Cieżkowice

Elektroniczna obsługa mieszkańców

Elektroniczna skrzynka podawcza

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza (ESP) - pozwalająca na składanie dokumentów elektronicznych w Urzędzie Gminy Ciężkowice jest opublikowana w systemie ePUAP. 

Adres skrytki ePUAP: /2203nborm7/skrytka

 

1. Czym jest  ?

ePUAP czyli Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej jest platformą, na której za pomocą określonych podstawowych elementów (usług wspólnych platformy), instytucje publiczne udostępniają usługi oparte na elektronicznych kanałach komunikacji ze swoim otoczeniem (w szczególności przedsiębiorcami i obywatelami, ale również z innymi instytucjami publicznymi) poprzez pojedynczy punkt dostępowy w Internecie.

Celem ePUAP jest stworzenie jednolitego, bezpiecznego i w pełni zgodnego z obowiązującym prawem, elektronicznego kanału udostępniania usług publicznych przez administrację publiczną dla obywateli.

Instrukcje dotyczące obsługi platformy ePUAP w zakresie: zakładania konta, wysłania dokumentów, podpisywania itp. znajdują się w dziale Pomoc serwisu ePUAP.

 

2. Gdzie można uzyskać informacje związane z   w Urzędzie Gminy Ciężkowice?

Wszelkie informacje związane z platformą e-PUAP udzielane są w pokoju nr 9 Urzędu Gminy Ciężkowice lub pod numerem telefonu: 14 62 85 844, ug@ciezkowice.pl

 

3. Podstawa prawna związana z e-usługami podmiotów publicznych.

Zgodnie z ustawą z dnia 12 lutego 2010 roku o zmianie ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2010 nr 40 poz. 230) z dniem 17 czerwca 2010 wszystkie podmioty świadczące usługi publiczne sa ustawowo zobowiązane do umożliwienia interesantom wnoszenia ich wniosków w formie dokumentów elektronicznych poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą podmiotu realizującego zadania publiczne, założonej i wyposażonej w zestandaryzowane formularze elektroniczne na ePUPAP zgodne z Centralnym Repozytorium Wzorów Dokumentów.

 

Przekazanie dokumentu następuje poprzez wypełnienie formularza bądź dołączenie podpisanego dokumentu on-line na stronie Elektronicznego Urzędu Podawczego w naszym wypadku ePUAP.

Osoba składająca wniosek przez ePUAP musi mieć konto użytkownika na tej platformie oraz bezpieczny podpis elektroniczny lub profil zaufany pozwalające na podpisywanie dokumentów elektronicznych.

 

Wybierz formularz sprawy, dostępnej w platformie ePUAP, którą chciałbyś załatwić w Urzędzie Gminy Ciężkowice.

 

Ogólnopolskie e-Usługi: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nabór kandydata ekodoradca

Kontakt
Facebook
Wybory 2021
NSP2021
Zarządzanie kryzysowe
Transmisja online z obrad Rady Miejskiej w Ciężkowicach
Koronawirus
Gospodarka odpadami
Nieruchomości - ogłoszenia
Obywatel_gov_pl
WFOS KRAKÓW

 

Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.