język Polski
Cieżkowice
Zaproszenie dla dzieci i młodzieży
Zaproszenie dla dzieci i młodzieży
Burmistrz Gminy Ciężkowice Pan Zbigniew Jurkiewicz zaprasza dzieci i młodzież z terenu Gminy Ciężkowice do uczestnictwa w zajęciach rekreacyjno-sportowych
więcej »

 Burmistrz Gminy Ciężkowice Pan Zbigniew Jurkiewicz   zaprasza   dzieci  i  młodzież               z  terenu Gminy Ciężkowice do uczestnictwa   w zajęciach rekreacyjno-sportowych organizowanych w miesiącu lipcu i sierpniu br. na terenach rekreacyjnych położonych  przy  ulicy  Równej  w  Ciężkowicach, Hali  sportowej w Jastrzębi, na terenach rekreacyjno-sportowych przy Szkole Podstawowej w Bogoniowicach, na sali gimnastycznej w Bruśniku oraz obiektach sportowo-rekreacyjnych w Ostruszy i Siekierczynie.

Zajęcia  prowadzone będą  według  harmonogramów  dostępnych  na  stronie  internetowej  www.ciezkowice.pl 

Zajęcia  są  finansowane  ze  środków   Gminnego  Programu  Profilaktyki  i  Rozwiązywania  Problemów  Alkoholowych  oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Plany zajęć:

Ostrusza

Jastrzębia - lipiec

Bruśnik - lipiec

Bruśnik - sierpień

Ciężkowice

Bogoniowice

« schowaj
Wręczenie nagród uczniom wybitnie zdolnym
Wręczenie nagród uczniom wybitnie zdolnym
Dnia 22 czerwca 2015 r. w sali obrad Urzędu Gminy w Ciężkowicach odbyło się uroczyste podsumowanie VIII Gminnego Konkursu Matematycznego „Miłośnicy matematyki”.
więcej »

W konkursie zorganizowanym przez Zespół Szkół Publicznych w Jastrzębi wzięło udział 33 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Ciężkowice. Koordynatorami konkursu matematycznego były mgr Jolanta Chronowska, mgr Sylwia Haraf – Mruk, mgr Anna Baran. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Szkoła podstawowa:

klasa IV
I miejsce – Danuta Trela – Szkoła Podstawowa w Ciężkowicach
II miejsce – Szymon Lampa – Szkoła Podstawowa nr 2 w Jastrzębi
III miejsce- Kamila Tabiś – Szkoła Podstawowa w Bruśniku

klasa V
I miejsce    -    Kacper  Kamiński -  Szkoła Podstawowa w  Bogoniowicach
II miejsce   -  Eliza  Trela  - Szkoła Podstawowa w  Ciężkowicach
III miejsce    -   Jakub  Brotoń  - Szkoła Podstawowa w  Ciężkowicach 

klasa VI                                               
I miejsce   -   Sylwia  Kaczmarek – Szkoła Podstawowa w  Siekierczynie
II miejsce  -  Julia Raczniak  - Szkoła Podstawowa w Ciężkowicach
III miejsce   -  Natalia  Haraf  - Szkoła Podstawowa nr 1  w Jastrzębi

Gimnazjum:

klasa I
I miejsce   -   Filip  Szczepanik – Publiczne  Gimnazjum w Jastrzębi
II miejsce    -   Kinga Włudyka   - Niepubliczne Gimnazjum w Pławnej
II miejsce  -  Adrian Gryzło -  Publiczne Gimnazjum w Jastrzębi
III miejsce -     Dawid Śliwa -  Publiczne  Gimnazjum w Bruśniku  

klasa II

I miejsce   -   Zuzanna  Gaj  - Publiczne Gimnazjum w Ciężkowicach
II miejsce  -  Łukasz Hołda – Publiczne Gimnazjum w Jastrzębi
III miejsce  - Dawid Pastuszka – Publiczne Gimnazjum w Bruśniku

klasa III
I miejsce    -    Dawid  Migacz – Publiczne Gimnazjum w Ciężkowicach
II miejsce   -   Kinga Gadecka – Publiczne Gimnazjum w Jastrzębi
III miejsce  -  Kamil  Ludwa  - Publiczne Gimnazjum w Jastrzębi

