język Polski
Cieżkowice

 

 

obrazek
Likwidacja Barszczu Sosnowskiego
Likwidacja Barszczu Sosnowskiego
Od dnia 26 maja 2017r. do dnia 29 września 2017r. na terenie miejscowości Jastrzębia oraz Bogoniowice realizujemy zadanie finansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie pn. „Likwidacja barszczu Sosnowskiego na terenie Gminy Ciężkowice”.
więcej »

Więcej informacji na stronie: https://www.wfos.krakow.pl

 

 

« schowaj
Komunikat - zmiana przystanku autobusowego
Komunikat - zmiana przystanku autobusowego
Informujemy, że z dniem 11 lipca 2017, Firma Handlowo-Usługowa "MAL" nie będzie korzystać z przystanku autobusowego Ciężkowice Rynek. Pasażerowie chcący korzystać z usług firmy "MAL" będą zabierani z przystanku koło boiska sportowego.
więcej »
« schowaj
Święto Wsi Jastrzębia
Święto Wsi Jastrzębia
Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice oraz Sołectwo Wsi Jastrzębia zapraszają na Święto Wsi Jastrzębia Przegląd obrzędów ludowych 30 lipca 2017 r., godz. 15.00 Jastrzębia – pole biwkowe
więcej »

Występy zespołów muzycznych, tanecznych i folklorystycznych z Jastrzębi, Otfinowa, Zalasowej, Kowalowej, Wierzchosławic oraz Szczurowej.

Wystawcy z regionu, rękodzielnicy, plac zabaw dla dzieci, gry, konkursy, zabawy, mała gastronomia.

Zabawa taneczna z zespołami „zDolny Band” oraz „Ex-Time”
Godz. 20.00

Zapraszamy!

« schowaj
Pogórzański Jarmark w Ciężkowicach
Pogórzański Jarmark w Ciężkowicach
XVI Pogórzański Jarmark Artystów i Rękodzielników za nami. Po raz kolejny, impreza promująca lokalne wyroby i sztukę ludową artystów z terenu Pogórza, odbyła się w ciężkowickim amfiteatrze. Impreza, która swym charakterem nawiązuje do tradycyjnych jarmarków odbywających się od średniowiecza, stanowi niezwykłą okazję do zaprezentowania szerokiemu gronu odbiorców wyrobów artystów, rękodzielników, twórców ludowych, popularyzacji sztuki ludowej i dawnych tradycji, potraw regionalnych oraz bogatej oferty turystycznej Pogórza.
więcej »

Podczas Jarmarku odbywała się impreza towarzysząca - kiermasze winiarskie producentów wina i winorośli z regionu, których organizatorem była Tarnowska Organizacja Turystyczna w ramach realizowanego projektu „Opracowanie strategii turystyki winiarskiej, jako nowej marki turystycznej Pogórza”. Stoiska enoturystyczne cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Możliwość degustacji a przede wszystkim pozyskania informacji na temat uprawy winorośli w naszym regionie przyciągnęły tłumy do tych wystawców.

Tradycyjnie nie zabrakło występów tanecznych i muzycznych. Na scenie zaprezentowali się: Kapela Krzysztofa Bulandy ze Zborowic, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Piątkowioki”, „zDolny Band” z Łososiny Dolnej oraz zespoły taneczne „VOIX” i „Kaczupino”. Tegoroczną gwiazdą wieczoru był zespół „InoRos”. Zabawę taneczną poprowadził zespół „odNowa”.

Organizatorem XVI Pogórzańskiego Jarmarku Artystów i Rękodzielników był Burmistrz Gminy Ciężkowice, Fundacja Społeczna PROGRES oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice.

„Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”.Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.

