język Polski
Cieżkowice

 

 

Gminny Program Rewitalizacji na lata 2016 - 2023
Gminny Program Rewitalizacji na lata 2016 - 2023
Szanowni Państwo, Prace nad Gminnym Programem Rewitalizacji Gminy Ciężkowice na lata 2016 – 2023 wkraczają w ostatnia fazę. Rada Gminy przyjęła ostatnio uchwałę o wyznaczeniu obszarów zdegradowanych i rewitalizowanych oraz o przystąpieniu do opracowania Programu. To ostatni etap prac nad tym dokumentem.
więcej »
Wiemy już z jakimi problemami i na jakich obszarach mamy do czynienia, wiemy jakie są społeczne oczekiwania co do ich rozwiązywania. W Internecie – na stronie Gminy – trwa rangowanie zadań, które zostały wypracowane na wcześniejszych etapach, jest też możliwość zgłoszenia zadań i projektów, które tam jeszcze nie zostały uwzględnione.
W związku z powyższym, serdecznie zapraszam na jedno z ostatnich spotkań rewitalizacyjnych, które odbędzie się w czwartek, 6 maja br.,o godzinie 14.00 w siedzibie Urzędu Gminy (ul. Tysiąclecia 19). Będziemy chcieli zapoznać na nim Państwa z wypracowanymi celami i kierunkami interwencji. Jednak najważniejszym elementem warsztatu będzie wspólna praca projektowa. Chcemy, wraz z Państwem, wypracować szczegółowy zakres wiodących projektów rewitalizacyjnych, na które gmina planuje w najbliższym czasie pozyskać finansowanie. Chcemy, aby to spotkanie pozwoliło zaplanować najważniejsze działanie miękkie towarzyszące wiodącym projektom, a także inicjowało nawiązanie szerokiej współpracy na rzecz przedsięwzięć zmierzających do poprawy jakości życia w naszej gminie.
 
Licząc na Państwa zaangażowanie, pozostaję z wyrazami szacunku, 
Zbigniew Jurkiewicz 
Burmistrz Gminy Ciężkowice
 

 

« schowaj
Programy profilaktyki zdrowotnej
Programy profilaktyki zdrowotnej
Urząd Gminy Ciężkowice informuje, że Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi programy profilaktyczne w zakresie wczesnego wykrywania raka piersi i raka szyjki macicy u kobiet.
więcej »
Programy te są realizowane poprzez nieodpłatne badania mammograficzne oraz cytologiczne. 
Badanie mammograficzne w ramach Programu profilaktyki raka piersi jest bezpłatne i nie wymaga skierowania. Kobiety z grupy wiekowej od 50 do 69 lat mogą się zgłaszać do jednej z wybranych placówek (lista placówek w załączniku).
Badanie cytologiczne w ramach Programu profilaktyki raka szyjki macicy jest nieodpłatne i skierowane jest do kobiet w wieku od 25 do 59 lat.
Szczegóły dotyczące badań objętych wyżej wymienionymi programami, w tym listy placówek wykonujących badania w załączniku.
« schowaj
META 3-go etapu w Ciężkowicach!
META 3-go etapu w Ciężkowicach!
Karpacki Wyścig Kurierów – największy kolarski wyścig etapowy dla zawodników do lat 23 w Europie Środkowej, rozegrany zostanie w dniach 29 kwietnia – 3 maja.
więcej »

Choć młodsze pokolenie kolarskich kibiców kojarzyć może zaledwie 7 ostatnich edycji wyścigu, który po reaktywacji tworzą Tomasz Wójcik i Marek Kosicki, w rzeczywistości kolarze walczyć będą w Karpatach już po raz 33.

2 maja (poniedziałek) rozegrany zostanie 3 etap wyścigu z Jabłonki do Ciężkowic. Kolarze, po przejechaniu 150 km, zawitają na ciężkowickim Rynku około godziny 16.00.

Zapraszamy do kibicowania zawodnikom i przywitania ich na mecie.

Ze względu na Karpacki Wyścig Kurierów płyta ciężkowickiego rynku będzie całkowicie zamknięta dla ruchu już od niedzieli wieczór (1 maja).
Wszystkie uliczki przyległe do rynku będą wyłączone z ruchu od godziny 12:00 w poniedziałek.

