język Polski
Cieżkowice

 

 

obrazek
LGD: Wnioski o przyznanie pomocy
LGD: Wnioski o przyznanie pomocy
Lokalna Grupa Działania Dunajec-Biała działająca na terenie gmin: Ciężkowice, Pleśna, Wojnicz, Zakliczyn informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje w zakresie:
więcej »

 

 

 

 

 

a) rozwijania działalności gospodarczej w branży turystycznej oraz związanej 

z sektorem czasu wolnego
- termin składania wniosków: od 01.06.2017 r. do 20.06.2017 r.
- limit dostępnych środków w ramach naboru: 100 000,00 zł
b) rozwijania działalności gospodarczej poza sektorem turystyki i czasu wolnego
- termin składania wniosków: od 01.06.2017 r. do 20.06.2017 r.
- limit dostępnych środków w ramach naboru: 100 000,00 zł
c) tworzenia i rozwoju centrów przetwórstwa lokalnego
- termin składania wniosków: od 01.06.2017 r. do 20.06.2017 r.
- limit dostępnych środków w ramach naboru: 400 000,00 zł
d) nowe lub zmodernizowane obiekty infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej, kulturalnej
- termin składania wniosków: od 01.06.2017 r. do 20.06.2017 r.
- limit dostępnych środków w ramach naboru: 650 000,00 zł
e) inicjatywy w zakresie ochrony środowiska ekologii i przeciwdziałania zmianom klimatu
- termin składania wniosków: od 01.06.2017 r. do 20.06.2017 r.
- limit dostępnych środków w ramach naboru: 100 000,00 zł
 
Wszelkie  niezbędne informacje dotyczące naboru znajdują się na stronie internetowej www.dunajecbiala.pl oraz udzielane są w Biurze Lokalnej Grupy Działania Dunajec-Biała lub  pod numerem  tel. 14 665 37 37 w godz. od 7:45 do 15:45 w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki, a w środy od 10:00 do 18:00.
 

 

« schowaj
Poszukiwani właściciele dla psów
Poszukiwani właściciele dla psów
Poszukuje osoby dobrego serca, która przygarnie i zaopiekuje się psem rasy mieszanej. Spokojny, towarzyski. Będzie wiernym przyjacielem. Szczegółowych informacji udzielamy w Urzędzie Gminy w Ciężkowicach w godzinach od 7.00 do 15.00, pod numerem telefonu (14) 6285830
więcej »

 

 

 

 

PIES 1

 

 

 

PIES 2

« schowaj
Zasłużony dla Kultury Polskiej
Zasłużony dla Kultury Polskiej
W minioną niedzielę- 21 maja 2017 roku, na zakończenie Jubileuszowego- 35 Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka w Szczurowej, odznaką ‘Zasłużony dla Kultury Polskiej’ uhonorowano cztery osoby z powiatu krakowskiego, brzeskiego i tarnowskiego, związane z wieloletnią pracą w Zespołach Folklorystycznych. Wśród nagrodzonych znalazł się Pan Antoni Hołda – wieloletni kierownik muzyczny kapeli „Pogórzanie” z Jastrzębi.
więcej »

Jak podkreślił w Liście Gratulacyjnym, wnioskodawca – Dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu Pan Antoni Malczak:

”Honorowa odznaka Zasłużony dla Kultury Polskiej przyznawana jest przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobom wybitnym, szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie artystycznej oraz ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. Z okazji otrzymania tego odznaczenia proszę przyjąć serdeczne gratulacje oraz wyrazy wielkiego uznania dla Pana dorobku. Od lat kieruje się Pan przesłaniem Władysława Orkana, dbając o zachowanie tradycji regionu Pogórza Ciężkowickiego, która jest Pana godnością i dumą. Utrwala Pan ją w archaicznych nutach ludowych przez lata wygrywanych na różnych instrumentach”.

Jest to już druga taka nagroda w posiadaniu członków zespołu „Pogórzanie” i jednocześnie trzecia wśród pracowników Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice.

