język Polski
Cieżkowice

 

 

Konkurs „Zabytek Zadbany” z nowym regulaminem!
Konkurs „Zabytek Zadbany” z nowym regulaminem!
Trwa kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany”. Jak co roku adresatami konkursu są właściciele, posiadacze lub zarządcy zabytkowych obiektów wpisanych do rejestru zabytków, którzy wzorowo wywiązują się z obowiązku opieki nad zabytkami. Za realizację konkursu odpowiada Narodowy Instytut Dziedzictwa.
więcej »

Celem konkursu jest promocja opieki nad zabytkami, poprzez propagowanie najlepszych wzorów konserwacji, utrzymania i zagospodarowania zabytków. Nad przebiegiem konkursu czuwa Jury, składające się z ekspertów posiadających wiedzę i doświadczenie w dziedzinie konserwacji zabytków. Jury ocenia jakość i zakres prac budowlanych, konserwatorskich, restauratorskich, rewaloryzacyjnych prowadzonych przy zabytkach. 

Od 2017 roku konkurs „Zabytek Zadbany” odbywa się na podstawie nowego regulaminu. W tegorocznej edycji zabytkowe obiekty można zgłaszać aż w 6 kategoriach:

a) Utrwalenie wartości zabytkowej obiektu

b) Rewaloryzacja przestrzeni kulturowej i krajobrazu (w tym założenia dworskie  i pałacowe)

c) Adaptacja obiektów zabytkowych

d) Architektura i budownictwo drewniane

e) Architektura przemysłowa i budownictwo inżynieryjne

f) Kategoria specjalna: właściwe użytkowanie i stała opieka nad zabytkiem

Do tegorocznej edycji konkursu zgłaszać można obiekty, przy których prace ukończono w latach 2012-2016; kategoria specjalna właściwego użytkowania i stałej opieki nad zabytkiem obejmuje co najmniej dziesięć lat poprzedzających rok złożenia wniosku. 

Pełny regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszeniową dostępny jest na stronie www.nid.pl w zakładce „Zabytek Zadbany”. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 stycznia 2017 roku. 

Szczegółowe informacje o konkursie są TUTAJ

« schowaj
LGD: Spotkanie dla grup defaworyzowanych z obszaru Lokalnej Grupy Działania Dunajec-Biała
LGD: Spotkanie dla grup defaworyzowanych z obszaru Lokalnej Grupy Działania Dunajec-Biała
Lokalna Grupa Działania Dunajec-Biała serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców z obszaru LGD Dunajec-Biała należących do grupy defaworyzowanej (tj. kobiety, osoby do 35 roku życia, bezrobotni) do udziału w spotkaniu aktywizacyjnym, które odbędzie się 31 stycznia 2017 r., godz. 10:00 – 13:00 w Biurze LGD Dunajec-Biała (budynek OSP) w Zakliczynie, ulica Browarki 7.
więcej »
« schowaj
Rodzinna niedziela na stoku w Jastrzębi
Rodzinna niedziela na stoku w Jastrzębi
więcej »

 

 

 

 

Stok Narciarski w Jastrzębi zaprasza na:

ZAWODY NARCIARSKIE Z NAGRODAMI

dla dzieci w wieku do 13 lat

(zapisy na zawody od godz. 9.30 do 11.00)

22. 01. 2017 r. (niedziela)

START GODZ. 11.00

 

 

 

« schowaj
Ciężkowice zebrały dla WOŚP prawie 15 tys. złotych
Ciężkowice zebrały dla WOŚP prawie 15 tys. złotych
więcej »

Tak jak w ubiegłym roku w ostatnią niedzielę, 15 stycznia w Ciężkowicach zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dzięki zaangażowaniu 57 wolontariuszy z terenu całej gminy udało się zebrać kwotę 14 338,20 zł

Tradycyjnie już, wśród kwestujących znalazł się również Zbigniew Jurkiewicz Burmistrz Gminy Ciężkowice, w swojej puszce zgromadził ponad 700zł, zajmując tym samym drugie miejsce wśród wolontariuszy, którzy zebrali na tegorocznym finale w Ciężkowicach największą sumę pieniędzy.  Najwięcej w swojej puszce zebrał Michał Barczyński, aż 936,51 zł, a trzecie miejsce przypadło Jakubowi Gąsiorowi, który zgromadził 678,22 zł.

