język Polski
Cieżkowice

 

 

obrazek
Obwieszczenie dot. zagrożenia pożarowego
Obwieszczenie dot. zagrożenia pożarowego
Mając na uwadze coroczne przypadki wiosennego wypalania traw na gruntach rolnych odłogowanych, łąkach, pastwiskach, nieużytkach oraz kompleksach leśnych położonych w sąsiedztwie terenów nie użytkowanych rolniczo na których występują pozostałości roślin z lat ubiegłych, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Krakowie zwraca uwagę na konieczność podejmowania stosownych działań zapobiegających zagrożeniu pożarowemu. Więcej w Obwieszczeniu poniżej.
więcej »

 

« schowaj
Kolejna dotacja na remont boiska w Gminie Ciężkowice
Kolejna dotacja na remont boiska w Gminie Ciężkowice
„Małopolskie Boiska” to kolejny program zainicjowany przez Samorząd Województwa Małopolskiego w ramach którego możliwym jest przeprowadzenie remontu przyszkolnych boisk. W tegorocznej pierwszej edycji programu do dofinansowania z całej małopolski zostało zakwalifikowanych 58 boisk, w tym obiekt przy szkole w Bogoniowicach. Zgłoszone do programu boisko musiało posiadać nawierzchnię urazogenną i jego wymiary po remoncie nie mogą być mniejsze niż 22x44m. Takie warunki z terenu naszej gminy spełniał jedynie obiekt w Bogoniowicach.
więcej »

Samorząd województwa przeznaczył na ten cel 9 mln zł. W piątek 20 kwietnia br. gminy i powiaty, które dołączyły do innowacyjnego projektu Małopolskie boiska, odebrały „promesy” gwarantujące dofinansowanie z budżetu województwa małopolskiego. Dokumenty wręczyli im: wicemarszałek Wojciech Kozak, Grzegorz Lipiec, członek ZWM, przewodnicząca SWM Urszula Nowogórska i radna sejmiku Barbara Dziwisz.

W imieniu Gminy Ciężkowice promesę odebrał Burmistrz Zbigniew Jurkiewicz, a kwota otrzymanego wsparcia to 142 954 zł.

Już niebawem w drodze przetargu zostanie wyłoniony wykonawca robót, tak by z końcem wakacji obiekt był gotowy do użytkowania.

« schowaj
Wykłady UTW
Wykłady UTW
Ciężkowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, zapraszają na kolejny z wykładów, realizowanych w ramach projektu „Złoty Indeks Wiedzy”
więcej »

27 kwietnia (piątek), godz. 17.00
Muzeum Przyrodnicze w Ciężkowicach

Temat wykładu: „Obrona Jasnej Góry – legenda i rzeczywistość”

Wykładowca: dr Marek Smoła

Zapraszamy!

« schowaj
Majówka w Rzuchowej
Majówka w Rzuchowej
Zarząd oraz pracownicy Stowarzyszenia GRUPA ODROLNIKA serdecznie zapraszają na „MAJÓWKĘ 2018” do Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej.
więcej »

5 maja o godzinie 14: 00 rozpocznie się świętowanie majówki, a w programie m.in. spotkanie z żywą krową, warsztaty z robienia masła, konkursy i zajęcia edukacyjne w zakresie żywności ekologicznej, ćwiczenia z trenerami na powietrzu w ogrodzie, piknik na kocach w parku dworskim oraz animacje dla dzieci.

ZAPRASZAMY!

Więcej informacji pod numerem telefonu 14 307 05 01 oraz w Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej, Rzuchowa 1A.

« schowaj
O zdrowiu - kolejne wykłady UTW
O zdrowiu - kolejne wykłady UTW
Szanowni Państwo! Zapraszamy na kolejny z wykładów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w ramach projektu „Złoty Indeks Wiedzy”.
więcej »

19 kwietnia (najbliższy czwartek) godz.17.00
Muzeum Przyrodnicze w Ciężkowicach


Tematy wykładu:

„Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa - objawy, testy diagnostyczne, postępowanie w życiu codziennym"

"Choroba zwyrodnieniowa stawów biodrowych- operować czy poczekać? - objawy, diagnostyka, postępowanie profilaktyczne, terapia".

Wykładowcą będzie Pani mgr Malwina Pawlik - Lewandowska.

« schowaj
Spektakl „Pippi” zawita do Ciężkowic
Spektakl „Pippi” zawita do Ciężkowic
Kolejna dobra wiadomość w kulturze na nadchodzące wakacje! Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice zostało zaproszone do udziału w projekcie teatralnym Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Mowa tu o projekcie „Wokół Namiotu Cyrkowego 2018”.
więcej »

To już szósty sezon, gdy Instytut Teatralny oraz Teatr Pinokio w Łodzi wspólnie realizują ten projekt. Odbywa się on w ramach programu „Lato w teatrze”, finansowanego z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem tego wspólnego działania jest docieranie do miejsc pozbawionych łatwego dostępu do wydarzeń kulturalnych - szczególnie adresowanych do dzieci i ich rodziców.

W roku 2018 zaproszonych do projektu zostało czterech regionalnych LIDERÓW, z których każdy nawiązał współpracę z dwoma innymi ośrodkami. Powstały w ten sposób cztery sieci ośrodków, które realizują projekt w danym regionie - dwie sieci małopolskie i dwie sieci śląskie.

Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice, jako lider jednej z dwóch sieci w Małopolsce zaprosiło do współpracy: Gminny Ośrodek Kultury w Gromniku oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach.

