język Polski
Cieżkowice
Nie daj się oszukać - Sprawdź paragon !
Nie daj się oszukać - Sprawdź paragon !
Akcja „Nie daj się oszukać - Sprawdź paragon" to kolejna odsłona kampanii paragonowej resortu finansów. Od 2002 roku realizujemy działania pod hasłem „Weź paragon". Ich celem jest uświadomienie konsumentom znaczenia paragonu.
więcej »

Obecnie administracja podatkowa realizuje kolejne przedsięwzięcie, związane z uświadomieniem społeczeństwu roli paragonów, loteria paragonowa. Uruchomienie loterii planowane jest na 1 października 2015r., czekają atrakcyjne nagrody. Prawidłowy paragon to ważny aspekt loterii, gdyż w losowaniach będą brały udział tylko te zweryfikowane – paragony fiskalne. Paragony niefiskalne nie będą mogły być rejestrowane na stronie loterii i brać w niej udziału.

 

Paragon fiskalny:
 
Paragon fiskalny jest dokumentem fiskalnym emitowanym przez kasę rejestrującą dla nabywcy w momencie sprzedaży, potwierdzającym dokonanie tej transakcji. Każdy  paragon fiskalny zawiera charakterystyczne elementy:
• centralnie umieszczony napis paragon fiskalny, 
• NIP wystawcy, jego nazwę i adres, 
• nazwę towaru lub świadczonej usługi, 
• cenę, 
• logo i numer unikatowy kasy. 
 
 
Paragon niefiskalny:
 
Paragon niefiskalny jest dokumentem wystawianym przed fiskalizacją kasy i nie powinien być przekazany kupującemu jako dowód zakupu, jeżeli sprzedawca jest zobowiązany         do ewidencjonowania obrotów na kasach rejestrujących. W przypadku niewydania paragonu, jak również wydania paragonu niefiskalnego przez podatnika, na którym ciąży obowiązek jego wystawienia, wartość podatku VAT z reguły i tak jest pobierana                    od konsumenta. To konsument ostatecznie płaci podatek w cenie towaru lub usługi, jednak nie trafia on do budżetu, lecz do „kieszeni" sprzedawcy. Co jest istotne nie tylko z punktu widzenia społecznego, ale również w aspekcie uczciwej konkurencji – przedsiębiorców, którzy rzetelnie płacą podatki.
Przykładem branży, w której zjawisko paragonów niefiskalnych jest szczególnie obecne, jest gastronomia. Funkcjonuje tu często „paragon" potocznie nazywany rachunkiem lub paragonem kelnerskim.
 
 
PAMIĘTAJ O PARAGONIE, WSPIERAJ UCZCIWĄ KONKURENCJĘ!
 

 

« schowaj
Spotkanie z mieszkańcami
Spotkanie z mieszkańcami
Urząd Gminy Ciężkowice informuje mieszkańców o spotkaniu organizowanym przez S&P Group, Małopolsko-Podkarpacki Klaster Czystej Energii przy AGH w Krakowie, dotyczący wykorzystania Fotowoltaiki.
więcej »

« schowaj
Jastrzębskie święto folkloru
Jastrzębskie święto folkloru
W niedzielne popołudnie, 26 lipca w Jastrzębi, w malowniczo położonym wiejskim amfiteatrze przez kilka godzin królowały piosenki i tańce ludowe.
więcej »

Bardzo licznie zgromadzona publiczność gromkimi brawami nagradzała występy poszczególnych zespołów artystycznych. A było na co patrzeć i co podziwiać!

"Mali Jastrzębianie" dzielnie radzili sobie na jastrzębskiej scenie. Już wkrótce część z nich zasili szeregi starszego zespołu regionalnego - "Młodych Jastrzębian", którzy tym razem zaprezentowali nowy program na bazie folkloru rzeszowskiego. W dalszej części festynu "Mali Otwinowianie" wzruszyli wszystkich, wykonując z prawdziwą pasją program oparty na folklorze krakowiaków wschodnich. Zespół SANS urozmaicił występy energicznym brzmieniem muzyki gitarowej i pięknym wokalem. Zespół Taneczny "Kaczupino" ze Zborowic zaprezentował natomiast nowoczesny taniec estradowy. Kolejną grupą folklorystyczną prezentującą się na "Święcie Wsi" byli "Trzcinicoki z Trzcinicy". To zespół ściśle trzymający się reguł dawnego muzykowania, niezwykle dbający o szczegóły takie jak ubiór, instrumenty czy oryginalne teksty przyśpiewek. Ciekawy występ dała niedawno powstała grupa - "Kapela Krzysztofa Bulandy" z Pławnej. Członkowie grupy ubrani w piękne, stylizowane stroje oczarowali publiczność surowym męskim śpiewem. Zespół Regionalny "Pogórzanie", który także wystąpił na scenie, to trzecia najstarsza grupa działająca przy jastrzębskim Domu Kultury. Zarówno historia tej grupy jak i jej osiągnięcia artystyczne budą szacunek i uznanie w środowisku. "Żeńska grupa śpiewacza", "Męska grupa śpiewacza" i Kapela - połączywszy siły zawładnęły sceną amfiteatru. Tuż przed zabawą taneczną na scenę wyszedł znany i lubiany weselny zespół "Samba". Grupa ta działająca od ponad dwudziestu lat jest przykładem solidnego rzemiosła muzycznego, czerpie swój repertuar z rodzimego folkloru.
 