Uroczystego wręczenia nagród dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Ciężkowice Pan Zbigniew Jurkiewicz, który również ufundował nagrody (tablety i przenośne pamięci) dla laureatów I miejsc w kategorii szkół gimnazjalnych oraz uczniów, którzy w roku szkolnym 2014/2015 uzyskali najwyższe osiągnięcia edukacyjne. Pozostałe nagrody ufundowali Pani Jadwiga Haraf, Pan Zbigniew Jurkiewicz, Pan Romuald Haraf.

Pan Burmistrz docenił osiągnięcia edukacyjne następujących uczniów:
- Kinga Gadecka – uczennica kl. III Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jastrzębi,
- Krzysztof Brończyk – uczeń kl. III Publicznego Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Zespole Szkół Publicznych w Bruśniku,
- Dawid Migacz – uczeń kl. III Publicznego Gimnazjum w Ciężkowicach,
- Łukasz Hołda –uczeń kl. II Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zespole Szkół Publicznych w Jastrzębi,
- Filip Szczepanik - uczeń kl. I Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zespole Szkół Publicznych w Jastrzębi.

Pan Zbigniew Jurkiewicz- Burmistrz Miasta i Gminy Ciężkowice pogratulował uczniom oraz ich opiekunom osiągniętych wyników. Życzył kolejnych sukcesów i wytrwałości w realizacji swoich pasji. Na zakończenie powiedział: "Otrzymane nagrody stanowią gratyfikację dla uczniów za przykładną postawę, wzorowe wypełnianie obowiązków, godne reprezentowanie i promowanie szkół oraz gminy w powiecie i województwie. Bardzo cieszy fakt, że uczniowie z naszej gminy odnoszą sukcesy w wielu dziedzinach i na tak wysokim poziomie. Nagradzanie wybitnych uczniów w przyszłości pobudzi do pozytywnej rywalizacji i będzie sprzyjać rozwijaniu różnorakich uzdolnień i zainteresowań. Wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom gratuluję osiągnięć i życzę dalszych sukcesów."

Bogdan Krok

« schowaj
Noc świętojańska w Siekierczynie
Noc świętojańska w Siekierczynie
W niedzielne popołudnie 28 czerwca w sołectwie Siekierczyna odbyła się tradycyjna już impreza pod nazwą Noc świętojańska, podczas której na scenie zaprezentowało się pięć zespołów weselnych. Były to zespoły: "Hej Band", "Takt", "Play", "Pogórze Folk Band" oraz "Jayersi". Ten ostatni zagrał uczestnikom imprezy do tańca.
więcej »

Zanim jednak zespoły wyszły na scenę - dzieci ze Szkoły Podstawowej w Siekierczynie zaprezentowały widzom przezabawną wersję "Kopciuszka" pod tytułem "Kopciuszek XXI wieku". Przedstawienie przygotowała z dziećmi Pani Marzena Szczepańska - dyrektorka szkoły. Kiedy dorośli oglądali koncertujące zespoły na scenie amfiteatru - dzieci mogły korzystać z atrakcji dmuchanych zamków, zajadać pyszne lody, popcorn i watę cukrową. Brały udział w ciekawych konkursach. Impreza każdego roku organizowana jest z inicjatywy Sołtysa Włodzimierza Gałka przy ścisłej współpracy z Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice.

