Cieżkowice

Spotkanie z Czarownicą Niską Emisją

   Pod taką nazwą odbył się spektakl ekologiczny w Publicznym Przedszkolu w Ciężkowicach i Jastrzębi 7 marca 2019 r. Wydarzenie, na które zaproszeni zostali najmłodsi uczniowie oraz przedszkolaki, poświęcone było problemowi zanieczyszczeń powietrza, z jakim wszyscy się mierzymy. W ramach wspólnej zabawy najmłodsi mieli okazję zapoznać się z problematyką ochrony powietrza, niskiej emisji, smogu. Jednak sama identyfikacja problemów to za mało, dlatego też wspólnie z aktorami dzieci nakreśliły zasady właściwych praktyk ekologicznych, najprostszych zachowani, które wprowadzając, każdy z nas może przyczynić się do poprawy jakości powietrza w okolicy.  To kolejna z akcji edukacyjnych przeprowadzonych w placówkach szkolnych na terenie Gminy Ciężkowice. 

   Spektakl teatralny, w którym wzięło udział 220 uczniów był zrealizowany w ramach projektu LIFE pn.: „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze / Implementation of Air Quality Plan for Małopolska Region – Małopolska in a healthy atmosphere” LIFE IP MALOPOLSKA / LIFE14 IPE PL 021.

 

Kontakt
Facebook

Wybory 2021
NSP2021
Zarządzanie kryzysowe
Transmisja online z obrad Rady Miejskiej w Ciężkowicach
Koronawirus
Gospodarka odpadami
Konsultacje Społeczne
Nieruchomości - ogłoszenia
Muzeum przyrodnicze
Wokół Rezerwatu Skamieniałe Miasto
Zostrań odkrywcą
Encyklopedia Ciężkowic
Obywatel_gov_pl
STUDIUM
WFOS KRAKÓW
Spacerki po Tarnowie, Zalipiu, Skamieniałym Mieście

 

Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.