język Polski
Cieżkowice

 

 

DOFINANSOWANIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW – SPOTKANIE INFORMACYJNE
DOFINANSOWANIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW – SPOTKANIE INFORMACYJNE
więcej »

 

 

 

 

 

 

Burmistrz Gminy Ciężkowice wraz z Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego oraz Tarnowską Agencją Rozwoju Regionalnego zapraszają przedsiębiorców, a także osoby planujące otworzyć własną firmę na spotkanie poświęcone tematyce dofinansowania działalności gospodarczej.  Ulotka [pobierz]
 

Spotkanie odbędzie się 5 października 2016 r. (środa) o godz. 9.00 w Urzędzie Gminy Ciężkowice, w sali nr 13. 
 

Szczegóły na temat projektów dostępne są na stronach internetowych:
www.marr.pl
www.tarr.tarnow.pl
 

« schowaj
Harmonogram zbiórki odpadów
Harmonogram zbiórki odpadów
Urząd Gminy Ciężkowice informuje, że w dniach 8 i 22 październik 2016r. odbędzie się zbiórka odpadów przez Mobilny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Zbiórka odbędzie się w poszczególnych miejscowościach według poniższego harmonogramu (PSZOK).
więcej »

 

Zaznaczamy, iż odpady należy dostarczyć w dniu i godzinach ich odbioru!!!

Do Mobilnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) można oddać następujące odpady:

- Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, 

- Meble i inne odpady wielkogabarytowe, 

- Chemikalia, 

- Akumulatory, 

- Zużyte opony,

- Przeterminowane leki,

- Zużyte baterie,

- Pozostałe odpady niebezpieczne, w szczególności farby kleje, rozpuszczalniki, środki ochrony roślin, aerozole, środki czyszczące, wywabiacza plam, środków do konserwacji drewna oraz opakowań po tych substancjach, a także lamp fluorescencyjnych i akumulatorów.

UWAGA, plac targowy dla zbiórki miejscowości Bogoniowice i Ciężkowice to plac targowy przy BOISKU SPORTOWYM – ul. Krynicka!

W przypadku braku  przeźroczystego worka (na odpady problematyczne), należy odebrać go w siedzibie firmy ,,KOMBUD"

 przy ul. Krynickiej 6.

« schowaj
Otwarcie wystawy
Otwarcie wystawy
Zapraszamy na otwarcie wystawy pt.: ”Świat Kobiety” & „Kolory regionu” w ramach programu „‘Derby Artystyczne’ 2016” 1 października, godz. 16.30 Ratusz w Ciężkowicach W kolejnych dniach wystawa będzie dostępna w godzinach otwarcia Ratusza (10.00 - 18.00) Wstęp bezpłatny.
więcej »

 

 

 

« schowaj
Wykład
Wykład
Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice zaprasza na wykład dr Ireny Trzcienieckiej- Schneider pt.: „Czy przyroda uczy przewidywać przyszłość?” 23 września (piątek) godz. 18.00 – Muzeum Przyrodnicze w Ciężkowicach
więcej »

Prelegentka ukończyła matematykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, a następnie filozofię na tej samej uczelni. Przez wiele lat pracowała w Instytucie Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, a od 2008 roku w Zakładzie Filozofii Przyrody i Historii Kultury Regionalnej na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, z którym to wydziałem jest związana zawodowo do dziś. Jest autorką blisko stu publikacji naukowych i popularyzatorskich, także książkowych, z zakresu logiki i filozofii języka, metodologii, filozofii przyrody oraz dydaktyki logiki i filozofii. Członek Komisji do Oceny Podręczników Szkolnych Polskiej Akademii Umiejętności oraz Polskiego Towarzystwa Logiki i Filozofii Nauki.