  

 

« schowaj
Przeżyj Lato z FUNduszami – Fundusze z emocjami!
Przeżyj Lato z FUNduszami – Fundusze z emocjami!
więcej »

Zapraszamy na emocjonującą podróż po małopolskich atrakcjach! Rusza akcja wakacyjna „Lato z FUNduszami – Fundusze z emocjami”. Udowodnimy, że dzięki Funduszom Europejskim Małopolska nie tylko pięknieje, ale dostarcza całej gamy pozytywnych odczuć! 

Emocje dla aktywnych 
W Małopolsce latem nie można się nudzić, a my zapewniamy jeszcze dodatkową pulę wrażeń. Specjalnie dla was pozyskaliśmy ponad 500 bezpłatnych wejściówek do najciekawszych obiektów na terenie całego regionu. 
 
Małopolska to cała gama pozytywnych przeżyć. Wystarczy tylko dobrze zaplanować wolny czas, obrać odpowiedni kierunek i przeżyć … radość, zachwyt, zadumę, relaks, ciekawość, chillout albo refleksję. W ramach akcji „Lato z FUNduszami – Fundusze z emocjami” odwiedzicie kina, teatry, parki rozrywki, muzea, uzdrowiska, obiekty sportowe i inne specjalne miejsca, w których nie sposób się nudzić! 
 
Mamy ofertę dla każdego - lista naszych Partnerów jest długa: 
 
- Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, 
- Muzeum Narodowe w Krakowie, 
- Park Miniatur w Inwałdzie, 
- Park Dinozaurów i Rozrywki „ Dinolandia”,
- Warownia Inwałd, 
- Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie,
- Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora „Cricoteka” w Krakowie,
- Muzeum–Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej,
- Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia  sp. z o.o.,
- Muzeum "Dwory Karwacjanów i Gładyszów",
- Kino w Krakowie (Klub Sztuki Filmowej Mikro&Mikrofala),
- Muzeum Przyrodnicze w Ciężkowicach,
- Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie,
- Kino Klaps w Limanowej,
- Kino w Oświęcimiu (DKF Reksio),
- Kino Kijów w Krakowie,
- Muzeum Etnograficzne w Krakowie,
- Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach.
- Centrum Sportowo-Rekreacyjne przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie
 
Lato z atrakcjami!
Jak to działa? W te wakacje zacznij dzień od wizyty na profilu FB: „Małopolska. Fundusze Europejskie”.    Co tydzień, od 19 lipca odkrywamy tam kolejną emocję, którą przeżyjecie w unikalnych miejscach naszych Partnerów. Wszystko co wtedy należy zrobić to polubić nasz profil i udostępnić posta. Nie przegap okazji, bo wejściówki czekają tylko na najszybszych! 
 
„FUN" jak fundusze 
Miejsca, do których będziemy Was zapraszać to obiekty beneficjentów Funduszy Europejskich, czyli instytucji, które korzystały z dofinansowania środków unijnych na realizację różnych projektów. Będziecie mogli się przekonać, że Małopolska inwestując Fundusze Europejskie stała się piękna i nowoczesna.
 
Wśród obiektów w naszym regionie wybraliśmy te, które aktywnie korzystały z dotacji unijnych w ostatnich latach. Owocem tych działań są dziesiątki projektów, wspierających potencjał artystyczny, turystyczny i zasoby małopolskiej kultury. To nie tylko projekty infrastrukturalne, polegające na modernizacji budynków, ale także działania wspomagające rozwój talentów, dające możliwość prezentacji i obcowania z różnymi formami twórczości oraz kultury niematerialnej. 
 
Włącz profil „Małopolska. Fundusze Europejskie” i doświadczaj pozytywnych emocji!
 