Do tańca i wspólnej zabawy przygrywały dwa zespoły: "Hey Band" z Ciężkowic i "Ext Time" z Siekierczyny.

« schowaj
Kolorowy Sierpień Z Centrum Kultury!
Kolorowy Sierpień Z Centrum Kultury!
Zapraszamy na wakacyjne zajęcia dla dzieci!
więcej »

 

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci, których organizatorem jest Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice. 4 i 6 sierpnia spotykamy się w Muzeum Przyrodniczym- w godz. 10.00-12.00 zwiedzamy muzeum a od 12.00 do 14.00 bawimy się w parku (jeśli warunki atmosferyczne na to pozwalają).  11 i 12 sierpnia gramy na gitarze- zajęcia warsztatowe w amfiteatrze w godz. 14.00-16.00 (kontakt 608 457 208). 18 i 20 sierpnia zwiedzamy Muzeum Etnograficzne "Grociarnia"- w godz.9.00-11.00 a potem bawimy się i gramy w świetlicy Domu Kultury w Jastrzębi. W ostatnim tygodniu wakacji zapraszamy do Pracowni Orange- 25 i 27 sierpnia zajęcia plastyczne, gry, konkursy i zabawy dla najmłodszych!

Z A P R A S Z A M Y !

« schowaj
Festyn Rodzinny za nami!
Festyn Rodzinny za nami!
więcej »

W sobotnie popołudnie, 18 lipca, w ciężkowickim amfiteatrze odbył się Festyn Rodzinny, którego organizatorami było Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice oraz animator i konferansjer Marcin Grabowski.

Głównymi atrakcjami festynu były konkursy i zabawy dla najmłodszych, wspólna Zumba na deskach amfiteatru i bogaty repertuar zespołów i wokalistów, którzy zaprezentowali się tego dnia w Ciężkowicach. Wystąpił zespół "Pan Tu Nie Stał" oraz "Hideway" a także Klaudia Jamka i Kasia Pasek wspólnie z Dominikiem Fitrzykiem. Zabawę taneczną prowadził zespół 'Samba'.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.

 

« schowaj
Święto Wsi Jastrzębia
Święto Wsi Jastrzębia
więcej »

Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice oraz Sołectwo Wsi Jastrzębia
zapraszają na

Święto Wsi- Przegląd Obrzędów Ludowych-  Jastrzębia
26 lipca 2015 r. godz. 16.00
(pole biwakowe)

W PROGRAMIE:

- Mali Jastrzębianie
- Mali Otwinowianie
- Młodzi Jastrzębianie
- Zespół Sans
- Zespół Kaczupino
- Kapela Krzysztofa Bulandy
- Kapela Trzcinicoki z Trzcinicy
- Kapela Pogórzanie z Jastrzębi
- Zespół Samba
- Zabawa taneczna (godz.20.00) z zespołami 'HEY-BAND' i 'EX TIME'

« schowaj
Ostrożnie nad wodą!
Ostrożnie nad wodą!
Sezon letni rozkręca się. Każdy chce jak najlepiej wykorzystać słoneczną pogodę i odpocząć. Osoby korzystające z wód przybrzeżnych na terenie naszej gminy prosi się o zachowanie szczególnej ostrożności.
więcej »
« schowaj
Zaproszenie dla dzieci i młodzieży
Zaproszenie dla dzieci i młodzieży
Burmistrz Gminy Ciężkowice Pan Zbigniew Jurkiewicz zaprasza dzieci i młodzież z terenu Gminy Ciężkowice do uczestnictwa w zajęciach rekreacyjno-sportowych
więcej »

 Burmistrz Gminy Ciężkowice Pan Zbigniew Jurkiewicz   zaprasza   dzieci  i  młodzież               z  terenu Gminy Ciężkowice do uczestnictwa   w zajęciach rekreacyjno-sportowych organizowanych w miesiącu lipcu i sierpniu br. na terenach rekreacyjnych położonych  przy  ulicy  Równej  w  Ciężkowicach, Hali  sportowej w Jastrzębi, na terenach rekreacyjno-sportowych przy Szkole Podstawowej w Bogoniowicach, na sali gimnastycznej w Bruśniku oraz obiektach sportowo-rekreacyjnych w Ostruszy i Siekierczynie.

Zajęcia  prowadzone będą  według  harmonogramów  dostępnych  na  stronie  internetowej  www.ciezkowice.pl 

Zajęcia  są  finansowane  ze  środków   Gminnego  Programu  Profilaktyki  i  Rozwiązywania  Problemów  Alkoholowych  oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Plany zajęć:

Ostrusza

Jastrzębia - lipiec

Bruśnik - lipiec

Bruśnik - sierpień

Ciężkowice

Bogoniowice

« schowaj
Kalendarz wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
Najbliższe wydarzenia
  • 2015-08-09
    \"Święto Rzeki\"

    Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach, godz. 10.00

  • 2015-08-23
    Dożyniki Gminne

    Amfiteatr Letni w Ciężkowicach, godz. 14.00

Kontakt
Pogórzański Jarmark
Encyklopedia Ciężkowic
Zarządzanie kryzysowe
Monitoring powodziowy
Muzeum przyrodnicze
Wokół Rezerwatu Skamieniałe Miasto
Zostrań odkrywcą
Nowoczesna administracja
Strategia
Obywatel_gov_pl
Wybory - referendum 2015
wybory parlamentarne 2015
WKU Tarnów
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.