Cieżkowice

Historia zespołu plastycznego „Skalniaczek”

Zespół Zainteresowań Plastycznych „Skalniaczek” został założony przez Panią Grażynę Grabowską w październiku 1978 roku. Koło plastyczne zorganizowało do tej pory wiele konkursów i wystaw. Powstawały prace doceniane nie tylko w lokalnym środowisku, ale także na licznych konkursach w całej Polsce, np. nagroda główna w 1997 roku w konkursie „Telekomunikacja w oczach dziecka” w Warszawie,  nagroda główna w 1998 roku w konkursie „Poczta XXI wieku” w Warszawie, nagroda w ogólnopolskim konkursie „Moje przesłanie do dzieci w przyszłości” zorganizowanym przez redakcję „Świerszczyka” i Fundację „Porozumienie bez barier”. Zespół plastyczny przez lata swojej działalności otrzymał wiele listów gratulacyjnych, medali i dyplomów, które były udostępnione do oglądania podczas inauguracji z okazji 25-lecia istnienia zespołu.

Zespół brał udział w wystawach i konkursach na terenie całego kraju, zdobywając ponad 300 nagród i wyróżnień. Prace podopiecznych „Skalniaczka” zostały docenione w ośrodkach zajmujących się sztuką dziecięcą w Hanoi, Wiedniu, Moskwie, Lizbonie, Schwedt, Sarajewie czy Pradze. Dzieci należące do koła plastycznego wykonywały wraz z prowadzącą dekoracje, plakaty, dyplomy potrzebne do przygotowania różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Poprzez plastykę uczyły się dostrzegania piękna najbliższej okolicy, poznawały lokalną historię, legendy i podania. Na zajęciach plastycznych powstawały zróżnicowane tematycznie prace z wykorzystaniem różnorodnych technik.


  

 

Spis rolny 2020

Kontakt
Facebook
Zarządzanie kryzysowe
Transmisja online z obrad Rady Miejskiej w Ciężkowicach
Gospodarka odpadami
Powszechny spis rolny 2020
Nieruchomości - ogłoszenia
Muzeum przyrodnicze
Wokół Rezerwatu Skamieniałe Miasto
Zostrań odkrywcą
Encyklopedia Ciężkowic
Obywatel_gov_pl
STUDIUM

 

WFOS KRAKÓW
Spacerki po Tarnowie, Zalipiu, Skamieniałym Mieście

Centrum Usług Wspólnych
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.