B.K

 

« schowaj
Zabawa taneczna
Zabawa taneczna
Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice zaprasza na ZABAWĘ TANECZNĄ
więcej »

 Przywitajmy wakacje przy wspólnej zabawie

4 lipca (sobota) godz. 19.00

Amfiteatr letni w Ciężkowicach

« schowaj
'Konfrontacje Muzyczne' rozstrzygnięte
'Konfrontacje Muzyczne' rozstrzygnięte
W niedzielne popołudnie 21 czerwca br w sali Muzeum Przyrodniczego im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach odbyły się pierwsze Konfrontacje Muzyczne. Organizatorami byli: Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice oraz Publiczne Gimnazjum w Ciężkowicach.
więcej »

Konkurs, któremu patronował Burmistrz Ciężkowic skierowany był do mieszkańców gmin: Ciężkowice, Gromnik i Bobowa.
Głównym celem organizatorów konkursu było między innymi propagowanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych muzyki oraz aktywnych i kreatywnych form spędzania czasu wolnego, ujawnianie młodych talentów muzycznych i  rozwijanie wrażliwości na piękno tej dziedziny sztuki. Odzew na zaproszenia w postaci 32 zgłoszeń solistów i czterech zespołów mile zaskoczył organizatorów Konfrontacji Muzycznych. Przesłuchania odbyły się w dwóch kategoriach: wokalnej i  instrumentalnej. Ponadto uczestnicy zostali podzieleni na kilka kategorii wiekowych.

Komisja Artystyczna w składzie: Krzysztof Szczypuła -nauczyciel Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nowym Sączu (właściciel "School of Rock"), nauczyciel Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach- Dawid Pliskowski oraz Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej - Robert Gryzik, miała dużo pracy aby wyłonić najlepszych.

Sala Muzeum Przyrodniczego wypełniona uczestnikami oraz ich rodzinami i przyjaciółmi przez ponad cztery godziny rozbrzmiewała śpiewem i muzyką. Ostatecznie najlepszymi w swoich  kategoriach wiekowych okazali się następujący uczestnicy Konfrontacji Muzycznych.
- Marysia Miłkowska (skrzypce) - kat. klasy I - III szkoła podstawowa (Ciężkowice)
- Magdalena Chudzik (wokal)    - kat. klasy I - VI szkoła podstawowa (Zborowice)
- Mateusz Średniawa  (saksofon)- kat.klasy IV- VI szkoła podstawowa (Ciężkowice)
- Justyna Śmiertka (wokal)        - kat. gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne  (Bruśnik)
- Magdalena Kuropatwa (pianino)- kat.gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne (Ciężkowice)
- Zespół "Black and White"         - kat.zespoły wokalno-instr,  - (Ciężkowice - Gimnazjum)
Ponadto nagrody za "Najlepszy występ Konfrontacji" i "Wyjątkową barwę" otrzymał Mateusz Średniawa. Magdalena Chudzik została także wyróżniona jako "Osobowość sceniczna" a Wiktoria Schabowska otrzymała nagrodę za "Najlepszą własną interpretację".
Laureatom I,II i III miejsc nagrody wręczyli: Burmistrz Zbigniew Jurkiewicz oraz Dyrektor CKiPG Wojciech Sanek.

Uczestnicy Konfrontacji otrzymali oprócz nagród głównych także bony na pizze rodzinną oraz lody. Było to możliwe dzięki hojności ludzi i firm dobrej woli. Organizatorzy składaj tą drogą serdeczne podziękowania dla następujących osób i firm za pomoc finansową i rzeczową przy organizacji I Konfrontacji Muzycznych Ciężkowice 2015.
Są to : Zbigniew Jurkiewicz, Beata Weron-Białas, Wojciech Skruch, Zdzisław Szczerba, Bożena Baniak, KBS o.Ciężkowice, Beata Sopala, Anna Szeliga, Piotr Słowiński, Stanisław Kuropatwa, Bolesław Dziedzina, Państwo Drapała i Szerląg , Marcin Krok, Anna Zwolenik, Andrzej i Szymon Burnat, Mieczysław Król i S-ka, Bożena Popiela, AGD Stępień, Robert Figas, Zajazd "Relax, Alabama ENT, Andrzej Pierz, Krzysztof Szczypuła, ZHU "Piramida", "Karczma Galicja ", Marta Szewczyk i Mieczysław Stachnik. 

