język Polski
Cieżkowice

 

 

Informacja dotycząca obowiązku umieszczenia tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości
Informacja dotycząca obowiązku umieszczenia tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości
Burmistrz Gminy Ciężkowice przypomina, że właściciele nieruchomości zabudowanych lub inne podmioty, które takimi nieruchomościami władają, mają obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku (w niektórych przypadkach również na ogrodzeniu) tabliczki z numerem porządkowym. Obowiązek oznaczenia budynku numerem porządkowym wynika z art. 47b ustawy Prawo Geodezyjne i Kartograficzne. Niedopełnienie obowiązku wynikającego z powyższego przepisu skutkuje popełnieniem wykroczenia określonego w art. 64 Kodeksu Wykroczeń Prawidłowe oznakowanie posesji numerem porządkowym ma istotne znaczenie dla usprawnienia działań wszystkich podmiotów, dla których łatwość identyfikacji domów jest niezwykle ważna dla ratowania życia i zdrowia, a także zapewnienia bezpieczeństwa obywateli. W związku z powyższym, Burmistrz Gminy Ciężkowice, apeluje do mieszkańców o prawidłowe oznakowanie budynków numerami porządkowymi, zgodnie z dyspozycją art. 47b ustawy Prawo Geodezyjne i Kartograficzne.
więcej »

 Ustawa z dnia 17 maja 1989 r. Prawo Geodezyjne i Kartograficzne (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz.1629).

Art.  47b.
[Obowiązki w zakresie umieszczania tabliczek z numerem porządkowym nieruchomości]
1.Właściciele nieruchomości zabudowanych lub inne podmioty uwidocznione w ewidencji gruntów i budynków, które takimi nieruchomościami władają, mają obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym w terminie 30 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o ustaleniu tego numeru.
2.Na tabliczce, o której mowa w ust. 1, oprócz numeru porządkowego zamieszcza się również nazwę ulicy lub placu, a w miejscowościach bez ulic lub placów albo posiadających ulice lub place bez nazw - nazwę miejscowości.
3.(…)
4.W przypadku gdy budynek położony jest w głębi ogrodzonej nieruchomości, tabliczkę z numerem porządkowym umieszcza się również na ogrodzeniu.
 
Ustawa z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks Wykroczeń (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 1094 ze zm.).
 
Art. 64. 
[Niewykonanie obowiązku oznakowania obiektu]
§  1. Kto, będąc właścicielem, administratorem, dozorcą lub użytkownikiem nieruchomości, nie dopełnia obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu albo utrzymania w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości, nazwą ulicy lub placu albo miejscowości, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.
§  2. Tej samej karze podlega, kto nie dopełnia obowiązku oświetlenia tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości.
 
« schowaj
Pogórzański Flesz 3/2016
Pogórzański Flesz 3/2016
Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka 'Pogórzańskiego Flesza'
więcej »

« schowaj
Województwo Małopolskie zaprasza na warsztaty medialne
Województwo Małopolskie zaprasza na warsztaty medialne
więcej »

Małopolska Międzypokoleniowa Pracownia Medialna

Ćwiczenia dykcji i poprawnej wymowy, nauka przeprowadzania wywiadów i sond ulicznych, praca na reporterskim sprzęcie i oprogramowaniu. To i wiele innych ciekawych zadań czeka na uczestników bezpłatnych warsztatów w ramach Małopolskiej Międzypokoleniowej Pracowni Medialnej.

W czerwcu br. wzięliśmy udział w premierowym wydaniu Budżetu Obywatelskiego Małopolski. – mówi Bartosz Chmielnik, członek zarządu Stowarzyszenia RDN. – Nasz projekt znalazł się wśród tych, które mieszkańcy Subregionu Tarnowskiego wybrali do realizacji. Na pierwsze zajęcia zapraszamy jeszcze w październiku. – dodaje Chmielnik.
 
Zajęcia będą odbywały się w formule 16-godzinnych kursów. Każdy z nich będzie składał się z pięciu modułów:
  • Jak rozmawiać z drugim człowiekiem?
  •  Sztuka mówienia, czyli jak mówić, by chciano nas słuchać
  • Podstawy pracy dziennikarskiej
  • Sztuka komputerowej obróbki dźwięku oraz zasady pracy fotoreportera
  • Reklama i promocja w lokalnej rozgłośni radiowej

Zapraszamy każdego, kto chce spróbować swoich sił jako reporter oraz każdego, kto w przyszłości marzy o pracy w mediach. Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.rdn.pl. Liczba miejsc ograniczona. 

Każdy biorący udział w projekcie dostanie zaświadczenie poświadczające uczestnictwo.

Projekt jest realizowany wspólnie przez Stowarzyszenie RDN oraz Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Zajęcia będą odbywać się w tarnowskim oddziale MCDN przy ul. Nowy Świat 30.

Zadanie finansowany z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach I Edycji Budżetu Obywatelskiego.


