Cieżkowice

 

 

życzenia, ogłoszenia
LGD: Spotkanie ws. dotacji na założenie firmy
LGD: Spotkanie ws. dotacji na założenie firmy
Lokalna Grupa Działania Dunajec-Biała serdecznie zaprasza do udziału w szkoleniu informacyjnym mieszkańców obszaru zainteresowanych pozyskaniem dotacji na założenie własnej firmy w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
więcej »

Szkolenie odbędzie się 5 kwietnia 2019 r. od 13:00  do 17:00  w Sali im. Spytka Jordana w Zakliczynie (Ratusz). Podczas  spotkania zostaną przedstawione możliwości uzyskania dofinansowania w kwocie 50 000,00 zł.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!
 
Więcej informacji na stronie www.dunajecbiala.pl lub pod nr telefonu 14 665 37 37.
 
 
 
« schowaj
Negatywne skutki wypalania roślinności!
Negatywne skutki wypalania roślinności!
więcej »

W związku z rozpoczynającym się okresem wiosennym i corocznie obserwowanym w tym czasie nagminnym wypalaniem traw i pozostałości roślinnych na polach i nieużytkach co staje się niejednokrotnie przyczyną powstania groźnych pożarów lasów, zabudowań gospodarczych i innych obiektów budowlanych Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie zwraca się z prośbą o włączenie się w działania prewencyjne mające na celu ograniczenie tego procederu między innymi w zakresie uporządkowania i wykaszania  obszarów na których zalega sucha roślinność oraz działań propagandowych w celu uświadomienia społeczeństwu niebezpieczeństw jakie niesie ze sobą takie postępowanie.

Negatywne skutki wypalania roślinności to:

  1. Zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego oraz sąsiednich obiektów.
  2. Zatruwanie atmosfery dwutlenkiem węgla.
  3. Dym może być przyczyną zagrożeń w ruchu drogowym utrudniając kierującym widoczność.
  4. Degradacja gleby.
  5. Niszczenie mikrofauny (trzmieli, mrówek, błonkówek itd.)
  6. Niszczenie legowisk i gniazd dzikiej zwierzyny i ptactwa.

Wypalanie traw, łąk i nieużytków jest prawnie zabronione co grozi za to kara aresztu lub grzywny / Źródło: Ustawa o Ochronie Przyrody, Kodeks wykroczeń, Ustawa o ochronie przeciwpożarowej oraz rozporządzenie MSWiA ws. ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów/.

« schowaj
Dotacje na założenie firmy
Dotacje na założenie firmy
Lokalna Grupa Działania Dunajec-Biała serdecznie zaprasza do udziału w szkoleniu informacyjnym mieszkańców obszaru zainteresowanych pozyskaniem dotacji na założenie własnej firmy w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
więcej »

Szkolenie odbędzie się 5 kwietnia 2019 r. od 13:00  do 17:00  w Sali im. Spytka Jordana w Zakliczynie (Ratusz). Podczas spotkania zostaną przedstawione możliwości uzyskania dofinansowania w kwocie 50 000,00 zł.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!
Więcej informacji na stronie www.dunajecbiala.pl lub pod nr telefonu 14 665 37 37.

« schowaj
Inauguracja sezonu artystycznego w Centrum Paderewskiego
Inauguracja sezonu artystycznego w Centrum Paderewskiego
więcej »
Singin’ Birds
Barwne trio wokalne w programie wielkich retro przebojów na inaugurację sezonu artystycznego w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Podczas wieczoru usłyszymy m.in. niezapomniane piosenki, takie jak „Sing sing”,
„Wojna domowa” czy „Żyj kolorowo”
 
14 kwietnia (niedziela), godz. 18.00
Sala Koncertowa Stodoła
Bilety w cenie 30 zł do nabycia od 18 marca – stacjonarnie w Dworze Paderewskiego w Kąśnej Dolnej od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00 lub całodobowo na nowej stronie internetowej instytucji www.centrumpaderewskiego.pl
 
Singin' Birds to pierwszy polski zespół nawiązujący do amerykańskiej tra¬dycji muzycznej z I połowy XX wieku, czyli swingujących grup wokalnych śpiewających w bliskiej harmonii. Dopracowane w najdrobniejszych szczegółach aranżacje i współbrzmienia głosów w ścisłej harmonii stanowią ucztę nawet dla najbardziej wymagają¬cych melomanów. 
„Ćwierkający” w retro stylu zespół tworzy rozśpiewane trio: Dominika Kasprzycka-Gałczyńska, Joanna Czarkowska i Dominika Dulny. O instrumentalną oprawę dbają: pianista Marcin Piękos, kontrabasista Jacek Kaliszewski, perkusista Marcin Marcel Piszczorowicz. Łączą oni muzyczny profesjonalizm ze świetną zabawą i humorem, a także oferują niezwykle różnorodny repertuar od porywającego swingu, przez przekorne country i zabawnego rock and rolla, aż po nastrojowe ballady. Tchną nowe życie w perełki muzyczne, które dawno odeszły już do lamusa, jak i dodają nutkę czarno-białego smaku do najnowszych hitów, a także tworzą własne, niepowtarzalne piosenki.
Singin’ Birds dało się poznać szerszej publiczności m.in. dzięki występom w konkursie Debiuty podczas 50. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu i w półfinale telewizyjnego programu „Must Be The Music” (2013).
Partnerem Strategicznym Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej oraz Patronem Sali Koncertowej jest Grupa Azoty.
 
