język Polski
Cieżkowice

 

 

Podziękowanie
Platforma Usług Elektronicznych (PUE)
Platforma Usług Elektronicznych (PUE)
więcej »

« schowaj
Konferencja - Sieciowanie Sprzedaży Produktów Regionalnych
Konferencja - Sieciowanie Sprzedaży Produktów Regionalnych
więcej »

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

« schowaj
Oscypek - Produkt Regionalny ze znakiem ChNP
Oscypek - Produkt Regionalny ze znakiem ChNP
Jaki kształt ma oscypek, jaka jest jego barwa po przekrojeniu, w jakim okresie jest wytwarzany, na obszarze których powiatów województwa Śląskiego i Małopolskiego powstaje, z jaką kulturą przywędrował na Podhale, jak się prowadzi bacówkę i jak się przerabia mleko, z jakiego mleka powstaje, jak wpływa na zrównoważony rozwój obszarów wiejskich czy wreszcie jak smakuje ... Takie informacje można było dziś pozyskać na stoisku przy wejściu na Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach!
więcej »

« schowaj
XVII Pogórzański Jarmark Artystów i Rękodzielników
XVII Pogórzański Jarmark Artystów i Rękodzielników
XVII Pogórzański Jarmark Artystów i Rękodzielników w Ciężkowicach Burmistrz Gminy Ciężkowice oraz Fundacja Społeczna ‘PROGRES’ zapraszają do wzięcia udziału w XVII Pogórzańskim Jarmarku Artystów i Rękodzielników w Ciężkowicach - imprezie promującej sztukę ludową regionu, pogórzańskie tradycje i obrzędy, ginące zawody, kuchnię i ekologiczne produkty lokalne, a także ofertę turystyczną Pogórza.
więcej »

Najbliższa niedziela – 22 lipca, amfiteatr letni w Ciężkowicach
Start godz. 12.00

W programie:
- stoiska wystawców z kraju i regionu;
- degustacje i pokazy kulinarne;
- występy zespołów muzycznych i tanecznych
- „Święto Produktu Lokalnego” – impreza towarzysząca
- zabawa taneczna.
 

Zapraszamy!

« schowaj
Ruszył Ciężkowicki Uniwersytet Małego Obywatela
Ruszył Ciężkowicki Uniwersytet Małego Obywatela
więcej »

Uczestnicy  projektu pn. „Oryginalnie regionalnie! – Ciężkowicki Uniwersytet Małego Obywatela” rozpoczęli zajęcia warsztatowe. Od zeszłego tygodnia ruszyły działania w ramach warsztatów rękodzielniczych, a od poniedziałku dzieci i młodzież biorą udział w warsztatach historycznych. 
Na zajęciach  rękodzielniczych pn. "Twórcze umysły" uczestnicy zapoznali się z pojęciem sztuki ludowej, poznali najbardziej charakterystyczne style ludowe. Nauczyli się jak wykorzystywać wzornictwo ludowe do tworzenia dekoracji czy ozdabiania przedmiotów codziennego użytku. Powstały więc na warsztatach oryginalne breloki z filcu, fantazyjne kwiaty z bibuły, czy pięknie zdobione drewniane sztućce. A to dopiero początek przygód dzieci i młodzieży z regionalnym rękodziełem. Uczestnicy pod koniec zajęć przygotują także gadżety do rozdawania w czasie obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości – będą to np. kotyliony czy flagi. Dzięki tym działaniom kształtuje się u dzieci poczucie więzi z kulturą swojego regionu, co z kolei przyczyni się do podejmowania działań na rzecz zachowania i upowszechnienia tej kultury. 
Na warsztatach historycznych uczestnicy zapoznali się ze strojami i bronią z dawnych epok. Warsztaty te noszą nazwę "Gotowi do walki”. Na pierwszych zajęciach dzieci i młodzież zapoznali się z historią Ciężkowic i regionu, poznali dzieje swojej miejscowości na ciekawej prezentacji o dawnych Ciężkowicach.  Prowadzący pokazali uczestnikom techniki rekonstrukcyjne oraz stroje i broń różnych okresów historycznych. W piątek odbyły się także pierwsze warsztaty szermierki uczące techniki szermierczej, pracy ze szpadą treningową i koordynacji ruchowej. 
W najbliższym tygodniu rozpoczną się także trzecie warsztaty w ramach projektu pn. „Smaczne – bo tradycyjne i nasze" gdzie dzieci i młodzież zapoznają się z tradycyjną kuchnią regionu. Na wszystkich uczestników czekają jeszcze dwa wyjazdy edukacyjne. 
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia fotorelacji!