« schowaj
Teatr na łące, podwórku i placu wystąpi na "Diablim Boisku"
Teatr na łące, podwórku i placu wystąpi na "Diablim Boisku"
więcej »

 

« schowaj
41. Międzynarodowy Dzień Muzyki w Kąśnej Dolnej
41. Międzynarodowy Dzień Muzyki w Kąśnej Dolnej
więcej »

1 października - 41. Międzynarodowy Dzień Muzyki w posiadłości Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. 

Muzyka jest motywem uniwersalnym, łączącym ludzi w różnym wieku, o różnym pochodzeniu, religii i statusie społecznym. Dziś Święto Muzyki jest już wydarzeniem międzynarodowym, obchodzonym w ponad 100 krajach i na 5 kontynentach.
 
Ten niezwykły dzień pragniemy świętować także w tak wyjątkowym miejscu jak posiadłość Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Gwiazdą wieczoru koncertowego będzie bowiem uwielbiany przez publiczność, związany w niezwykły sposób z Kąśną Dolną, inicjator festiwalu Bravo Maestro -  skrzypek VADIM BRODSKI

W programie „Wieczoru cygańskiego” znajdą się perełki muzyki skrzypcowej m.in. Pablo de Sarasatego, Maurice’a Ravela oraz uwielbiany przez publiczność CZARDASZ Vittorio Montiego. Przy fortepianie towarzyszyć będzie Artyście Bartłomiej Wezner.

1 października (sobota), godz. 18.00, Letnia Sala Koncertowa w kompleksie dworsko-parkowym w Kąśnej Dolnej
 
Bilety koncertowe w cenie 30 pln do nabycia od 19 września w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Dodatkowe informacje oraz możliwość rezerwacji biletów pod numerem tel. 14 621 09 21

Wyjazd autokaru o godz. 16.30 sprzed tarnowskiego Teatru, po wcześniejszej rezerwacji miejsc (14 621 09 21).

Wieczór koncertowy poprzedzi o godz. 16.00 uroczyste wręczenie NAGRODY GOSPODARCZEJ STAROSTY TARNOWSKIEGO.

Serdecznie zapraszamy!
 
« schowaj
Psy szukają nowego właściciela
Psy szukają nowego właściciela
Rozwiń aby zobaczyć szczegóły ogłoszenia.
więcej »

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenie 1

W sierpniu, w miejscowości Kipszna znaleziono bezdomnego psa. Szukamy osoby dobrego serca, która go przygarnie i zapewni bezpieczny dom. Pies jest średniej wielkości, bardzo spokojny i przyjaźnie nastawiony do człowieka. Został otoczony podstawową opieką weterynaryjną i czeka na nowego opiekuna.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy w Ciężkowicach w godzinach od 7.00 do 15.00 w pok. nr 30, lub pod nr tel. (14) 62 85 830.

 

Ogłoszenie 2

We wrzeniu w miejscowości Bogoniowice znaleziono bezdomnego psa. Pies szuka osoby dobrego serca, która go przygarnie i zaopiekuje się nim. Pies jest ufny i bardzo spokojny i przyjaźnie nastawiony do człowieka. Został otoczony opieką weterynaryjną i czeka na swojego Pana lub Panią.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy w Ciężkowicach w godzinach od 7.00 do 15.00 w pok. nr 30, lub pod nr tel. (14) 62 85 830.

« schowaj
Pracowite wakacje w placówkach oświatowych Gminy Ciężkowice.
Pracowite wakacje w placówkach oświatowych Gminy Ciężkowice.
Wraz z nastaniem wakacji w placówkach oświatowych Gminy Ciężkowice rozpoczęły się intensywne prace remontowe. Największe z nich zaplanowano w budynku Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Ciężkowicach. W całym obiekcie została wymieniona stara awaryjna instalacja elektryczna oraz wymieniono stare lampy świetlówkowe na nowoczesne panele LED-owe zapewniające lepszy komfort nauczania generując światło o przyjaznej barwie oraz odpowiednim natężeniu, co do dej pory po zmianie przepisów nie było spełnione.
więcej »

Zadanie w całości zostało sfinansowane ze środków własnych budżetu Gminy Ciężkowice. Nadmienić należy w tym miejscu, że w Szkole w której funkcjonuje kilka pracowni komputerowych eksploatowana była stara instalacja aluminiowa wykonana w latach 60 – tych ubiegłego stulecia w momencie budowy Szkoły. Wymian instalacji oraz oświetlenie na LED-owe to również duże oszczędności w przyszłości wynikające z mniejszego zużycia energii. 