« schowaj
Krok po kroku
Krok po kroku
W ramach projektu "Krok po kroku - na aktywację młodych w Ciężkowicach czas w tym roku", realizowana jest bogata oferta działań warsztatowych, skierowanych do setki dzieci i młodzieży z terenu Gminy Ciężkowice. Jednymi z nich są warsztaty rękodzielnicze, które obecnie realizowane są w ciężkowickim ratuszu.
więcej »

"Twórcze umysły" to warsztaty rękodzielnicze, podczas których dzieci i młodzież, bawią się w małych artystów. Z użyciem materiałów plastycznych jak na przykład filc, kolorowe papiery, glina, plastelina tworzą swoje małe prace. Wykorzystywane są także materiały wtórne, jak na przykład włóczki, sznurki, plastikowe butelki, zakrętki czy karton, z których powstają zabawki, ozdoby a nawet biżuteria.

W ramach projektu zaplanowano także dwa wyjazdy edukacyjne: do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz Kopalni Złota i Średniowiecznego Parku Techniki w Złotym Stoku. Całość zakończy się spotkaniem integracyjnym, które podsumuje projekt.
 
"Krok po kroku - na aktywację młodych w Ciężkowicach czas w tym roku" – to projekt realizowany przez Fundację Społeczną Progres w partnerstwie z Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice. Projekt realizowany jest z Programu Funduszy Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020, Priorytet 2 Aktywne Społeczeństwo, Kierunek działania 5 Wspieranie aktywnych form integracji społecznej.
 

 

  

 

« schowaj
Bezpłatne szczepienia dzieci przeciwko pneumokokom
Bezpłatne szczepienia dzieci przeciwko pneumokokom
W gminie Ciężkowice rozpoczęto realizację programu pn. „Program zdrowotny dotyczący profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce” w 2017 roku.
więcej »

 Program dotyczy dzieci:

– zameldowanych na terenie gminy Ciężkowice,
– urodzonych w latach 2014-2016 (w wieku do 3 lat).
 
Program realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Powiatu Tarnowskiego oraz Gminy Ciężkowice.
 
« schowaj
LGD: „Rodzinne Rajdy Rowerowe” w Ciężkowicach, Wojniczu i Zakliczynie
LGD: „Rodzinne Rajdy Rowerowe” w Ciężkowicach, Wojniczu i Zakliczynie
„Rodzinne Rajdy Rowerowe” to projekt realizowany przez Lokalną Grupę Działania Dunajec-Biała przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Projekt ten skierowany jest do wszystkich mieszkańców województwa małopolskiego i ma na celu popularyzację turystyki rowerowej, promocję zdrowia oraz propagowanie prozdrowotnych postaw spędzania wolnego czasu. W ramach „Rodzinnych Rajdów Rowerowych” chcemy przyzwyczaić mieszkańców Małopolski, w tym całe rodziny, do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. W ramach projektu w okresie od lipca do września 2017 roku odbędzie się 9 bezpłatnych rajdów rowerowych o charakterze rekreacyjno-sportowym w każdym z subregionów Małopolski: • Małopolska Zachodnia – Przeciszów – 08 lipca 2017 roku • Subregion tarnowski – Ciężkowice – 09 lipca 2017 roku • Subregion tarnowski – Wojnicz – 16 lipca 2017 roku • Subregion tarnowski – Zakliczyn - 22 lipca 2017 roku • Subregion podhalański – Rabka – 30 lipca 2017 roku • Subregion sądecki – Gmina Korzenna - 06 sierpnia 2017 roku • Krakowski Obszar Metropolitalny (KOM) – Nowy Wiśnicz – 27 sierpnia 2017 roku • Małopolska Zachodnia – Wygiełzów – 03 września 2017 roku • Subregion tarnowski – Pleśna – 10 września 2017 roku
więcej »

Na organizację „Rodzinnych Rajdów Rowerowych” w ramach projektu zaplanowano przebieg tras o różnym stopniu trudności. Same trasy dostosowane będą do różnych możliwości fizycznych uczestników – w każdym rajdzie zaplanowano trasę Mini/Small – dla dzieci i osób początkujących, trasę Midi/Medium – dla osób średniozaawansowanych oraz trasę Maxi/Large – dla rowerzystów mających dobrą kondycję i ambicje sportowe. Rajdom będą towarzyszyć konkursy, gry i zabawy na świeżym powietrzu np. układanie specjalnie przygotowanych puzzli, tak by w sposób maksymalny zachęcić ludzi do udziału w tych wydarzeniach, dodatkowo odbędą się różnego rodzaju zawody dla dzieci. 

