury niedokumentujące rzeczywistych zdarzeń gospodarczych, mające na celu m.in. zawyżenie kosztów w działalności gospodarczej oraz zwiększenie podatku naliczonego. Dokumenty te następnie są przekazywane „umówionym” podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą w celu wygenerowania niemających odzwierciedlenia w rzeczywistości kosztów działalności, a także nienależnego podatku naliczonego. Takie działania godzą w uczciwych przedsiębiorców, którym trudniej jest konkurować z oszustami osiągającymi nienależne korzyści.   

Małopolska Administracja Podatkowa apeluje również, by w przypadku, gdy stwierdzimy, że sprzedawca nie wydaje paragonów lub zbiera wystawione i nieodebrane paragony fiskalne zgłośmy te nieprawidłowości na numer bezpłatnej infolinii: 800 807 007 lub adres e-mail: powiadom_podatki@mf.gov.pl, które są przeznaczone m. in. do zgłaszania nadużyć występujących na stacjach paliw.
 
Więcej o akcji: TUTAJ
 

 

« schowaj
Otwarcie wystawy
Otwarcie wystawy
Zapraszamy na otwarcie wystawy pt.: ”Świat Kobiety” & „Kolory regionu” w ramach programu „‘Derby Artystyczne’ 2016” 1 października, godz. 16.30 Ratusz w Ciężkowicach W kolejnych dniach wystawa będzie dostępna w godzinach otwarcia Ratusza (10.00 - 18.00) Wstęp bezpłatny.
więcej »

 

 

 

« schowaj
Wykład
Wykład
Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice zaprasza na wykład dr Ireny Trzcienieckiej- Schneider pt.: „Czy przyroda uczy przewidywać przyszłość?” 23 września (piątek) godz. 18.00 – Muzeum Przyrodnicze w Ciężkowicach
więcej »

Prelegentka ukończyła matematykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, a następnie filozofię na tej samej uczelni. Przez wiele lat pracowała w Instytucie Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, a od 2008 roku w Zakładzie Filozofii Przyrody i Historii Kultury Regionalnej na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, z którym to wydziałem jest związana zawodowo do dziś. Jest autorką blisko stu publikacji naukowych i popularyzatorskich, także książkowych, z zakresu logiki i filozofii języka, metodologii, filozofii przyrody oraz dydaktyki logiki i filozofii. Członek Komisji do Oceny Podręczników Szkolnych Polskiej Akademii Umiejętności oraz Polskiego Towarzystwa Logiki i Filozofii Nauki.

« schowaj
Teatr na łące, podwórku i placu wystąpi na "Diablim Boisku"
Teatr na łące, podwórku i placu wystąpi na "Diablim Boisku"
więcej »

 

« schowaj
41. Międzynarodowy Dzień Muzyki w Kąśnej Dolnej
41. Międzynarodowy Dzień Muzyki w Kąśnej Dolnej
więcej »

1 października - 41. Międzynarodowy Dzień Muzyki w posiadłości Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. 

Muzyka jest motywem uniwersalnym, łączącym ludzi w różnym wieku, o różnym pochodzeniu, religii i statusie społecznym. Dziś Święto Muzyki jest już wydarzeniem międzynarodowym, obchodzonym w ponad 100 krajach i na 5 kontynentach.
 
Ten niezwykły dzień pragniemy świętować także w tak wyjątkowym miejscu jak posiadłość Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Gwiazdą wieczoru koncertowego będzie bowiem uwielbiany przez publiczność, związany w niezwykły sposób z Kąśną Dolną, inicjator festiwalu Bravo Maestro -  skrzypek VADIM BRODSKI

W programie „Wieczoru cygańskiego” znajdą się perełki muzyki skrzypcowej m.in. Pablo de Sarasatego, Maurice’a Ravela oraz uwielbiany przez publiczność CZARDASZ Vittorio Montiego. Przy fortepianie towarzyszyć będzie Artyście Bartłomiej Wezner.

1 października (sobota), godz. 18.00, Letnia Sala Koncertowa w kompleksie dworsko-parkowym w Kąśnej Dolnej
 
Bilety koncertowe w cenie 30 pln do nabycia od 19 września w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Dodatkowe informacje oraz możliwość rezerwacji biletów pod numerem tel. 14 621 09 21

Wyjazd autokaru o godz. 16.30 sprzed tarnowskiego Teatru, po wcześniejszej rezerwacji miejsc (14 621 09 21).

Wieczór koncertowy poprzedzi o godz. 16.00 uroczyste wręczenie NAGRODY GOSPODARCZEJ STAROSTY TARNOWSKIEGO.

Serdecznie zapraszamy!
 
« schowaj
DOFINANSOWANIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW – SPOTKANIE INFORMACYJNE
DOFINANSOWANIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW – SPOTKANIE INFORMACYJNE
więcej »

 

 

 

 

 

 

Burmistrz Gminy Ciężkowice wraz z Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego oraz Tarnowską Agencją Rozwoju Regionalnego zapraszają przedsiębiorców, a także osoby planujące otworzyć własną firmę na spotkanie poświęcone tematyce dofinansowania działalności gospodarczej.  Ulotka [pobierz]
 

Spotkanie odbędzie się 5 października 2016 r. (środa) o godz. 9.00 w Urzędzie Gminy Ciężkowice, w sali nr 13. 
 

Szczegóły na temat projektów dostępne są na stronach internetowych:
www.marr.pl
www.tarr.tarnow.pl
 

« schowaj
Harmonogram zbiórki odpadów
Harmonogram zbiórki odpadów
Urząd Gminy Ciężkowice informuje, że w dniach 8 i 22 październik 2016r. odbędzie się zbiórka odpadów przez Mobilny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Zbiórka odbędzie się w poszczególnych miejscowościach według poniższego harmonogramu (PSZOK).
więcej »

 

Zaznaczamy, iż odpady należy dostarczyć w dniu i godzinach ich odbioru!!!

Do Mobilnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) można oddać następujące odpady:

- Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, 

- Meble i inne odpady wielkogabarytowe, 

- Chemikalia, 

- Akumulatory, 

- Zużyte opony,

- Przeterminowane leki,

- Zużyte baterie,

- Pozostałe odpady niebezpieczne, w szczególności farby kleje, rozpuszczalniki, środki ochrony roślin, aerozole, środki czyszczące, wywabiacza plam, środków do konserwacji drewna oraz opakowań po tych substancjach, a także lamp fluorescencyjnych i akumulatorów.

UWAGA, plac targowy dla zbiórki miejscowości Bogoniowice i Ciężkowice to plac targowy przy BOISKU SPORTOWYM – ul. Krynicka!

W przypadku braku  przeźroczystego worka (na odpady problematyczne), należy odebrać go w siedzibie firmy ,,KOMBUD"

 przy ul. Krynickiej 6.

« schowaj
Kalendarz wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
Najbliższe wydarzenia

Kontakt
Facebook
Zarządzanie kryzysowe
Rewitalizacja
Nieruchomości - ogłoszenia
Pogórzański Jarmark
Muzeum przyrodnicze
Wokół Rezerwatu Skamieniałe Miasto
Zostrań odkrywcą
Encyklopedia Ciężkowic
Obywatel_gov_pl
WKU Tarnów
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.