" Oryginalnie regionalnie! – Ciężkowicki Uniwersytet Małego Obywatela " – to projekt realizowany przez Fundację Społeczną Progres w partnerstwie z Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice. Projekt realizowany jest z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020, Priorytet 2 Aktywne społeczeństwo, Kierunek działania 1 Aktywizacja obywateli w sprawach wspólnotowych.

   

 
« schowaj
Zapisy na konferencję dot. produktów regionalnych
Zapisy na konferencję dot. produktów regionalnych
więcej »

 

 

 

 

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa  inwestująca w obszary wiejskie", Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej "Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Burmistrz Gminy Ciężkowice zaprasza rolników i producentów na konferencje dotyczącą sieciowania sprzedaży produktów regionalnych, prawnych aspektów wytwarzania  artykułów spożywczych wysokiej jakości i przepisów prawa skarbowego w tym zakresie. Konferencja odbędzie się w sobotę i niedzielę 21 i 22 lipca w Ciężkowicach – rozpoczęcie 21.07.2018 r. o godz. 12:30.

Chętnych do udziału w konferencji prosimy o złożenie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (do pobrania na dole strony) do 20.07.2018 r. (piątek) w Muzeum Przyrodniczym w Ciężkowicach – ul. 3-go Maja 34, 33-190 Ciężkowice. Ilość miejsc ograniczona.

Więcej informacji o projekcie można uzyskać w Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice lub pod nr tel. 14 651 00 28

Materiał opracowany przez Gminę Ciężkowice. Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu: "Zrównoważony rozwój obszarów wiejskich przez żywność wysokiej jakości z naciskiem na produkt lokalny."

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

PROGRAM KONFERENCJI

« schowaj
MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY „NOWA ZIEMIA” O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ ZAWITA TAKŻE DO CIĘŻKOWIC
MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY „NOWA ZIEMIA” O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ ZAWITA TAKŻE DO CIĘŻKOWIC
W ostatnich dniach władze AliveToday Foundation oraz Gminy Ciężkowice podpisały list intencyjny dotyczący współpracy na rzecz popularyzacji wiedzy ekologicznej oraz świadomego i harmonijnego korzystania z zasobów środowiska naturalnego. To ważna inicjatywa zarówno z punktu widzenia Fundacji, która jest organizatorem nowego i ważnego przedsięwzięcia o międzynarodowej randze, jakim będzie organizowany cyklicznie od tego roku w Krakowie festiwal filmowy o tematyce ekologicznej, który ma uwrażliwić społeczność międzynarodową na konieczność stworzenia równowagi między człowiekiem a jego środowiskiem naturalny, jak i z punktu widzenia Ciężkowic, dla których kwestie dbałości o środowisko są ważne, czemu daje wyraz podejmując ważne inicjatywy edukacyjne z tym związane np. w postaci budowy Małopolskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.
więcej »

Udział Gminy Ciężkowice w tym projekcie jest dla niej niezwykłym wyróżnieniem i zauważeniem zarówno wartości przyrodniczo-krajobrazowych gminy i całego Pogórza Ciężkowickiego, ale także docenieniem dotychczasowych i planowanych działań popularyzujących dziedzictwo przyrodnicze i uczących w mądry sposób korzystać z tego środowiska przez człowieka.

