Cieżkowice

Program SENIOR+

 

Burmistrz Gminy Ciężkowice informuje, że podpisał umowę z Wojewodą Małopolskim na realizację „Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020”. 

W ramach edycji w 2018 r. Wojewoda Małopolski przyznał środki finansowe w formie dotacji celowej w wysokości 120.000 zł (słownie: sto dwadzieścia tysięcy złotych) na Wspieranie aktywnego starzenia się.

Całkowity koszt zadania to 150.000 zł, z czego 30.000 zł to środki finansowe własne. 

Dotacja jest przeznaczona na dofinansowanie zadania własnego beneficjenta dotacji pod nazwą Moduł I - Utworzenie i wyposażenie Klubu „Senior+". 

Celem dotacji jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym seniorów poprzez rozbudowę infrastruktury ośrodków wsparcia w środowisku lokalnym oraz zwiększenie miejsc w placówkach „Senior+”. 

Efektem (rzeczowym) realizacji dotowanej inwestycji będzie utworzenie i wyposażenie Klubu „Senior+" w miejscowości Siekierczyna. 

Liczba miejsc utworzonych w placówce w ramach umowy wynosić będzie 52.

Działalność Klubu „Senior +” polegać będzie na motywowaniu seniorów do działań na rzecz samopomocy i działań wolontarystycznych na rzecz innych. Umożliwi osobom starszym i niepełnosprawnym spotkania w celu większej aktywności seniorów w życie społeczności lokalnych.

 

Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień 2018 r.  

 

Kontakt
Facebook
Zarządzanie kryzysowe
Wybory prezydenckie 2020
Transmisja online z obrad Rady Miejskiej w Ciężkowicach
Gospodarka odpadami
Nieruchomości - ogłoszenia
Muzeum przyrodnicze
Wokół Rezerwatu Skamieniałe Miasto
Zostrań odkrywcą
Encyklopedia Ciężkowic
Obywatel_gov_pl
STUDIUM

 

WFOS KRAKÓW
Badania GUS
Spacerki po Tarnowie, Zalipiu, Skamieniałym Mieście

Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.