język Polski
Cieżkowice
Pobiegnij w Odlotowej Piątce!
Pobiegnij w Odlotowej Piątce!
W niedzielę 31 maja o godz. 15 rozpocznie się bieg na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego przy al. Jana Pawła II 32 w Krakowie. Wśród samolotów i po pasie startowym, na nawierzchni z betonu, ziemi i trawy uczestnicy pokonają pięciokilometrowy dystans.
więcej »

 

W Biegu mogą startować zawodnicy zrzeszeni i niezrzeszeni, posiadający aktualne badania lekarskie lub składający pisemne oświadczenie o stanie zdrowia, pozwalającym na udział. Uczestnicy poniżej 18. roku życia muszą posiadać pisemną zgodę prawnego opiekuna. Bieg zostanie przeprowadzony w formule open. Nie ma opłaty startowej. Organizator nie ubezpiecza uczestników od następstw nieszczęśliwych wypadków. Wskazanym jest posiadanie wspomnianego ubezpieczenia we własnym zakresie.

Dla najlepszych 150 osób przewidziano nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów imprezy. Podczas Biegu zawodnicy muszą posiadać numery startowe, przypięte do koszulki z przodu, centralnie na klatce piersiowej. Impreza zostanie rozegrana bez względu na warunki atmosferyczne.

Do dnia 30 maja 2015 roku można się zapisać poprzez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie AZS AWF Kraków Masters: http://masters.azs-awf.pl/ oraz w dniu Biegu w biurze zawodów, czynnym w godz. 12-15. Klasyfikacja obejmuje trzy kategorie wiekowe kobiet i mężczyzn: do 20 lat „Samolociki”, 20-40 lat „Dreamlinery”, powyżej 40 lat „Eksponaty”.

Organizatorzy Klub Sportowy AZS AWF Kraków, sekcja amatorów Masters przy klubie AZS AWF Kraków, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Partnerzy: Województwo Małopolskie (Bieg został dofinansowany w ramach otwartego konkursu ofert na zadania z zakresu kultury fizycznej), Inter Sport SA.

Czy wiesz, że…

Muzeum Lotnictwa Polskiego funkcjonuje na terenach dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny, jednego z najstarszych lotnisk wojskowych na świecie. Powstało w 1912 roku w związku z rozwojem lotnictwa Austro-Węgier, a pięć lat później stało się częścią pierwszej w Europie regularnej pocztowej linii lotniczej Wiedeń-Kijów-Odessa.

W 2010 roku otworzono nowy trzykondygnacyjny budynek o powierzchni 4000 metrów kw. z lotu ptaka przypominający śmigło. Każde jego skrzydło pełni inną funkcję. Do ekspozycji obiektów muzealnych przeznaczone są dwa z nich. W trzeciej części zlokalizowano m.in. bibliotekę, biura, sale kinową i konferencyjną. Inwestycja została sfinansowana ze środków samorządu województwa małopolskiego i unijnych. Całkowity koszt wyniósł 45,8 mln zł.

 

« schowaj
Bezpłatne badania mammograficzne
Bezpłatne badania mammograficzne
Urząd Gminy Ciężkowice informuje, że w dniu 12czerwca br. na rynku w Ciężkowicach wykonywane będą bezpłatne badania mammograficzne.
więcej »

Szczegóły dotyczące badań, w tym kryteria na podstawie których badania są wykonywane bezpłatnie znajdują się w:

Informacje [pobierz]  Szczegółowe informacje [pobierz]

 

« schowaj
Rodzinne Wędrówki do Bacówki
Rodzinne Wędrówki do Bacówki
więcej »

‘Wędrówki do Bacówki’- pod takim hasłem zorganizowany został pierwszy w tym roku marsz rodzinny, któremu przewodził Zbigniew Jurkiewicz Burmistrz Gminy Ciężkowice. W niedzielne popołudnie grupa spacerowiczów wyruszyła spod wiaty ogniskowej w Jastrzębi (k. Uroczyska Jamna), by w malowniczych okolicznościach przyrody, dotrzeć do Bacówki na Jamnej. Spacerowali wszyscy- rodziny ze swoimi najmłodszymi pociechami, seniorzy, sportowcy narzucający spore tempo, ale też i amatorzy spokojnych niedzielnych spacerów. Na miejscu, w Bacówce, czekał na wszystkich poczęstunek i sporo atrakcji Festynu Rodzinnego, zorganizowanego przez właścicieli tego urokliwego miejsca.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z marszu i festynu.