Z kolei dla Fundacji ta współpraca z Gminą Ciężkowice jest ważna nie tylko dlatego, że w praktyce i w konkretnym miejscu może pokazać wartość środowiska naturalnego w życiu człowieka, ale także dlatego, że powstające Małopolskie Centrum Edukacji Ekologicznej stwarza na wiele najbliższych lat możliwość twórczej współpracy, m.in. poprzez organizację cyklicznych, międzynarodowych warsztatów dla filmowców zajmujących się przyrodą i edukacją ekologiczną w dobrze do tego przystosowanym obiekcie MCEE.
 
Dzięki współpracy Fundacji i Gminy już w trakcie pierwszej edycji Festiwalu, 
w październiku tego roku, uczestnicy tego wydarzenia będą mogli zwiedzieć Rezerwat „Skamieniałe Miasto” i bliżej poznać urokliwe Pogórze Ciężkowickie z jego zasobami przyrodniczo-kulturowymi, zaś mieszkańcy Ciężkowic i okolicznych gmin będą mogli skorzystać w siedzibie Muzeum Przyrodniczego w Cieżkowicach z wybranych projekcji festiwalowych.
Podpisany przez Burmistrza Ciężkowic p. Zbigniewa Jurkiewicza i Prezesa Fundacji p. Juana Walle list intencyjny, stwarza niezwykle atrakcyjne dla obu podmiotów podstawy wieloletniej współpracy w obszarze związanym z promocją zrównoważonego rozwoju i edukacją ekologiczną w oparciu o infrastrukturę przyszłego Małopolskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Cieżkowicach.
 
 
Alive Today Foundation to organizacja non-profit założona w Krakowie w roku 2016 wspierająca sztukę, kulturę, naukę, ale koncentrująca się głównie na zagadnieniach i działaniach prośrodowiskowych. Tym co wyróżnia Fundację jest próba połączenia działań koncentrujących się na idei zrównoważonego rozwoju z działaniami kulturalnymi i naukowymi. Największym projektem fundacji jest przygotowywany obecnie Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych „New Earth International Film Festival”, którego pierwsza edycja odbędzie się w Krakowie w dniach od 15 do 21 października 2018 roku. Do festiwalu już zgłoszono ponad 700 filmów z całego świata, a współpracę i patronat nad festiwalem objęło m.in. Miasto Kraków, Ambasada Meksyku, krakowskie uczelnie (w tym: Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Rolniczy, Akademia Sztuk Pięknych, Uniwersytet Pedagogiczny i Akademia Krakowska), Krakowskie Biuro Festiwalowe i Krakow Film Commission, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, a także Gmina Ciężkowice.
 

 Link do Listu Intencyjnego znajduje się TUTAJ.

« schowaj
Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!
Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!
Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut.
więcej »

 


Na zarejestrowanie narodzin dziecka rodzice mają 21 dni od dnia wystawienia karty urodzenia. Do tej pory mieli tylko jedną opcję – wizyta w urzędzie. Od 1 czerwca mają wybór – pędzić do urzędu czy spędzić ten czas z nowym członkiem rodziny.
 

Zdążysz w trakcie drzemki
 

Prościej, szybciej i wygodniej – to najkrótszy opis uruchomionej usługi. Jak z niej skorzystać? Cały proces to 5 prostych kroków.
 

WAŻNE: rodzic, który będzie rejestrował narodziny (może to być zarówno mama, jak i tata) musi mieć aktualny Profil Zaufany. Jeśli go nie masz, sprawdź jak to zmienić.
 

