Cieżkowice

Program Rodzina 500+

INFORMACJA DLA OSÓB WYCHOWUJĄCYCH DZIECKO W WIEKU DO 18 ROKU ŻYCIA

 

Od 1 kwietnia 2016 roku można ubiegać się o świadczenie wychowawcze przysługujące w wysokości 500 zł miesięcznie na dziecko w rodzinie.  

Świadczenie wychowawcze będzie wyrównane od 1 kwietnia 2016 r., jeśli wniosek zostanie prawidłowo złożony w ciągu trzech miesięcy, tj. od 1 kwietnia do 1 lipca 2016r.    

 Natomiast w przypadku złożenia wniosku po 1 lipca 2016 r., prawo do świadczenia zostanie przyznane i wypłacone począwszy od miesiąca, w którym wpłynął wniosek z prawidłowo wypełnionymi dokumentami.

Prawo do świadczenia wychowawczego na pierwsze dziecko uzależnione jest od dochodu rodziny za 2014 r.  Świadczenie przysługuje na pierwsze dziecko jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty 800 zł netto miesięcznie, a jeżeli członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne, dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza 1200 zł netto miesięcznie.

Świadczenie na drugie i kolejne dziecko przysługuje bez względu na dochód.

 

 Osoby ubiegające się o świadczenie na pierwsze dziecko dodatkowo odpowiednio dołączają: 

  • kserokopie nakazu płatniczego za rok 2014 lub oświadczenie o powierzchni gospodarstwa rolnego wyrażonej w ha przeliczeniowych;
  • oświadczenie członka rodziny o dochodach osiągniętych w roku 2014 niepodlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych;
  • oświadczenie członka rodziny rozliczającego się na podstawie przepisów o zryczałtowanym podatku dochodowym za 2014 r;
  • inne dokumenty potwierdzające spełnienie wymogów do przyznania świadczenia.

 Preferowana forma wypłaty: przelewem na konto.

Wnioski należy składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Ciężkowicach – budynek Urzędu Gminy, w godz. od 7.00 do 15.00. 

Dodatkowe informacje udzielane są pod nr tel. 14-6285841.

Wniosek do pobrania TUTAJ.

 
Zachęcamy do obejrzenia filmów przygotowanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które przedstawiają kilka historii o tym, jak bardzo pomocne okazują się środki z programu. Materiały dostępne na stronie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego tutaj.

Kontakt
Facebook
Wybory 2021
Zarządzanie kryzysowe
Transmisja online z obrad Rady Miejskiej w Ciężkowicach
Koronawirus
Gospodarka odpadami
Nieruchomości - ogłoszenia
Muzeum przyrodnicze
Wokół Rezerwatu Skamieniałe Miasto
Zostrań odkrywcą
Encyklopedia Ciężkowic
Obywatel_gov_pl
STUDIUM

 

WFOS KRAKÓW
Spacerki po Tarnowie, Zalipiu, Skamieniałym Mieście

Centrum Usług Wspólnych
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.