« schowaj
25 lat Centrum Paderewskiego
25 lat Centrum Paderewskiego
Jubileusz 25-lecia Centrum Paderewskiego - Brodski Beatles Show 24 maja 2015 r. Kompleks dworsko-parkowy I. J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.
więcej »

Centrum Paderewskiego Tarnów-Kąśna Dolna powstało w 1990 roku na bazie Tarnowskiego Towarzystwa Muzycznego. Towarzystwo przez szereg lat nawiązywało do świetnych tradycji muzycznych miasta. Od 1976 roku, czyli od momentu, kiedy Towarzystwo rozpoczęło swoją działalność, stało się znaczącym organizatorem życia kulturalnego Tarnowa. Organizowało koncerty muzyki kameralnej, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki dawnej. Podjęło się również organizacji imprez ogólnopolskich. Jego działalność została szybko zauważona przez media, a to pomogło mu rozpocząć próby stworzenia ośrodka kultury, któremu patronowałby I. J. Paderewski. Takim miejscem była Kąśna Dolna, w której pianista mieszkał przez 5 lat na przełomie XIX i XX wieku. W 1990 roku Towarzystwo przekształciło się w Centrum Paderewskiego Tarnów-Kąśna Dolna. Instytucja kontynuuje cele Towarzystwa. Dwór mieści sale koncertowe oraz pomieszczenia muzealne – pokojom przywrócono wygląd, jaki posiadały za czasów Paderewskiego. W salach muzealnych znajdują się eksponaty z Muzeum Narodowego w Warszawie. Na bazie dawnej oficyny  dworskiej udało się zbudować Dom Pracy Twórczej, funkcjonujący na zasadach hotelu. W bezpośrednim sąsiedztwie Dworku znajduje się Stodoła – zaadaptowana na Letnią Salę Koncertową na 350 miejsc, która posiada znakomitą naturalną akustykę oraz wyjątkowy klimat. Obiekty położone są w 16 ha zabytkowym parku krajobrazowym ze stawem oraz aleją lipową. Ze względu na znakomitą aurę i doskonałe warunki do pracy artystycznej oraz działalności koncertowej – kompleks dworsko-parkowy w Kąśnej Dolnej uważany jest za jedno z ciekawszych miejsc koncertowych Polski południowej.

25-lecie instytucji podkreśli obecność artysty, który był z nią związany niemalże od początku działalności i wielokrotnie prezentował się melomanom w Kąśnej Dolnej, między innymi podczas festiwali Bravo Maestro, których był współtwórcą, a przez kilka edycji także dyrektorem artystycznym. Tym razem podczas uroczystego koncertu zaprezentuje się w wyjątkowo atrakcyjnym programie "Brodski Beatles Show", w którym znajdą się najbardziej znane i lubiane utwory legendarnej brytyjskiej grupy The Beatles w opracowaniach na skrzypce i band jazzowy. Artyście towarzyszyć będzie Umbri Jazz Band złożony z młodych włoskich muzyków – studentów i absolwentów Konserwatorium Muzycznego w Perugii.

 

« schowaj
Turniej o Puchar Orlika w Zborowicach
Turniej o Puchar Orlika w Zborowicach
więcej »

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

wszystkich sympatyków piłki nożnej na
 
Turniej o Puchar Orlika w Zborowicach,
 
 który odbędzie się dnia 17 maja 2015 r. o godz. 13.00.
 
Swój udział potwierdziły wszystkie jednostki OSP działające na terenie gminy Ciężkowice.

« schowaj
Ciężkowicka Majówka za nami!
Ciężkowicka Majówka za nami!
Przy pięknej słonecznej pogodzie Amfiteatr Letni w Ciężkowicach w niedzielne popołudnie 3 maja zapełnił się uczestnikami i wykonawcami imprezy pod nazwą "Scena Młodych ". W programie były występy młodzieży z terenu Gminy Ciężkowice oraz uczestników zajęć muzycznych prowadzonych przez Centrum Kultury. Podziwialiśmy zaskakująco dojrzałe wykonania znanych i popularnych piosenek polskich i zagranicznych wykonawców . Mieliśmy także okazję posłuchać ciekawych wykonań znanych utworów muzyki klasycznej.
więcej »

Na scenie wystąpiły między innymi dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach ćwiczące śpiew pod kierunkiem Pani Małgorzaty Miłkowskiej oraz grupa uzdolnionych wokalnie dziewcząt z Gimnazjum w Ciężkowicach, które pracują pod kierunkiem Pana Artura Hołdy.