Co dalej? Wejdź na stronę www.obywatel.gov.pl i tam wybierz usługę, z której chcesz skorzystać. Po zalogowaniu, system poprosi Cię o potwierdzenie, że jesteś matką/ojcem dziecka. Następnie – o zweryfikowanie Twoich danych.
Jak tylko to zrobisz, przejdziesz do zarejestrowania narodzin potomka. To czego potrzebujesz na tym etapie to m.in. nazwa szpitala, w którym dziecko przyszło na świat oraz imię dziecka. Dobrze, by było uzgodnione przez oboje rodziców ;-) Ustal także numer Twojego aktu małżeństwa lub urodzenia (jeśli nie jesteś w związku małżeńskim) - to znacznie ułatwi weryfikację Twoich danych w Urzędzie Stanu Cywilnego. Kilka kliknięć i gotowe.
Kolejny krok to wybór adresu, pod którym chcesz zameldować dziecko oraz sposobu odebrania dokumentów. Do wyboru masz skrzynkę na ePUAP, odbiór osobisty lub przesyłkę tradycyjną pocztą. Ostatni krok to podgląd wniosku i podpis (Profilem Zaufanym).
Gotowe! Wszystko powinno potrwać krócej, niż poobiednia drzemka malucha. 
 

Rejestracja w 5 krokach
Tak to wygląda w skrócie:
Krok 1: oświadczasz, że jesteś matką/ojcem dziecka
Krok 2: sprawdzasz poprawność swoich danych, wprowadzasz dane drugiego rodzica
Krok 3: wpisujesz dane dziecka
Krok 4: wybierasz adres zameldowania dziecka i sposób, w który chcesz odebrać dokumenty (elektronicznie - skrzynka na ePUAP, osobiście, pocztą tradycyjną)
Krok 5: podgląd wniosku i… podpis (Profilem Zaufanym).
 

Odpis aktu urodzenia, w zależności od wybranej przez Ciebie opcji, zostanie przesłany w wersji papierowej lub elektronicznej. Razem z nim otrzymasz powiadomienie o nadanym numerze PESEL oraz zaświadczenie o zameldowaniu.
 

To nie koniec zmian
 

To nie jedyne zmiany, które wkrótce zaczną obowiązywać, a które dotyczą rodziców. W funkcjonujących dotychczas przepisach i rejestrach publicznych brakuje mechanizmów jednoznacznie łączących dziecko z rodzicami (tzw. parentyzacja). Gromadzone w aktach imiona, nazwiska i nazwiska rodowe rodziców nie zawsze jednoznacznie ich wskazują. Utrudnia to nie tylko prowadzenie rozmaitych statystyk publicznych, ale też np. realizację programów pomocowych państwa, takich jak Rodzina 500 plus.
 

Dlatego Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało też takie zmiany:

  • jednoznaczne powiązanie danych rodziców i dzieci w rejestrze PESEL (tzw. parentyzacja):
    Numery PESEL rodziców pojawią się w danych gromadzonych przy akcie urodzenia dziecka oraz w rejestrze PESEL. Planowane wejście w życie - od 1 grudnia 2018 r.,
  • szybsze poprawianie niezgodnych z prawdą informacji zgromadzonych w rejestrze PESEL:

Organy korzystające z dostępu do rejestru PESEL będą mogły zgłaszać niezgodność bezpośrednio do właściwego kierownika Urzędu Stanu Cywilnego za pomocą dedykowanej do tego e-usługi. Planowane wejście w życie - 1 maja 2019r.
 

Wydział Komunikacji
Ministerstwo Cyfryzacji

 


« schowaj
Kalendarz wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
Najbliższe wydarzenia

Kontakt
Facebook
Zarządzanie kryzysowe
Wybory Samorządowe 2018
Nieruchomości - ogłoszenia

 

Rewitalizacja
Śmieci
Pogórzański Jarmark
Muzeum przyrodnicze
Wokół Rezerwatu Skamieniałe Miasto
Zostrań odkrywcą
Encyklopedia Ciężkowic
Obywatel_gov_pl
WKU Tarnów
Kącik  Przedsiębiorcy
FIO
Fundacja Społeczna PROGRES
WFOŚ
Powietrze Ciężkowice
Sportowy turniej
Zrównoważony rozwój..
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.