Na trasie rajdu będą zorganizowane konkurencje o charakterze rekreacyjno-sportowym. Część z planowanych do realizacji imprez rowerowych może być organizowana przy okazji innych ważnych wydarzeń kolarskich w regionie.

W ramach realizowanej imprezy przeprowadzone zostaną również działania na rzecz osób niepełnosprawnych integrujące ich z osobami pełnosprawnymi poprzez wspólne uczestnictwo 

w grach, zabawach, konkursach towarzyszących rajdom, ponad to będziemy promować zdrowe nawyki żywieniowe wraz z małopolską żywnością wysokiej jakości jak np. produkty ekologiczne, co wpisuje się w dzisiejsze trendy. Promocją obejmiemy też zdrowy tryb życia na który składa się uprawianie  sportu i właściwe odżywianie, z czego Małopolanie zdają sobie sprawę coraz powszechniej. 

Wszystkie rajdy będą imprezami bezalkoholowymi.  Dla 200 pierwszych zarejestrowanych osób, w ramach każdego rajdu, przewidziano bezpłatny bufet, ciepły posiłek, dyplom za udział w rajdzie i  medal. Zarejestrowani uczestnicy rajdów otrzymają różnego rodzaju odblaski na rower/ubranie czy materiały informacyjne mające na uwadze zwrócenie ich uwagi na zachowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym zwłaszcza o późnej porze.  

Na starcie poszczególnych rajdów każdy z uczestników otrzyma bezzwrotny numer startowy, mapkę trasy, informator rajdowy z zasadami rajdu i jego programem. Na trasie przygotowany będzie również bezpłatny posiłek zgodnie z ideą projektu oparty na żywności ekologicznej od Małopolskich producentów dla wszystkich zarejestrowanych uczestników. Prowadzone też będą gry i zabawy rowerowe, konkursy, czasem występy i pokazy.

Zainteresowanych udziałem w „Rodzinnych Rajdach Rowerowych” prosimy o zapoznanie się z dokumentacją dotyczącą poszczególnych rajdów w danych miejscowościach (program minutowy, mapa przebiegu tras, regulamin, formularz zgłoszeniowy).

Osoby chcące wystartować w rajdzie rowerowym prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego odpowiedniego do miejscowości, w której uczestnik chce wziąć udział.

Wszystkie szczegóły dotyczące „Rodzinnych Rajdów Rowerowych” będą publikowane na stronie Internetowej www.dunajecbiala.pl, www.malopolska.pl/narowery/rodzinnerajdyrowerowe oraz fanpage’u Rodzinne Rajdy Rowerowe – Małopolska.

Zapraszamy do polubienia fanpage ’u  https://www.facebook.com/ruszamynarowery/ oraz udziału w „Rodzinnych Rajdach Rowerowych”!

Wsiadaj na rower i ruszaj z nami!

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Malopolskiego.

Pliki do Pobrania:

Program minutowy

Mapa przebiegu tras

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy

 

« schowaj
Kalendarz wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
Najbliższe wydarzenia
  • 2017-07-30
    Święto Wsi Jastrzębia

    Pole Biwakowe w Jastrzębi

Kontakt
Facebook
Zarządzanie kryzysowe
Rewitalizacja
Nieruchomości - ogłoszenia
Pogórzański Jarmark
Muzeum przyrodnicze
Wokół Rezerwatu Skamieniałe Miasto
Zostrań odkrywcą
Encyklopedia Ciężkowic
Obywatel_gov_pl
WKU Tarnów
Kącik  Przedsiębiorcy
Powietrze
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.