 

 
« schowaj
WYSTAWA MALARSKA W RATUSZU
WYSTAWA MALARSKA W RATUSZU
więcej »

Od 20 października, w budynku Ratusza w Ciężkowicach oglądać można kolejną wystawę malarską pt. „Świat Kobiety” & „Kolory regionu”. Tym razem na salach ciężkowickiego Ratusza prezentowane są prace z głównej wystawy programu „Derby Artystyczne’ 2016”

Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice serdecznie zaprasza do zwiedzania wystawy wybitnych artystów malarzy i grafików, która otwarta jest do dnia 06 listopada 2016 r. 
 
Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek  godz. 10.00 – 18.00
 
WSTĘP WOLNY.
 
 
 
« schowaj
WIECZÓR DUETÓW
WIECZÓR DUETÓW
Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice zaprasza na Wieczór Duetów 21 października (piątek), godz. 18.00 Ratusz – Ciężkowice
więcej »

Podczas ‘Wieczoru Duetów’ zaprezentują się uczestnicy zajęć muzycznych, prowadzonych w Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice, którzy wystąpią w duetach ze swoimi instruktorami.
 

Zapraszamy!

 

« schowaj
156. ROCZNICA URODZIN PADEREWSKIEGO!
156. ROCZNICA URODZIN PADEREWSKIEGO!
więcej »

W ostatnią niedzielę października zapraszamy do nastrojowych wnętrz Dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej na koncert finałowy projektu „PADEREWSKIEMU HOŁD MUZYKĄ! WIELKIE ROCZNICE 2016”.
Całoroczny cykl koncertowy, który rozpoczął w kwietniu koncert Stanisława Sojki zawierał w sobie sześć różnych wydarzeń artystycznych. Założenia projektu zawierały w sobie propozycje skierowane do szerokiego grona melomanów – miłośników muzyki wokalnej, fortepianowej, skrzypcowej i… filmowej. Koncert finałowy to WIECZÓR PIEŚNI zorganizowany z okazji 156. rocznicy urodzin Paderewskiego. Wykonawcami koncertu będą – znakomita sopranistka Hanna Samson oraz towarzysząca jej przy fortepianie Maria Korecka-Soszkowska. W programie wieczoru znajdą się utwory Chopina, Paderewskiego, Verdiego i Donizettiego.

Początek koncertu 30 października (niedziela) 2016 r., godz. 17.00

WSTĘP WOLNY!
 
Wyjątkową gratką dla wszystkich uczestników koncertu urodzinowego będzie słodka niespodzianka!
 
Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie www.paderewski.tarnow.pl
 
Partnerem Strategicznym Centrum Paderewskiego oraz Patronem Sali koncertowej jest GRUPA AZOTY.
 
 
 

 

« schowaj
Prośba o pomoc w poszukiwaniach p. Magdaleny Pałki
Prośba o pomoc w poszukiwaniach p. Magdaleny Pałki
więcej »

 

« schowaj
Dobry Czas na Biznes
Dobry Czas na Biznes
Jeśli od dawna szukasz pracy, masz więcej niż trzydzieści lat, chcesz być swoim szefem i mieszkasz w powiecie brzeskim, dąbrowskim,tarnowskim oraz na terenie miasta Tarnowa weź udział w naszym projekcie. Wsparcie obejmuje: szkolenia, doradztwo i bezzwrotną dotację w wysokości do 24 500 zł r. Możesz także otrzymać roczne bezpłatne indywidualne i profilowane wsparcie doradcze w zakresie księgowości, prawa i utrzymania firmy na rynku. Celem projektu jest otworzenie 400 działalności gospodarczych.
więcej »

Wartość projektu:  19 313 538,17 zł
Okres realizacji projektu: 36 miesięcy
Planowane nabory: 5 w odstępach co 2 miesiące.

Dla kogo:

Dla osób bezrobotnych  i biernych zawodowo w wieku 30 lat i więcej, zainteresowanych założeniem działalności gospodarczej (z wyłączeniem osób zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, Krajowym Rejestrze Sądowym lub prowadzących działalność na podstawie odrębnych przepisów w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do projektu) należących do co najmniej  jednej z grup:

a) osób powyżej 50 roku życia,
b) osób długotrwale bezrobotnych,
c) osób z niepełnosprawnościami,
d) osób o niskich kwalifikacjach
e) kobiet.


Projekt „Dobry Czas na Biznes – ST” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 8.3.1 Wsparcie na zakładanie działalności gospodarczej w formie dotacji, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

« schowaj
Kalendarz wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
Najbliższe wydarzenia

Kontakt
Facebook
Zarządzanie kryzysowe
Rewitalizacja
Nieruchomości - ogłoszenia
Pogórzański Jarmark
Muzeum przyrodnicze
Wokół Rezerwatu Skamieniałe Miasto
Zostrań odkrywcą
Encyklopedia Ciężkowic
Obywatel_gov_pl
WKU Tarnów
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.