7 wolontariuszy z ZSP w Bruśniku zebrało: 781,09 zł

17 wolontariuszy z Publicznego Gimnazjum w Ciężkowicach zebrało:  5146,07 zł

6 wolontariuszy z ZSOiZ w Ciężkowicach zebrało:  2255,08 zł

15 wolontariuszy z Publicznego Gimnazjum w Jastrzębi zebrało: 3257,56  zł

5 wolontariuszy z Niepublicznych Placówek Oświatowych w Pławnej zebrało:  801,78 zł

5 wolontariuszy z ZSP w Zborowicach zebrało:  1152,02 zł

Temat tegorocznego 25. Finału WOŚP brzmiał: Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Szef Sztabu WOŚP w Ciężkowicach dziękuje wszystkim wolontariuszom oraz darczyńcom za okazaną pomoc i zaangażowanie w zbiórkę.

 

« schowaj
Wspólne kolędowanie w Bruśniku
Wspólne kolędowanie w Bruśniku
więcej »

Koła Gospodyń Wiejskich z Bruśnika, Falkowej i Siekierczyny zorganizowały spotkanie kolędowe połączone z życzeniami noworocznymi, podziękowaniami za wspólne inicjatywy i podsumowaniem wybranych działań. Oprócz bogato zastawionego stołu Gospodynie przygotowały część artystyczną, na którą składały się występy pań z Koła Gospodyń w Bruśniku pod przewodnictwem pani Bogusławy Stec, kapeli i grupy śpiewaczej z Falkowej z panią Zofią Kuropatwą oraz duet Oliwia i Jakub Kuropatwa. 

  

« schowaj
Wieczór kolęd w Ciężkowicach
Wieczór kolęd w Ciężkowicach
więcej »

W piątkowy wieczór 13 stycznia w Ciężkowickim Ratuszu miał miejsce coroczny Wieczór Kolęd, podczas którego mieliśmy okazję wysłuchać wielu świetnych wykonań najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Wykonawcy to uczestnicy całorocznych warsztatów muzycznych przy Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice w klasach fortepianu, skrzypiec i gitary oraz laureaci Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. 

Na zakończenie wieczoru wystąpił Chór Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach pod kierunkiem Pani Małgorzaty Miłkowskiej.
Podczas koncertu wspominano także zmarłego niedawno Jana Rutkę, który większość swojego życia oprócz pracy zawodowej poświęcił pasji kolędowania na terenie Pogórza Ciężkowickiego w charakterze „Droba” , dzisiaj już prawie zapomnianego zwyczaju związanego z okresem Bożego Narodzenia.
 
 
« schowaj
LGD: Konkurs kolęd i pastorałek
LGD: Konkurs kolęd i pastorałek
Dnia 17 stycznia 2017 r odbędzie się konkurs kolęd i pastorałek organizowany przez Dunajec-Biała. Więcej informacji poniżej.
więcej »

 

« schowaj
LGD: Projekty Grantowe
LGD: Projekty Grantowe
Lokalna Grupa Działania Dunajec-Biała zaprasza do udziału w projektach grantowych. Spotkanie w Gminie Ciężkowice odbędzie się 09.01.2017 r godz 10.00 - 13.00 w Muzeum Przyrodniczym im. Krystyny i Włodzimierza Tomków.
więcej »

 

« schowaj
Kalendarz wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
Najbliższe wydarzenia

Kontakt
Facebook
Zarządzanie kryzysowe
Rewitalizacja
Nieruchomości - ogłoszenia
Pogórzański Jarmark
Muzeum przyrodnicze
Wokół Rezerwatu Skamieniałe Miasto
Zostrań odkrywcą
Encyklopedia Ciężkowic
Obywatel_gov_pl
WKU Tarnów
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.