 
« schowaj
CPL zaprasza na WARSZTATY Z WYKONANIA PALMY WIELKANOCNEJ, PISANEK - marzec 2019
CPL zaprasza na WARSZTATY Z WYKONANIA PALMY WIELKANOCNEJ, PISANEK - marzec 2019
więcej »

Stowarzyszenie GRUPA ODROLNBIKA zaprasza na kolejny cykl spotkań z tradycyjną sztuką ludową. W marcu zapraszamy na warsztaty wielkanocne pt. „Warsztaty z wykonania palmy wielkanocnej, pisanek” – warsztaty rozpoczynają się w dniu 11.03.2019 roku o godzinie 15:00. Cały cykl warsztatów odbędzie się w dniach: 11.03.2019r., 13.03.2019r., 18.03.2019r., 20.03.2019r. w godzinach od 15:00 – 18:00.
Czas Świąt Wielkanocnych jest związany przede wszystkim z tradycją malowania pisanek i tworzenia ozdób wielkanocnych. Dekorowanie pisanek to jedne z najpiękniejszych wspomnień związanych ze świętami wielkanocnymi. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję nauczyć się jak tworzyć ozdoby świąteczne, a przy tym będą mogli wykazać się pomysłowością oraz kreatywnością i aktywnością twórczą w ich tworzeniu i zdobieniu. Powstaną istne pisankowe cudeńka. Podczas warsztatów: Uczestnicy dowiedzą się skąd wzięło się malowanie oraz jakie są techniki ich zdobienia. Każdy uczestnik stworzy piękną ozdobę do wielkanocnego koszyczka oraz na wielkanocny stół .
Gorąco zachęcamy do kreatywnego i twórczego spędzania czasu na kolejnych planowanych warsztatach, dających mnóstwo satysfakcji zarówno z samego procesu tworzenia, odkrywania swoich talentów i zdolności, jak i własnoręcznie wykonanego dzieła.
Na najbliższe warsztaty – Warsztaty z decoupage - zapraszamy w kwietniu. Bliższe informacje na temat warsztatów uzyskać można pod numerem telefonu: 14 307 05 01. Zachęcamy do wcześniejszych zapisów. Zajęcia są bezpłatne, a liczba miejsc ograniczona. Nie czekaj - zapisz się już dziś! Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji na temat projektu można pobrać w zakładce Nasze Pogórze, Nasze Tradycje.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, realizowanego w ramach Osi 6, działania 6.1 Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Poddziałania 6.1.3 Rozwój instytucji kultury oraz udostępnianie dziedzictwa kulturowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

« schowaj
W HOŁDZIE ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM
W HOŁDZIE ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM
ŻOŁNIERZE OBRONY TERYTORIALNEJ W HOŁDZIE ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM Małopolscy „terytorialsi”, krakowskie Muzeum AK oraz stowarzyszenie rekonstrukcji historycznych 1. Pułku strzelców podhalańskich AK wspólnie uczczą w Słopnicach Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
więcej »

  Już 28 lutego żołnierze 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczną obchody Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. W okolicach Limanowej około 30-osobowa grupa żołnierzy OT wyruszy na trasę lokalnej górskiej ścieżki historyczno-patriotycznej. Jedenasto kilometrowa trasa prezentuje losy żołnierzy Armii Krajowej na ziemi limanowskiej oraz działalność odtworzonej we wrześniu 1944r. jednostki podziemnego wojska polskiego - 1. pułku strzelców podhalańskich AK. Na miejscu żołnierze i członkowie stowarzyszenia uczczą pamięć o bohaterach i zapalą znicze.
  „Od początku formowania jednostki współpracujemy z Brygadą. Pomagaliśmy przy wyborze patrona, pomagaliśmy wybierać tradycje, które „Jedenasta” mogłaby dziedziczyć. Cieszę się, że pomysł uczczenia w Słopnicach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych spotkał się z akceptacją Dowódcy” – mówi dr hab. Olgierd Grott, kierownik działu historycznego Muzeum AK w Krakowie.
   Druga grupa żołnierzy w godzinach nocnych 1 marca, wyruszy ulicami Krakowa, gdzie śladami ważnych miejsc tożsamości narodowej przemieści się spod pomnika żołnierzy AK zgrupowania „Żelbet” na krakowskim Łęgu do pomnika Polski Walczącej u podnóża Wawelu.
   Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych został ustanowiony w 2011 roku. Wyznaczono go na 1 marca. Data upamiętnia stracenie w 1951 roku w więzieniu na Mokotowie siedmiu członków IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość", będących ostatnimi koordynatorami "Walki o Wolność i Niezawisłość Polski z nową sowiecką okupacją".