W tym roku w Szczurowej na scenie pojawiło się ponad siedmiuset wykonawców w różnych kategoriach konkursowych. Dom Kultury w Jastrzębi reprezentowali: Kobieca Grupa Śpiewacza, Zespół Folklorystyczny - „Młodzi Jastrzębianie” oraz solista–Stanisław Oślizło. Nasze panie konkurowały z ponad trzydziestoma grupami śpiewaczymi z 7 powiatów. W kategorii Młodzieżowych Zespołów prezentujących folklor autentyczny, Młodzi Jastrzębianie zajęli II miejsce (pierwszego miejsca nie przyznano). Solista - Stanisław Oślizło, wywalczył I miejsce, a tym samym udział w „Sabałowych Bajaniach” w Bukowinie Tatrzańskiej w sierpniu tego roku.

« schowaj
Rodzinne wędkowanie
Rodzinne wędkowanie
Koło wędkarskie nr 15 w Ciężkowicach, Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice oraz Centrum Paderewskiego zapraszają na RODZINNE WĘDKOWANIE
więcej »

28 maja 2017 r. (niedziela)
Staw przy dworku I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Rozpoczęcie o godz. 14.00


Zapraszamy całe rodziny z młodymi wędkarzami do wspólnej zabawy w Dworku I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Wędkowanie, grillowanie i pamiątkowe nagrody dla wszystkich uczestników.
 

Z A P R A S Z A M Y !

« schowaj
Dni Otwarte Funduszy Europejskich
Dni Otwarte Funduszy Europejskich
W dniach 18-21 maja, ruszają Dni Otwarte Funduszy Europejskich! Jest to największe wydarzenie prezentujące projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu.
więcej »

Przez cztery dni turyści i mieszkańcy mogą skorzystać z szerokiej gamy propozycji spędzenia wolnego czasu w całym kraju. A wszystko dzięki beneficjentom, którzy otwierają drzwi swoich projektów, oferują zniżki, darmowe wejścia lub po prostu prezentują pomysły zrealizowane dzięki środkom unijnym.

Muzeum Przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków także dołącza do akcji i zaprasza na

 Dzień Otwarty – 21 maja 2017r.
w godz. 12.00 – 17.00

Zapraszamy!

 

Szczegóły akcji na stronie: https://dniotwarte.eu/

« schowaj
Szkolenia za bony w Ciężkowicach
Szkolenia za bony w Ciężkowicach
więcej »
Nawet do 87% dofinansowania do szkoleń można uzyskać uczestnicząc w małopolskim projekcie „Kierunek Kariera”, który realizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Szansę na otrzymanie dofinansowania w formie bonów otrzymają wszyscy uczestnicy projektu, którzy spotkają się z doradcą zawodowym i wraz z nim określą jakich szkoleń potrzebują. 
Kto może skorzystać z projektu? 
Bony i usługi doradztwa zawodowego (Bilans Kariery) są przeznaczone dla osób pracujących (zatrudnionych na umowę o pracę, umowę-zlecenie, umowę o dzieło, na podstawie powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę lub prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudniających pracowników), niezależnie od miejsca wykonywania pracy, które:
• ukończyły 25 lat, a jeszcze nie mają 50 lat -  posiadają wykształcenie co najwyżej na poziomie ukończonego liceum lub technikum (łącznie ze zdaną maturą);
• ukończyły 50. rok życia – niezależnie od wykształcenia;
• są w jakiś sposób związane z Małopolską - mieszkają, uczą się lub pracują 
w województwie małopolskim.
Jak skorzystać ze szkoleń?
Pierwszym krokiem do otrzymania bonów szkoleniowych jest usługa Bilansu Kariery. Jest to indywidualne spotkanie (lub cykl spotkań) z doradcą zawodowym, podczas którego nie tylko podsumowuje się dotychczas nabyte umiejętności, edukację i doświadczenia zawodowe, ale także określa się plan dalszego rozwoju, w tym m.in. rodzaje i tematykę potrzebnych szkoleń.
Na Bilans Kariery będzie można umówić się w Ciężkowicach. Dyżurujemy Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice przy ul. Rynek 1 (Ratusz), w dniu 16 maja w godzinach od 14.00 do 18.00.
 Aby umówić się na spotkanie z doradcą zawodowym prosimy o kontakt Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie tel.: 14 626 99 40, e-mail: centrum.tarnow@wup-krakow.pl
Z jakich szkoleń można skorzystać?
Szkolenia realizowane są na terenie całej Małopolski (w tym także w ciężkowicach) przez firmy szkoleniowe, które w pierwszej kolejności oferują szkolenia: 
• językowe w połączeniu z egzaminem;
• informatyczne, w tym dotyczące: obsługi np. komputerów, smartfonów, laptopów i innych urządzeń; umiejętności korzystania z internetu; korzystania z narzędzi cyfrowych i aplikacji; obsługi programów biurowych, min.  pakietu MS Office; obsługi specjalistycznych programów;
• kurs prawa jazdy kat. A i B z egzaminem;
• zarządzanie projektami.
 