Drugą grupę wykonawców stanowili uczestnicy warsztatów muzycznych prowadzonych przez Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice. Uczennice i uczniowie Panów: Szczepana Słowika (gitara), Tomasza Tabaszewskiego (pianino) i Wojciecha Witka (skrzypce) w brawurowy sposób udowodnili swoje talenty muzyczne wykonując znane instrumentalne "klasyki".

Zgromadzone na widowni rodziny młodych wykonawców licznymi brawami nagrodziły młodych artystów za ich występy.

Po uczniowskich popisach przyszedł czas na koncert w wykonaniu grupy muzycznej w skład której weszli nauczyciele i instruktorzy muzyki. Wszystkim widzom zapewne na długo pozostanie w pamięci dynamiczne wykonanie "Tańca węgierskiego" Johannesa Brahmsa.

Zabawa "Pod gwiazdami" zakończyła ten pełen emocji i artystycznych wrażeń dzień majówkowy w Ciężkowicach.

« schowaj
Zbiórka Odpadów Wielkogabarytowych i Problematycznych
Zbiórka Odpadów Wielkogabarytowych i Problematycznych
Urząd Gminy Ciężkowice informuje, że w dniach 23 i 30 maja 2015 r. odbędzie się zbiórka odpadów problematycznych i wielkogabarytowych przez Mobilny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Zbiórka odbędzie się w poszczególnych miejscowościach według załączonego harmonogramu.
więcej »

 

 

 

 

 

Do  Mobilnego Punktu  Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) można oddać następujące odpady:

 • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,

 • meble i inne odpady wielkogabarytowe,

 • chemikalia,

 • akumulatory,

 •  zużyte opony,

 • przeterminowane leki,

 • zużyte baterie,

 • pozostałe odpady niebezpieczne, w szczególności farby kleje, rozpuszczalniki, środki ochrony roślin, aerozole, środki czyszczące, wywabiacza plam, środków do konserwacji drewna oraz opakowań po tych substancjach, a także lamp fluorescencyjnych i akumulatorów.

W przypadku braku  przeźroczystego worka (na odpady problematyczne), należy odebrać go w siedzibie firmy ,,KOMBUD" przy ul. Krynickiej 6.

W celu uzyskania szerszych informacji można kontaktować się z pracownikami Referatu Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Gminy Ciężkowice, pok. nr 30, w godz. od 700 do 1500 oraz pod numerem tel. 146285830.


HARMONOGRAM

 

« schowaj
Rodzinne Wędrówki do Bacówki!
Rodzinne Wędrówki do Bacówki!
Właściciele Bacówki Jamna, Burmistrz Gminy Ciężkowice oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice zapraszają na Festyn Rodzinny – ‘Wędrówki do Bacówki’ 17 maja 2015 r. (niedziela) start godz. 13.00 połączony ze spacerem rodzinnym!
więcej »

Majówka aktywnie? Tylko w Bacówce Jamna! Malowniczo położona w sercu Ciężkowicko-Rożnowskiego Parku Krajobrazowego Bacówka Jamna zaprasza 17 maja na Festyn Rodzinny i spacer po jamnejskich ścieżkach. Dotrzeć do nas możesz sam lub w grupie, która wraz z Burmistrzem Gminy Ciężkowice Zbigniewem Jurkiewiczem, wyruszy z wiaty w Jastrzębi (k. Uroczyska Jamna) o godz. 14.30. Zapraszamy całe rodziny- i starszych i młodszych, na wspólny spacer do Bacówki.

W programie festynu: atrakcje dla najmłodszych, muzyka na żywo, występy zespołów szkolnych i solistów, zabawy z animatorami, konkursy z nagrodami dla całych rodzin! Gwiazdą wieczoru będzie półfinalistka programu Must Be The Music – Wiola Marcinkiewicz z zespołem Get Up a imprezę poprowadzi konferansjer Marcin Grabowski.

Zapraszamy!

« schowaj
Kalendarz wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
Najbliższe wydarzenia
 • 2015-05-24
  Jubileusz 25-lecia Centrum Paderewskiego

  \'VADIM BRODKSI SHOW\'

  24 kwietnia 2015 r., godz. 18.00

Kontakt
Encyklopedia Ciężkowic
Zarządzanie kryzysowe
Monitoring powodziowy
Muzeum przyrodnicze
Wokół Rezerwatu Skamieniałe Miasto
Zostrań odkrywcą
Nowoczesna administracja
Strategia
Obywatel_gov_pl
Wybory Prezydenta RP
wybory-izbarolnicza
Europejski Tydzień Sportu
WKU Tarnów
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.