język Polski
Cieżkowice

 

 

obrazek
Strefa Przedsiębiorcy DESK
Strefa Przedsiębiorcy DESK
Fundacja Regionalnego Rozwoju Edukacji informuje, że od stycznia 2017 roku prowadzi Strefę Przedsiębiorcy DESK W Tarnowie. Jest ona bezpłatną przestrzenią biurową w Tarnowie, dostępną dla wszystkich firm, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 20.00.
więcej »

Więcej informacji na stronie

 http://www.desktarnow.pl

« schowaj
LGD: Spotkania konsultacyjne
LGD: Spotkania konsultacyjne
Lokalna Grupa Działania Dunajec-Biała informuje, że zaplanowane zostały spotkania konsultacyjne dla mieszkańców obszaru LGD Dunajec-Biała w zakresie wprowadzenia zmian w Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2016-2020. Spółka informuje jednocześnie o zaplanowanych spotkaniach dla potencjalnych beneficjentów z obszaru LGD Dunajec-Biała zainteresowanych pozyskaniem dotacji na realizację zadań w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Harmonogramy spotkań znajdują się poniżej.
więcej »
« schowaj
NARODOWE CZYTANIE
NARODOWE CZYTANIE
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ciężkowicach ponownie włącza się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Zapraszamy 2 września (sobota) od godz. 10.00 do wspólnego czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w ciężkowickim Ratuszu.
więcej »

Zwieńczeniem wspólnego czytania będzie występ kapeli "Pogórzanie".  Każdy uczestnik, słuchający i czytający, który przyniesie własną książkę, będzie miał możliwość odbicia pamiątkowej pieczątki Narodowego Czytania 2017!

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich zainicjowana w 2012 roku. W tym roku podczas internetowego głosowania do wspólnej lektury zostało wybrane „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego – wybitny dramat, będący barwną i niezwykle żywą opowieścią o Polsce i Polakach, o naszych sukcesach, ale też o niewykorzystanych szansach czy zaniedbaniach. Dzieło Wyspiańskiego konkurowało z Przedwiośniem” Stefana Żeromskiego, „Pamiątkami Soplicy” Henryka Rzewuskiego i „Beniowskim” Juliusza Słowackiego.

« schowaj
Zobaczyć, bawić się, zrozumieć
Zobaczyć, bawić się, zrozumieć
więcej »
 
Druga wycieczka w ramach realizowanego na terenie Gminy Ciężkowice projektu pt. "Krok po kroku - na aktywację młodych w Ciężkowicach czas w tym roku" zawiodła uczestników do Warszawy . Celem wyjazdu było tym razem Centrum Nauki Kopernik. 
17 sierpnia dość wcześnie nad ranem dwa autokary wiozące stu uczestników projektu udały się w kierunku stolicy.
Pierwszym punktem programu była wizyta w Planetarium. Wędrówka w przestrzeni kosmicznej na długo pozostanie w pamięci większości dzieci i młodzieży. 
Drugim punktem było zwiedzanie pawilonów w których prezentowane były odkrycia naukowe, doświadczenia fizyczne i chemiczne oraz stanowiska do samodzielnej obsługi przedmiotów i urządzeń. Okazało się, że jest to miejsce dla małych i dużych odkrywców ciekawych świata, swojej wiedzy i chęci nauki czegoś nowego. Dobrze przygotowane wystawy gdzie wszystkiego można było dotknąć, pokręcić i pobawić się.
Po kilkugodzinnych atrakcjach naukowych przyszedł czas na obiad oraz krótki spacer w kierunku Placu Zamkowego i pamiątkowe zdjęcie.
 Tuż przed północą wróciliśmy bezpiecznie do Ciężkowic.
 
"Krok po kroku - na aktywację młodych w Ciężkowicach czas w tym roku" – to projekt realizowany przez Fundację Społeczną Progres w partnerstwie z Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice. Projekt realizowany jest z Programu Funduszy Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020, Priorytet 2 Aktywne Społeczeństwo, Kierunek działania 5 Wspieranie aktywnych form integracji społecznej.
(B.K)
 
« schowaj
I Klasyczne zakończenie wakacji
I Klasyczne zakończenie wakacji
Nieformalny Klub Pasjonatów Motoryzacji, Historii i Turystyki oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice zapraszają na
więcej »

I KLASYCZNE ZAKOŃCZENIE WAKACJI W CIĘŻKOWICACH
Zlot Pasjonatów Zabytkowej Motoryzacji

27 SIERPNIA 2017 r., godz. 11.00
Amfiteatr letni w Ciężkowicach
 

Plan zlotu:
11.00-12.00   Zjazd samochodów, rejestracja uczestników oraz odbiór zlotowych upominków na placu Amfiteatru w Ciężkowicach
12.00-14.00   Zwiedzanie atrakcji Ciężkowic: Skamieniałe Miasto, Muzeum Przyrodnicze, dodatkowo Quiz o Ciężkowicach i NKPMHiT
14.00-16.00   Przejazd kolumną do Jastrzębi – zwiedzanie Izby Regionalnej „Grociarnia”
16.00-17.00   Poczęstunek dla gości, Losowanie samochodu zlotu oraz samochodów wyróżnionych
17.00-17.30   Rozdanie nagród. Zakończenie         

Dla pierwszych 10 osób, które zgłoszą chęć uczestnictwa w paradzie zabytkowych samochodów, będzie istniała możliwość przejazdu zabytkowym autobusem (zgłoszenia 14 65 10 038)
 

« schowaj
W poszukiwaniu złota i wiedzy
W poszukiwaniu złota i wiedzy
więcej »

W ramach projektu "Krok po kroku - na aktywację młodych w Ciężkowicach czas w tym roku", realizowana jest bogata oferta działań warsztatowych, skierowanych do setki dzieci i młodzieży z terenu Gminy Ciężkowice.