Pełna tematyka możliwych do realizacji szkoleń dostępna jest w Bazie Usług Rozwojowych https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl oraz w biurze projektu „Kierunek Kariera”.
Wiele firm szkoleniowych zadeklarowało możliwość organizacji szkoleń także w małych miejscowościach, pod warunkiem, że na terenie danej miejscowości istnieje możliwość wynajęcia sali na zajęcia oraz, że na dane szkolenie zbierze się grupa (w zależności od szkolenia, grupa licząca od 8 do 15 osób). 
Projekt ten jest przedsięwzięciem wyróżniającym nasz region na tle innych poprzez swój zasięg. Będzie realizowany do połowy 2023 roku, obejmie wsparciem w postaci bonów na szkolenia ponad 25 tys. pracujących Małopolan. Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył na ten cel prawie 90 mln zł.
Więcej informacji o projekcie „Kierunek Kariera” realizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie udziela biuro projektu „Kierunek Kariera”: tel.: 12 619 84 55, e-mail: kariera@wup-krakow.pl.
« schowaj
Budżet Obywatelski Małopolski
Budżet Obywatelski Małopolski
W bieżącym roku Samorząd Województwa Małopolskiego realizuje drugą edycję Budżetu Obywatelskiego Małopolski. Doświadczenia pokazują, że inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców, zaś wykonane w ramach BO zadania dobrze służą Małopolanom. Wśród działań przybliżających cel i zasady przedsięwzięcia przewidziane zostały w każdym powiecie spotkania informacyjne. Będą one dobrą okazją do uzyskania konkretnych informacji na temat możliwości udziału w projekcie.
więcej »

Miejsce i termin spotkania: powiat tarnowski  - 22 maja 2017 r. /poniedziałek/ godz. 17:00 – Ratusz w Ciężkowicach ( Rynek 1) . Udział w spotkaniu nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu. W związku z powyższym prosimy o rozpropagowanie niniejszej informacji tak szeroko, jak to tylko możliwe.

Szczegółowe informacje na temat projektu można znaleźć na stronie internetowej: www.bo.malopolska.pl

« schowaj
XXIV Targi Pracy
XXIV Targi Pracy
Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie informuje, że w dniu 18 maja 2017 r. w godzinach 10:00- 13:00, Hala sportowo-widowiskowa, ul. Krupnicza 8a w Tarnowie, odbędą się XXIV Targi Pracy.
więcej »

Targi Pracy adresowane są do osób bezrobotnych i poszukujących pracy zamieszkałych na terenie miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego oraz pracodawców z lokalnego rynku pracy poszukujących kandydatów na wolne miejsca pracy.

Do udziału w tegorocznym przedsięwzięciu planujemy zaprosić m.in. agencje zatrudnienia  i instytucje rynku pracy, a przede wszystkim pracodawców z lokalnego rynku pracy i spoza regionu, którzy prezentować będą oferty pracy z różnych branż i dziedzin.

Dzięki uczestnictwu w Targach Pracy osoby poszukujące zatrudnienia mają możliwość zapoznania się z ofertami pracy i oczekiwaniami pracodawców, przeprowadzenia rozmów w sprawie zatrudnienia i złożenia dokumentów aplikacyjnych na oferowane stanowiska.

« schowaj
Kalendarz wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
Najbliższe wydarzenia

Kontakt
Facebook
Zarządzanie kryzysowe
Rewitalizacja
Nieruchomości - ogłoszenia
Pogórzański Jarmark
Muzeum przyrodnicze
Wokół Rezerwatu Skamieniałe Miasto
Zostrań odkrywcą
Encyklopedia Ciężkowic
Obywatel_gov_pl
WKU Tarnów
Powietrze
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.