*****************

 
   Od stycznia 2018 roku w podkrakowskiej Rząsce formowana jest 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej. Dowódcą Brygady jest płk Krzysztof Goncerz wywodzący się z Wojsk Specjalnych. W ubiegłym roku Brygada przeszkoliła około pół tysiąca żołnierzy, kolejnych dwustu pięćdziesięciu zostanie przeszkolonych w 2019 roku.
  Wojska Obrony Terytorialnej są piątym rodzajem sił zbrojnych obok wojsk specjalnych, lądowych, powietrznych i marynarki wojennej, stanowią uzupełnienie i jednocześnie są komplementarną częścią potencjału obronnego Polski.

mjr Bartosz KUBAL
Oficer prasowy
11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej
www.terytorialsi.mil.pl
FB: Wojska-Obrony-Terytorialnej
TT:@terytorialsi
„Zawsze gotowi, zawsze blisko”

« schowaj
Znaleziono pieska !
Znaleziono pieska !
Poszukiwany właściciel, zagubionego pieska, który został znaleziony w miejscowości Ciężkowice, w okolicach ul.Tysiąclecia. Piesek jest przyjazny, nie ma na sobie żadnej obroży. Jeśli ktoś rozpoznaje, bardzo proszę o kontakt. Szczegółowych informacji udzielamy w Urzędzie Gminy w Ciężkowicach w godzinach od 7.00 do 15.00, pod numerem telefonu (14) 62 85 830.Jeśli ktoś rozpoznaje, bardzo proszę o kontakt. Szczegółowych informacji udzielamy w Urzędzie Gminy w Ciężkowicach w godzinach od 7.00 do 15.00, pod numerem telefonu (14) 62 85 830.
więcej »
« schowaj
ARiMR: Pomoc dla rolników skrojona na miarę Małopolski
ARiMR: Pomoc dla rolników skrojona na miarę Małopolski
więcej »

Od 28 lutego ARiMR przyjmować będzie wnioski na restrukturyzację małych gospodarstw 

Od 28 lutego do 29 marca 2017 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmować będzie wnioski o pomoc na restrukturyzację małych gospodarstw z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 

Pomoc przyznawana jest w formie premii w wysokości 60 tys. zł. O wsparcie może ubiegać się rolnik, którego gospodarstwo ma wielkość ekonomiczną mniejszą niż 10 tys. euro i który ubezpieczony jest w KRUS. Działanie to skierowane jest do osób, które zdecydują się na rozwój swojego gospodarstwa i przeprowadzą w nim zmiany, dzięki którym stanie się ono bardziej rentowne i konkurencyjne. 

Jestem przekonany, że zainteresowanie programem w Małopolsce będzie bardzo duże. Znakomicie odpowiada on potrzebom małych gospodarstw z naszego terenu i będzie dla nich szansą na rozwój, zwiększenie wartości gospodarstwa i poprawę jakości życia na wsi – mówi dyrektor Małopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Adam Ślusarczyk.

Pieniądze będą wypłacane w dwóch ratach - najpierw 80 proc. premii, a kolejne 20 proc.  po zrealizowaniu założonych w biznesplanie inwestycji. Rolnik na restrukturyzację swojego gospodarstwa będzie miał 3 lata. W tym czasie wielkość ekonomiczna gospodarstwa powinna wzrosnąć do co najmniej 10 tys. euro oraz o co najmniej 20 proc. w stosunku do wielkości z roku, w którym złożono wniosek o przyznanie pomocy. 

Wnioski o przyznanie pomocy należy składać w Oddziale Regionalnym ARiMR. 

Każdy wniosek zostanie poddany ocenie. Na podstawie przyznanych punktów ustalona zostanie kolejność przysługiwania pomocy. Pod uwagę będą brane m.in.: docelowa wielkość gospodarstwa, kwalifikacje zawodowe, rodzaj planowanej produkcji, wiek wnioskodawcy. 

Szczegółowe informacje na stronie www.arimr.gov.pl oraz w Punktach Informacyjnych w biurach powiatowych ARiMR.

« schowaj
Kalendarz wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
Najbliższe wydarzenia

Kontakt
Facebook
Zarządzanie kryzysowe
Wybory Samorządowe 2018
Zrównoważony rozwój..
Nieruchomości - ogłoszenia

 

Rewitalizacja
Śmieci
Pogórzański Jarmark
Muzeum przyrodnicze
Wokół Rezerwatu Skamieniałe Miasto
Zostrań odkrywcą
Encyklopedia Ciężkowic
Obywatel_gov_pl
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.