Są to następujące warsztaty tematyczne: -warsztaty multimedialne, warsztaty rękodzielnicze, warsztaty przedsiębiorczości, warsztaty kuchni regionalnej, warsztaty językowe. W ramach projektu zaplanowano także dwa wyjazdy edukacyjne: do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz Kopalni Złota i Średniowiecznego Parku Techniki w Złotym Stoku. 
8 sierpnia właśnie został zrealizowany kolejny punkt harmonogramu projektu czyli super wycieczka do Złotego Stoku. W załączeniu przedstawiona jest relacja fotograficzna z wycieczki , która prezentuje wszystkie punkty programu tego bardzo atrakcyjnego dnia z udziałem uczestników projektu.
 
Uczestnicy w bardzo zróżnicowanym wieku od lat 6 do 13 pod troskliwą opieką pracowników Centrum Kultury i Promocji Gminy w Ciężkowicach oraz kilku nauczycieli wolontariuszy mieli okazję zwiedzić starą kopalnię złota a następnie aktywnie i bezpośrednio poszukiwać złota i drogich kamieni wg starych rozwiązań technicznych. W osadzie średniowiecznej wypłukiwali złoto oraz mieli okazję obsługiwać większość z prezentowanych maszyn i urządzeń, które były swoistym parkiem maszynowym ówczesnych osad górniczych. Dla rozrywki przeszli przez średniowieczny labirynt strachu oraz odwiedzili chatę kata. Po smacznym obiadku przeszli się uroczymi ulicami starego miasta Złotego Stoku i do Ciężkowic wrócili cali i zdrowi tuz przed godz. 22.00 wprost w ramiona stęsknionych rodziców. Kolejny wyjazd będzie do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie 17 sierpnia.
 
"Krok po kroku - na aktywację młodych w Ciężkowicach czas w tym roku" – to projekt realizowany przez Fundację Społeczną Progres w partnerstwie z Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice. Projekt realizowany jest z Programu Funduszy Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020, Priorytet 2 Aktywne Społeczeństwo, Kierunek działania 5 Wspieranie aktywnych form integracji społecznej.
(B.K)
 
  
« schowaj
Spotkanie - Energiczny obywatel
Spotkanie - Energiczny obywatel
Dnia 22 sierpnia 2017 o godz 16.00 w Muzeum Przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków, ul. 3-go Maja 3, odbędzie się spotkanie lokalne pn. Energiczny Obywatel.
więcej »

Energiczny obywatel to projekt, którego celem jest zwiększenie zaangażowania w sprawy publiczne mieszkańców i organizacji z województw małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego poprzez włączanie ich w aktywne działania na rzecz rozwoju energetyki obywatelskiej.

 

 

Tematyka spotkania:

Jak czerpać energię za darmo z otoczenia?

Jak płacić mniej za prąd?

Skąd, ile i na jakich zasadach mogę uzykać dotacje?

Czy mogę zarobić na wytworzeniu energii?

Jakie są sposoby zwracania uwagi władzy na sprawy dla mnie ważne?

 

Dodatkowe informacje: www.energiczny.polskapv.pl oraz na plakacie.

« schowaj
Wskazówki dotyczące realizacji ocen energetycznych u mieszkańców zainteresowanych wymianą pieca
Wskazówki dotyczące realizacji ocen energetycznych u mieszkańców zainteresowanych wymianą pieca
W związku z realizacją na terenie Gminy Ciężkowice ocen energetycznych u osób zainteresowanych skorzystaniem z dofinansowania na wymianę pieców, zachęcamy do zapoznania się z procedurami, które opisują przebieg całego procesu. W przypadku problemów z realizacją omawianych ocen energetycznych lub pytań prosimy o pilny kontakt z Ekodoradcą. Więcej informacji w załączniku poniżej.
więcej »
« schowaj
Kalendarz wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
Najbliższe wydarzenia
 • 2017-08-25
  Turniej Piłkarski Służb Mundurowych

  TKKF Ciężkowice

 • 2017-08-27
  Klasyczne Pożegnanie Wakacji

  Rajd zabytkowych samochodów

  Ciężkowice

Kontakt
Facebook
Zarządzanie kryzysowe
Rewitalizacja
Nieruchomości - ogłoszenia
Pogórzański Jarmark
Muzeum przyrodnicze
Wokół Rezerwatu Skamieniałe Miasto
Zostrań odkrywcą
Encyklopedia Ciężkowic
Obywatel_gov_pl
WKU Tarnów
Kącik Przedsiębiorcy
Powietrze
FIO
Fundacja Społeczna PROGRES
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.