Cieżkowice

„Mali i Młodzi Jastrzębianie”

Jest to dziecięcy zespół folklorystyczny, działający od 16 października 2006 roku przy Domu Kultury w Jastrzębi. Jego pierwszym choreografem była pani Magdalena Witkowska, trzy lata temu funkcję choreografa przejął pan Janusz Cierlik. W zespole, tańca uczą się dzieci w wieku od 7 - 19 lat. Premierowe pokazy tańców pogórzańskich odbyły się podczas spotkania z kapelą „Pogórzanie", potem grupa wystąpiła na „Jastrzębskim Kolędowaniu” oraz z okazji dnia babci i dziadka w styczniu 2007 roku. Kierownikiem zespołu jest pan Stanisław Deś, który czuwa także nad stroną muzyczną zespołu. Dzięki  współpracy z kapelą „Pogórzanie" łatwiej jest dzieciom zrozumieć lokalną gwarę i obyczaje, będące gwarantem przekazu bogatej tradycji naszego regionu. Zespół prezentuje autentyczny folklor Pogórza Ciężkowickiego, jego tańce, pieśni, przyśpiewki oraz zabawy tworzą niepowtarzalne i niezapomniane widowisko dla każdej publiczności.

Zespół od początku swojej działalności odnosi liczne sukcesy, jest zapraszany na różnego rodzaju imprezy, zarówno krajowe, jak
i zagraniczne:
- Kilkakrotnie zdobył wyróżnienie w konkursie regionu Krakowskiego „Krakowiaczek”, które było dla zespołu także przepustką  do Festiwalu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Rabce Zdroju, gdzie jury również wyróżniło „Małych Jastrzębian”.
- „Święto Dzieci Gór” w Nowym Sączu, na które co roku zapraszanych jest tylko kilka zespołów z całego kraju było dla „Małych Jastrzębian” wielkim wyróżnieniem.
- „Mali Jastrzębianie” byli uczestnikami „Balkan Folk Forest” w Bułgarii, gdzie odbył się przegląd zespołów tanecznych.
- Zespół brał udział także w „XXIX Małopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych” w Lipnicy Murowanej.
- Został wyróżniony również za ciekawą prezentację tańców beskidzkich na przeglądzie zespołów folklorystycznych „Zagłębie
i Sąsiedzi”.
- Na Ogólnopolskim Przeglądzie Młodzieżowych i Dziecięcych Zespołów Tanecznych „Złoty Gryf” w Dębicy, zespół został dostrzeżony przez komisje. Pierwszy udział przyniósł im wyróżnienie, a kolejny III miejsce.

Kontakt bezpośredni z kierownikiem tel. (014) 65 12 100


 

Spis rolny 2020

Kontakt
Facebook
Zarządzanie kryzysowe
Transmisja online z obrad Rady Miejskiej w Ciężkowicach
Gospodarka odpadami
Powszechny spis rolny 2020
Nieruchomości - ogłoszenia
Muzeum przyrodnicze
Wokół Rezerwatu Skamieniałe Miasto
Zostrań odkrywcą
Encyklopedia Ciężkowic
Obywatel_gov_pl
STUDIUM

 

WFOS KRAKÓW
Spacerki po Tarnowie, Zalipiu, Skamieniałym Mieście

Centrum Usług Wspólnych
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.