  

« schowaj
Konkurs Przyrodniczy 'Drzewa i krzewy Polski'
Konkurs Przyrodniczy 'Drzewa i krzewy Polski'
III Międzygminny Konkurs Przyrodniczy „Drzewa i krzewy Polski” dla szkół podstawowych zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Paleśnicy i Nadleśnictwo Gromnik przy współudziale Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach odbył się 16 czerwca 2015r. Honorowy patronat nad konkursem sprawował Wicestarosta Tarnowski Zbigniew Karciński.
więcej »

W przyrodniczej rywalizacji, ze  znajomości gatunków drzew i krzewów naszych lasów oraz rozpoznawania przygotowanych okazów, uczestniczyło 14 szkół: Ciężkowice, Faściszowa, Filipowice, Gromnik, Gwoździec, Jastrzębia, Kąśna Dolna, Paleśnica, Ryglice, Stróże, Tuchów, Wróblowice, Zakliczyn, Zborowice. Szkoły reprezentowane były przez 28 uczniów klas IV – VI.
W etapie międzygminnym szkoły, tradycyjnie już, rywalizowały o najlepszy wynik: uczniowie pisali test sprawdzający wiadomości, rozpoznawali gatunki drzew i krzewów na przygotowanej prezentacji multimedialnej z wykorzystaniem sprzętu informatycznego ze szkoły w Paleśnicy,  rozpoznawali gatunki drzew i krzewów na podstawie przygotowanych zbiorów botanicznych. O końcowym  rezultacie i miejscu  poszczególnych szkół zdecydowały indywidualne wyniki uczniów oraz efekty  pracy zespołowej. Poziom zmagań był bardzo wyrównany, uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością materiału przewidzianego regulaminem konkursu i niewielką różnicą punktów rozstrzygnęła się rywalizacja  o zwycięstwo w konkursie:

Kategoria: Najlepszy zespół reprezentujący szkołę.
1 miejsce: Szkoła Podstawowa w Paleśnicy reprezentowana przez Kingę Fularę i Konrada Rudnickiego – drużyna uzyskała 151 pkt
2 miejsce: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Faściszowej reprezentowana przez  Jakuba Tabisia i Mateusza Myszora – drużyna uzyskała 147 pkt  
3 miejsce: Szkoła Podstawowa w Filipowicach reprezentowana przez  Weronikę Teper i Oliwię Osuch – drużyna uzyskała 145  pkt

Kategoria: Najlepszy uczestnik konkursu.                                                                               
1 miejsce: Jakub Tabiś  - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Faściszowej  - 45 pkt na 50pkt max                      
2  miejsce : Weronika Sówka – Szkoła Podstawowa w Gromniku  – 44 pkt                                                                    
3 miejsce : Weronika Teper  – Szkoła Podstawowa w Filipowicach – 43 pkt ; o trzecie miejsce przeprowadzono dogrywkę ponieważ 4 uczestników w teście uzyskało ten sam wynik. Dogrywka wyłoniła ostatecznie laureata 3 miejsca.

Nadleśnictwo Gromnik ufundowało atrakcyjne nagrody dla uczniów:  laserową drukarkę, głośniki, słuchawki i wiele innych gadżetów, każdy uczestnik konkursu otrzymał sadzonkę drzewka i pamiątkowy dyplom. Nie zapomniano też o poczęstunku dla wszystkich uczestników, opiekunów i zaproszonych gości. Nagrody w konkursie  wręczali: Wicestarosta Tarnowski  Pan Zbigniew Karciński, Pan Grzegorz Wojtanowski zastępca Nadleśniczego,  Burmistrz Ciężkowic Pan Zbigniew Jurkiewicz, Burmistrz Zakliczyna Pan Dawid Chrobak, Wójt Gromnika Pan Bogdan Stasz, Dyrektor ZSP w Paleśnicy Pan Sylwester Gostek i   Dyrektor Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach Pan Wojciech Sanek. Wiele starań w przygotowanie i organizację konkursu włożył,  reprezentujący  Nadleśnictwo  Gromnik, mgr inż. Marek Malinowski, który przewodniczył Komisji Konkursowej. Zespół Szkół  w Paleśnicy przygotował część konkursową, a  nad jej przebiegiem czuwały nauczycielki: Krystyna Michałek i Anna Moj - szkolny koordynator konkursu.