Efektem współpracy naszych partnerskich ośrodków będzie przyjazd do każdej z trzech gmin namiotu cyrkowego na dwa dni. W czasie tych dwóch dni w każdej gminie odbędzie się spektakl sztuki Teatru Pinokio pt. "Pippi Pończoszanka" w reżyserii Konrada Dworakowskiego oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży zakończone paradą i mini koncertem. Działania te w wykonaniu aktorów i artystów cyrkowych będą dla uczestników i widzów nieodpłatne. Instytucje kultury w ramach partnerstwa wykonają w tym czasie sporo prac logistycznych, organizacyjnych i porządkowych.

Do Ciężkowic teatralny namiot cyrkowy zawita w dniach 13-14 lipca.

Jeszcze w czerwcu przed zakończeniem roku szkolnego ogłoszona zostanie rekrutacja dzieci do jednodniowych warsztatów teatralnych (60 osób w wieku od 6 do 12 lat). Rozprowadzane będą także bezpłatne wejściówki (300 sztuk) na spektakl pt. "Pippi Pończoszanka" w namiocie cyrkowym. Przedstawienie adresowane jest zarówno do dzieci i ich rodziców.

Więcej o projekcie można przeczytać i zobaczyć: http://latowteatrze.pl/spektakle_objazdowe.html

« schowaj
Rolniku, złóż eWniosek już teraz!
Rolniku, złóż eWniosek już teraz!
Biura ARiMR zapraszają do godz. 18.00. Jeszcze przez niespełna miesiąc, do 15 maja, rolnicy mogą wnioskować o dopłaty bezpośrednie, w tym roku obowiązkowo przez internet. ARiMR apeluje, by nie czekać z przesłaniem deklaracji do ostatniego dnia naboru.
więcej »

Małopolska jest wprawdzie w czołówce krajowej pod względem ilości złożonych wniosków, ale jeszcze sporo ich brakuje. Do 20 kwietnia zarejestrowano 75 tysięcy, a rokrocznie w naszym województwie o płatności wnioskuje ok. 119 tys. rolników. Z doświadczenia wiemy, że teraz rolnicy rozpoczęli prace polowe i biurokrację pozostawiają na ostatnie dni, tuż przed zakończeniem terminu, który upływa 15 maja. – mówi dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krakowie, Adam Ślusarczyk.  – Wówczas mogą pojawić się w biurach powiatowych kolejki chętnych do skorzystania z pomocy technicznej naszych pracowników. Chcemy tego uniknąć. Dlatego do końca kampanii, czyli do 15 maja, biura są czynne codziennie do godz. 18. Tylko w długi weekend, od 30 kwietnia do 4 maja, będziemy pracować od 7.30 do 15.30. 

 
Rolnicy, którzy nie mają dostępu do internetu mogą skorzystać ze stanowisk komputerowych przygotowanych dla wnioskodawców we wszystkich biurach powiatowych Agencji w całym kraju. 
 
Osobom, które nie radzą sobie z wypełnieniem e-wniosku o płatności pomocą służą eksperci z ośrodków doradztwa rolniczego. 
 
Rolnicy, którzy złożą wnioski po 15 maja, ale nie później niż do 11 czerwca br., będą mieli obniżone należne im płatności o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia. Zmiany do już złożonego wniosku można składać bez żadnych sankcji finansowych do 1 czerwca.   
 
« schowaj
III etap Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego
III etap Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego
Trwa realizacja trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Samorząd Województwa Małopolskiego rozpoczyna realizację III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Standardy partycypacji społecznej wymagają, aby w jego realizację zaangażowana była jak najliczniejsza grupa mieszkańców regionu.
więcej »
W ramach działań przybliżających cel i zasady naszego przedsięwzięcia przewidziane zostały warsztaty edukacyjno-informacyjne przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców Małopolski. Z pewnością będą one dobrą okazją do uzyskania informacji na temat możliwości zgłaszania zadań do budżetu obywatelskiego.
 
Samorząd Województwa Małopolskiego rozpoczyna realizację III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Standardy partycypacji społecznej wymagają, aby w jego realizację zaangażowana była jak najliczniejsza grupa mieszkańców regionu.W przypadku pytań, do Państwa dyspozycji pozostają pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego odpowiedzialni za wdrażanie budżetu obywatelskiego – kontakt telefoniczny: (12) 61 60 904, (12) 61 60 536, mailowy: bo@umwm.pl
 
Spotkanie dla mieszkańców Tarnowa i powiatu tarnowskiego odbędzie się 26 kwietnia 2018 r (czwartek) o godzinie 15.00 w siedzibie Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie ul. Nowy Świat 30 (aula)
 
 
Szczegółowe informacje na temat projektu można także znaleźć na stronie internetowej: www.bo.malopolska.pl
 
Szczegółowy harmonogram warsztatów i realizacji III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego znajdują się TUTAJ.

Harmonogram spotkań znajduje się TUTAJ.
 
« schowaj
Kalendarz wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
Najbliższe wydarzenia

Kontakt
Facebook
Zarządzanie kryzysowe

 

Wybory Samorządowe 2018
Rewitalizacja
Śmieci
Nieruchomości - ogłoszenia
Pogórzański Jarmark
Muzeum przyrodnicze
Wokół Rezerwatu Skamieniałe Miasto
Zostrań odkrywcą
Encyklopedia Ciężkowic
Obywatel_gov_pl
WKU Tarnów
Kącik  Przedsiębiorcy
FIO
Fundacja Społeczna PROGRES
WFOŚ
Powietrze Ciężkowice
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.