Cieżkowice

Oczyszczacze powietrza już w przedszkolach

W ramach akcji podjętej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego 1800 oczyszczaczy powietrza trafi  do małopolskich przedszkoli. Właśnie trwa rozsyłanie urządzeń  do placówek, które zgłosiły chęć do udziału w projekcie. 

W gminie Ciężkowice placówkami, które już mogą cieszyć się z prezentów są przedszkola w Ciężkowicach, Jastrzębi i Zborowicach. Istotny podkreślenia jest fakt, że ani przedszkola , ani gmina nie poniosła z tego tytułu żadnych kosztów. Wystarczyło jedynie zadeklarowanie udziału w projekcie. To zadanie leżało po stronie gmin. Natomiast same obdarowane placówki mają obowiązek przeprowadzić w najbliższym czasie akcję edukacyjną z udziałem dzieci i rodziców, która będzie dotyczyć zanieczyszczenia i ochrony powietrza. 

Patronem całej akcji jest marszałek Jacek Krupa, który przyznał iż szczególną uwagę przy wyborze zwrócono na bezpieczeństwo oczyszczaczy. Każdy z nich przystosowany jest do pracy w sali o powierzchni do 60 metrów kwadratowych  i oczyszcza 388 m3 powietrza na godzinę. Jest w stanie dwukrotnie przefiltrować całe powietrze w danym pomieszczeniu w ciągu godziny. Dodatkowo wyposażono je w filtry HEPA wysokiej klasy H13, które wychwytują nie tylko pyły i szkodliwe substancje, ale także kurz, alergeny i bakterie. Dzięki tym nowoczesnym urządzeniom najmłodsi mają szansę ustrzec się nie tylko przed smogiem, ale też przed problemami zdrowotnymi, które może powodować, w tym m.in. alergią. 

 

 

Kontakt
Facebook

Wybory 2021
NSP2021
Zarządzanie kryzysowe
Transmisja online z obrad Rady Miejskiej w Ciężkowicach
Koronawirus
Gospodarka odpadami
Konsultacje Społeczne
Nieruchomości - ogłoszenia
Muzeum przyrodnicze
Wokół Rezerwatu Skamieniałe Miasto
Zostrań odkrywcą
Encyklopedia Ciężkowic
Obywatel_gov_pl
STUDIUM
WFOS KRAKÓW
Spacerki po Tarnowie, Zalipiu, Skamieniałym Mieście

 

Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.