W Szkole Podstawowej w Kąśnej Dolnej przeprowadzono niezbędny remont w pomieszczeniach przedszkola, w których m in. poprawiono oświetlenie, podłogę oraz wykonano malowanie ścian. W pozostałych pomieszczeniach szkolnych poddano remontowi  instalację elektryczną m in. wymieniając oprawy oświetleniowe i źródła światła tak, aby były spełnione wszystkie przepisy w zakresie wymaganego natężenia oświetlenia. 

Jednak największą radość uczniom Szkoły w Kąśnej sprawiło zapewne oddanie do użytku nowoczesnego kompleksu boisk wielofunkcyjnych umożliwiających rozgrywanie wielu dyscyplin sportowych. Jest to na tyle istotne,  bowiem szkoła nie posiada sali gimnastycznej a dotychczasowe boisko w okresach jesiennym i wiosennym ze względu na zdewastowaną nawierzchnię uniemożliwiało odbywanie zajęć. Więcej o tym obiekcie pisaliśmy w oddzielnej publikacji.

W Zborowicach przeprowadzono gruntowne prace remontowe konstrukcji dachu na budynku Szkoły, który w 2014r. został uszkodzony przez huraganowe wiatry. Dzięki środkom pozyskanym z odszkodowania zlecono wykonanie niezbędnych prac, w ramach których wzmocniono konstrukcję więźby dachowej i poprawiono mocowanie pokrycia dachowego.

W Siekierczynie budynek Szkoły rozbłysnął nowymi barwami. W wakacje pomalowano elewację nadając obiektowi nowe przyjazne barwy.

We wrześniu zaplanowane jest podpisanie umowy na dofinansowanie wykonania podjazdu dla osób niepełnosprawnych do budynku Zespołu Szkół Publicznych w Jastrzębi. Na tą okoliczność pozyskano dotację z PFRON przeznaczoną na likwidację barier dla osób niepełnosprawnych. Zadanie zostanie wykonane jeszcze w tym roku. Dodatkowo trwają prace projektowe zmierzające do opracowania kompletnej dokumentacji technicznej boisk wokół budynku szkolnego.

W Przedszkolu w Zborowicach przeprowadzono gruntowny remont posadzek w największej sali, w której przebywają najmłodsi. Usunięto stary zawilgocony parkiet, wykonano niezbędne izolacje poziome i położono nową podłogę. W tymże obiekcie zaplanowano jeszcze przeprowadzenie gruntownej termomodernizacji zgłaszając go do projektu w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

W budynku szkoły w Bruśniku remontowi podana został klatka schodowa. Po zakończeniu prac obiekt będzie spełniał niezbędne w tym zakresie wymogi sanitarne.

Łączne nakłady inwestycyjne poczynione na remonty w placówkach oświatowych których realizacja przypadła w miesiącach wakacyjnych stanowią kwotę  blisko 1 mln złotych !!!.

 
   
« schowaj
Kalendarz wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
Najbliższe wydarzenia

Kontakt
Facebook
Zarządzanie kryzysowe
Rewitalizacja
Nieruchomości - ogłoszenia
Pogórzański Jarmark
Muzeum przyrodnicze
Wokół Rezerwatu Skamieniałe Miasto
Zostrań odkrywcą
Encyklopedia Ciężkowic
Obywatel_gov_pl
WKU Tarnów
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.