Cieżkowice

Przebudowa drogi wewnętrznej w obrębie działki nr 754-4 w Ciężkowicach

 

Nazwa projektu: 

Przebudowa drogi wewnętrznej w obrębie działki nr 754/4 w Ciężkowicach

Numer i nazwa Programu:

2014PL06RDNP001 Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Numer i nazwa działania:

7. Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich

Numer i nazwa poddziałania:

7.2. Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii

Typ operacji:

Budowa lub modernizacja dróg lokalnych

Opis: Przedmiotem operacji przebudowa drogi wewnętrznej ul. Rynek w Ciężkowicach w zakresie robót budowlanych w pierwszej kolejności zostanie zerwana stara nawierzchnia asfaltowa, a następnie zostanie wymieniona podbudowa, wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa na jezdniach, wykonana nowa nawierzchnia z kostki granitowej w miejscach parkowania autobusów (strona zachodnia) i samochodów (strona wschodnia). 

Zostanie również wymieniona stara nieszczelna kanalizacja opadowa (burzowa), a na skrzyżowaniu z ulicą 3 Maja zostanie wykonany tak zwany “azyl dla pieszych” czyli rodzaj podłużnej wysepki, którego celem będzie zapewnienie bezpiecznego przejścia pieszym oraz lepsze ukierunkowanie ruchu pojazdów.

Celem operacji jest wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich i poprawa dostępu do drogi powiatowej 1391K poprzez przebudowę 0,467 km drogi wewnętrznej na działce nr 754/4 w m. Ciężkowice

Efektem projektu będzie wykonanie układu komunikacyjnego na długości 1 341 km oraz kanalizacji deszczowej.

Okres realizacji: 24.10.2016 – 30.06.2018

Wartość projektu: 844 243 zł

Dofinansowanie: 472 251,00 zł

Źródło dofinansowania: Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, działanie Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich, typ Budowa lub modernizacja dróg lokalnych)

 

Kontakt
Facebook

Wybory 2021
NSP2021
Zarządzanie kryzysowe
Transmisja online z obrad Rady Miejskiej w Ciężkowicach
Koronawirus
Gospodarka odpadami
Konsultacje Społeczne
Nieruchomości - ogłoszenia
Muzeum przyrodnicze
Wokół Rezerwatu Skamieniałe Miasto
Zostrań odkrywcą
Encyklopedia Ciężkowic
Obywatel_gov_pl
STUDIUM
WFOS KRAKÓW
Spacerki po Tarnowie, Zalipiu, Skamieniałym Mieście

 

Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.