Uczniowie oraz ich opiekunowie  bardzo pozytywnie  wyrażali  się o konkursie, ciekawa okazała się dla uczniów tematyka i jego forma, a dodatkową atrakcję stanowiło miejsce jego przeprowadzenia – sale ekspozycyjne Muzeum Przyrodniczego i ich przyrodnicza atmosfera.

   

« schowaj
Praca na Skamieniałym Mieście- rozmowa kwalifikacyjna
Praca na Skamieniałym Mieście- rozmowa kwalifikacyjna
Wszystkie osoby, które złożyły podania w sprawie pracy na stanowisku edukatora na Skamieniałym Mieście w Ciężkowicach, zapraszamy na rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się w dniu 8 lipca (środa) w Muzeum Przyrodniczym od godz. 15.00 Szczegółowe informacje przekazywane zostaną drogą telefoniczną.
więcej »
« schowaj
BUDOWA PRZYŁĄCZY KANALIZACYJNYCH I WODOCIĄGOWYCH
BUDOWA PRZYŁĄCZY KANALIZACYJNYCH I WODOCIĄGOWYCH
związanych z realizacją projektu pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej zlewni rzeki Biała w ramach programu Czysty Dunajec”
więcej »

Spółka Komunalna „Dorzecze Białej” otrzymała z WFOŚiGW potwierdzenie uzyskania pożyczki inwestycyjnej na budowę przyłączy kanalizacyjnych i wodociągowych. Ta forma dofinansowania jest wsparciem dla mieszkańców regionu, gdzie realizowany był projekt „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej zlewni rzeki Biała w ramach programu Czysty Dunajec”. Zaznaczyć należy, iż uzyskane wsparcie finansowe jest jednorazowe i możliwe do wykorzystania jedynie do końca czerwca 2016 r. W związku z powyższym zachęcamy mieszkańców do skorzystania z dofinansowania do budowy przyłączy kanalizacyjnych i wodociągowych.

1. Spółka Komunalna „Dorzecze Białej” od miesiąca lipca będzie organizować spotkania z mieszkańcami, na których będzie informować o zasadach przystąpienia i funkcjonowania programu budowy przyłączy kanalizacyjnych i wodociągowych. Terminy spotkań z mieszkańcami będą umieszczane na stronie internetowej Spółki www.dorzeczebialej.pl, na stronie internetowej gminy, w której odbywać się będą spotkania oraz poprzez ogłoszenie w kościele parafialnym podczas niedzielnych Mszy św.

2. Co należy zrobić aby przystąpić do programu budowy przyłączy finansowanych ze środków  pożyczki WFOŚiGW. 

- podpisać Umowę partnerstwa inwestycyjnego, która zawiera oświadczenie o dysponowaniu terenem, załącznikiem do Umowy będzie wycinek inwentaryzacji powykonawczej sieci oraz projekt zawierający długość przyłącza (długość tak określona będzie długością szacunkową – ostatecznie zostanie rozliczona po podpisaniu protokołu odbioru) – Umowę wraz z załącznikami przygotowuje Spółka
- Umowa musi być podpisana przez właścicieli działki,
- ostateczny termin podpisania Umowy  - maksymalnie do końca sierpnia 2015 r. – jest uzależniony od terminu spotkań z mieszkańcami.
 
3. Osoby zainteresowane przystąpieniem do programu budowy przyłączy z udziałem środków z pożyczki mogą się również zgłaszać do siedziby Spółki Komunalnej „Dorzecze Białej” na Stacji Uzdatniania Wody w Lubaszowej od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00- 15.00, telefon kontaktowy: 14 621 05 62 wew. 153.
« schowaj
Kalendarz wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
Najbliższe wydarzenia

Kontakt
Pogórzański Jarmark
Encyklopedia Ciężkowic
Zarządzanie kryzysowe
Monitoring powodziowy
Muzeum przyrodnicze
Wokół Rezerwatu Skamieniałe Miasto
Zostrań odkrywcą
Nowoczesna administracja
Strategia
Obywatel_gov_pl
Wybory - referendum 2015
WKU Tarnów
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.