język Polski
Cieżkowice

 

 

obrazek
Spotkanie przedsiębiorców i rolników w sprawie funduszy europejskich
Spotkanie przedsiębiorców i rolników w sprawie funduszy europejskich
Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn - Dawid Chrobak oraz Prezes Forum Przedsiębiorców Gminy Zakliczyn - Roman Skalski serdecznie zapraszają na spotkanie, które odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2017 roku o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej restauracji „H&R Zakliczyńska” w Zakliczynie, Rynek 31.
więcej »
Głównym tematem spotkania będzie możliwość pozyskiwania przez przedsiębiorców i rolników funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Obecność na spotkaniu potwierdził Pan Dariusz Nieć – Dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Na spotkaniu omówiona zostanie także koncepcja klastrów energetycznych, do którego mogą przystąpić osoby fizyczne i osoby prawne.
 
Na zakończenie Pani Magdalena Wojdala z Kancelarii Kanonistycznej z Krakowa omówi problemy związane z dziedziczeniem jednoosobowej działalności gospodarczej , czyli temat tzw. „sukcesji gospodarczej”.
Spotkanie Forum Przedsiębiorców umożliwi uzyskanie szczegółowych informacji oraz wymianę doświadczeń różnych środowisk i prezentację pomysłów na zadania mogące być przedmiotem dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
« schowaj
Harmonogram zbiórki odpadów
Harmonogram zbiórki odpadów
Urząd Gminy Ciężkowice informuje, że w dniach 6 i 13 maja 2017r. odbędzie się zbiórka odpadów przez Mobilny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Zbiórka odbędzie się w poszczególnych miejscowościach według poniższego harmonogramu (PSZOK).
więcej »

 

Zaznaczamy, iż odpady należy dostarczyć w dniu i godzinach ich odbioru!!!

Do Mobilnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) można oddać następujące odpady:

- Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, 

- Meble i inne odpady wielkogabarytowe, 

- Chemikalia, 

- Akumulatory, 

- Zużyte opony,

- Przeterminowane leki,

- Zużyte baterie,

UWAGA, plac targowy dla zbiórki miejscowości Bogoniowice i Ciężkowice to plac targowy przy BOISKU SPORTOWYM – ul. Krynicka!

W przypadku braku  przeźroczystego worka (na odpady problematyczne), należy odebrać go w siedzibie firmy ,,KOMBUD"

 przy ul. Krynickiej 6.

« schowaj
Płatne staże i praca dla młodych
Płatne staże i praca dla młodych
więcej »

W kwietniu kończy się ostatni nabór na płatne czteromiesięczne staże w firmach, które są finansowane w ramach projektu „Młodzi proaktywni”. To świetna okazja dla przedsiębiorstw planujących zwiększenie zatrudnienia na darmowe przetestowanie potencjalnych pracowników, z kolei dla osób bezrobotnych to szansa na zdobycie doświadczenia podczas płatnego stażu, a potem stałej pracy.

Staże są całkowicie bezpłatne dla Uczestników oraz pracodawców.

Informacje dotyczące projektu przesyłamy wraz z prośbą o zamieszczenie ich na Państwa portalu, Facebooku oraz rozpowszechnienie ich wśród członków i sympatyków Państwa organizacji. Z góry dziękujemy!

Oferta dla 10 osób

Z oferty staży w obecnym naborze do projektu może skorzystać jeszcze tylko 10 osób.

Wynagrodzenie stażysty jest w całości finansowane ze środków projektu „Młodzi Proaktywni”. Dodatkowo w ramach projektu pokrywane są koszty badań lekarskich oraz ubezpieczenia. Do obowiązków pracodawcy należy jedynie zorganizowanie stanowiska do odbycia stażu, określenie zakresu obowiązków stażysty oraz przygotowanie oceny lub opinii po zakończeniu stażu.

Firma, która chce pozyskać stażystę, może pobrać wniosek o zorganizowanie stażu na stronie Mlodzi.Fundacjaproaktywni.pl/Dla-pracodawcow, albo zarejestrować się na stronie Pjakpracuj.pl, wpisać ofertę stażu, a wtedy wniosek zostanie wygenerowany automatycznie. Pracodawca ma wpływ na to, kto ma być u niego stażystą. Może określić wymagany poziom wykształcenia, umiejętności, albo sam wskazać jednego lub więcej kandydatów, których chce przyjąć na staż.

Kto może zostać stażystą?

Na staż finansowany w ramach akcji „Młodzi Proaktywni” mogą zostać przyjęte osoby między 18–29 rokiem życia, bierne zawodowo i niekształcące się trybie stacjonarnym, z następujących powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego oraz brzeskiego, obszary wiejskie.

Osoby, które zakwalifikują się do projektu, najpierw wezmą udział w bezpłatnych warsztatach, a także zostaną objęte indywidualnym doradztwem zawodowym i  wsparciem ze strony osobistego opiekuna, psychologa oraz pośrednika pracy. Następnie zostaną skierowane na staż zawodowy w jednej z firm uczestniczących w programie. W trakcie tego stażu mają też prawo do odbycia szkolenia poszerzającego ich umiejętności zawodowe, zgodnie z ich profilem zawodowym. Organizatorzy akcji gwarantują zwrot kosztów przejazdu na warsztaty i do pracy. Stażyści mogą też liczyć na stypendium za udział w szkoleniu.

Kandydaci mogą się zgłosić do projektu samodzielnie przez formularz dostępny pod tym adresem: http://mlodzi.fundacjaproaktywni.pl/formularz-aplikacyjny/.

„Młodzi Proaktywni” – co to za projekt?

Projekt „Młodzi Proaktywni” jest realizowany przez Fundację Rozwoju Kompetencji i Przedsiębiorczości Proaktywni w ramach Priorytetu I, Poddziałania 1.2.2 „Wsparcie udzielane z Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych”, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dodatkowe informacje na temat projekt „Młodzi Proaktywni”: http://mlodzi.fundacjaproaktywni.pl.

« schowaj
KIERMASZ WIELKANOCNY
KIERMASZ WIELKANOCNY
Stowarzyszenie „Cieszko” Zaprasza na Kiermasz Wielkanocny
więcej »

2 kwietnia 2017 r., godz. 8.00 – 13.00
Ciężkowice – RatuszSpecjalnie na Kiermasz powstały palmy wielkanocne, ozdoby świąteczne, rękodzieło ludowe oraz stroiki, które są dziełem samych członków Stowarzyszenia „Cieszko”.
 

Serdecznie zapraszamy!

« schowaj
Spotkanie założycielskie
Spotkanie założycielskie
Zarząd Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół-Świat Pracy” zaprasza na spotkanie założycielskie oddziału w Ciężkowicach. Muzeum Przyrodnicze 31 marca 2017 r. (piątek), godz. 18.00 Zapraszamy serdecznie!
więcej »
« schowaj
Warsztaty Wielkanocne
Warsztaty Wielkanocne
Lokalna Grupa Działania Dunajec-Biała Zaprasza do udziału w warsztatach rękodzielniczych „WIELKANOCNE. Zrób to sam/a!”
więcej »

Bruśnik- 20.03.2017,  godz.14.00
                21.03.2017,  godz.16.00
                27.03.2017,  godz. 14.00
                28.03.2017,  godz. 16.00

Pławna- 23.03.2017,  godz.16.00
                30.03.2017,  godz. 16.00
                06.04.2017,  godz. 16.00

 

Zgłoszenie_do_udziału_w_warsztatach

 

« schowaj
Ruszyła rekrutacja do V edycji międzynarodowego projektu „Gotuj po hiszpańsku”
Ruszyła rekrutacja do V edycji międzynarodowego projektu „Gotuj po hiszpańsku”
Uczestnikiem może być osoba w wieku 18-35 lat, z wykształceniem co najwyżej średnim, niepracująca i chcąca zdobyć doświadczenie w zawodzie kucharz ze specjalizacją kuchnia śródziemnomorska. W programie: 120-godzinny kurs językowy przygotowujący do wyjazdu, 70 dni pobytu w Hiszpanii, w tym kurs językowy, kurs kuchni hiszpańskiej oraz praktyki w renomowanych hiszpańskich restauracjach. Po powrocie zapewnione jest również wsparcie w znalezieniu zatrudnienia.
więcej »

Wrażenia uczestników poprzednich edycji można znaleźć na blogu http://blog.gotujpohiszpansku.pl/ 

Nie jest wymagane formalne wykształcenie gastronomiczne ani doświadczenie zawodowe.

Więcej informacji na stronie http://gotujpohiszpansku.pl lub w Biurze Projektu: ul. Szlak 8a, 31-161 Kraków, e-mail gotuj@fundacjaproaktywni.pl, lub telefonicznie pod nr 609-360-900

Udział w projekcie jest bezpłatny, a ilość miejsc ograniczona.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

« schowaj
Inspekcja Weterynaryjna: Akcja szczepienia lisów !
Inspekcja Weterynaryjna: Akcja szczepienia lisów !
Powiatowy Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 22 do 30 kwietnia 2017 r. zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.
więcej »

Szczepienie lisów będzie wykonane za pomocą przynęt zawierających szczepionkę doustną, która zostanie zrzucona w wyżej wymienionym okresie z samolotów oraz wyłożona ręcznie.

Przynęta jest mieszaniną mączki rybnej, oleju kokosowego, parafiny i tetracykliny w kolorze szarozielonym. W jej wnętrzu umieszczona jest plastikowa kapsułka zawierająca wirus szczepionkowy z opisem zawartości.

W okresie wykonywania szczepień i 14 dni po szczepieniu zaleca się:

1) nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu,

2) kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii,  w celu 

poddania zwierzęcia obserwacji,

3) nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa.

W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do  Powiatowej Stacji  Sanitarno – Epidemiologicznej. W celu skutecznego i bezpiecznego przeprowadzenia szczepień, proszę wszystkich mieszkańców województwa o dostosowanie się do obowiązujących w tym zakresie przepisów i zaleceń.

WSZELKICH INFORMACJI DOTYCZĄCYCH AKCJI SZCZEPIENIA LISÓW UDZIELAJĄ:

WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT WETERYNARII W KRAKOWIE - tel.: (12) 293 10 00
POWIATOWY INSPEKTORAT WETERYNARII W TARNOWIE: - tel.: (14) 628 60 90
 
« schowaj
Kalendarz wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
Najbliższe wydarzenia

Kontakt
Facebook
Zarządzanie kryzysowe
Rewitalizacja
Nieruchomości - ogłoszenia
Pogórzański Jarmark
Muzeum przyrodnicze
Wokół Rezerwatu Skamieniałe Miasto
Zostrań odkrywcą
Encyklopedia Ciężkowic
Obywatel_gov_pl
WKU Tarnów
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.