 

« schowaj
Premiera przedstawienia Dziecięcego Zespołu Teatralnego
Premiera przedstawienia Dziecięcego Zespołu Teatralnego
więcej »

W dniu 22 kwietnia 2016 r w Ratuszu miała miejsce  premiera przedstawienia pt. "Królewna Śnieżka".
Bajkę wystawił Dziecięcy Zespół Teatralny działający  przy Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice. Premiera bajki odbyła się przy okazji uroczystości zorganizowanej przez Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną w Ciężkowicach. Było to doroczne Pasowanie na Czytelnika uczniów klas pierwszych. Grupa młodych aktorów jest bardzo zróżnicowana wiekowo -  to uczniowie od klasy pierwszej do szóstej. Prawie wszystkie dzieci chodzą do Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach, jedna osoba to uczeń Szkoły Podstawowej w Zborowicach. Celem istnienia grupy jest nie tylko wystawianie coraz to nowych przedstawień. W tym projekcie chodzi także o integrację dzieci wokół zadania artystycznego, edukację teatralno-warsztatową, rozwój osobowy i odkrywanie w sobie nieodkrytych jeszcze pokładów wrażliwości. Chodzi także o to aby zaprzyjaźniły się ze sobą, opiekowały nawzajem i spędzały miło czas bawiąc się teatr. Opiekunem i reżyserem grupy jest Bogdan Krok.

 

  

« schowaj
MAJÓWKA U PADEREWSKIEGO – „KONCERT TRZECH TENORÓW”
MAJÓWKA U PADEREWSKIEGO – „KONCERT TRZECH TENORÓW”
„Majówka u Paderewskiego” to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez organizowanych przez Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Stanowi ono propozycję miłego spędzenia czasu w jedynej zachowanej posiadłości „Poety fortepianu” w towarzystwie pięknej przyrody i doskonałej muzyki.
więcej »

Sercem tegorocznej, zaplanowanej na 8 maja imprezy będzie „Koncert Trzech Tenorów” wpisujący się w projekt „Paderewskiemu hołd muzyką! Wielkie rocznice 2016” i mający na celu przywołać sylwetkę wybitnego polskiego śpiewaka oraz aktora Jana Kiepury, którego 50. rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku. Zaproszenie do wzięcia udziału w koncercie skierowane zostało do trzech znakomitych polskich tenorów. Adam Zdunikowski, Adam Sobierajski oraz występujący w charakterze gospodarza – Łukasz Gaj, to czołówka polskich wokalistów mających na swoim koncie występy w polskich i zagranicznych teatrach operowych i estradach koncertowych. Towarzyszyć będzie im orkiestra złożona ze Śląskich Kameralistów. Podczas koncertu zabrzmią szczególnie ulubione przez słuchaczy arie operowe i operetkowe, pieśni neapolitańskie oraz utwory o lekkim salonowym charakterze, które podkreślą radosny nastrój majowego wieczoru. 

W programie „Majówki” zaplanowanych zostało ponadto wiele atrakcji, które umożliwią całym rodzinom wspólny wypoczynek. Dla gości udostępniony zostanie zabytkowy park. Wśród budzącej się do życia wiosennej przyrody będzie można wypocząć, a także ciekawie spędzić czas m.in. uczestnicząc w pokazie balonowym. Promocji regionu służyć będzie degustacja regionalnych potraw i win oraz ekspozycja produktów lokalnych wytwórców. Piknikowy charakter wydarzenia podkreśli obecność parkowej kawiarenki oraz grilla. 
 
Na „Majówkę u Paderewskiego” zapraszamy do kompleksu dworsko-parkowego w Kąśnej Dolnej 8 maja 2016 r. już od godz. 15.00. Początek „Koncertu Trzech Tenorów – Śladami Jana Kiepury” stanowiący zwieńczenie imprezy zaplanowany jest na godz. 18.00. 
 
Bilety na koncert do nabycia w biurze Centrum Paderewskiego od 27 kwietnia 2016. Możliwość rezerwacji biletów pod nr 14 621 09 21. 
 
Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie www.paderewski.tarnow.pl
 
 
« schowaj
Blaszany kubek
Blaszany kubek
Młodzieżowa Grupa Teatralna działająca przy Parafii Św. Bartłomieja Apostoła w Jastrzębi zaprasza na spektakl „Blaszany kubek”, który wystawiony zostanie w sali widowiskowej ciężkowickiego Ratusza. 28 kwietnia 2016 (czwartek) godz. 18.00
więcej »
« schowaj
Mobilny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych
Mobilny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych
Urząd Gminy Ciężkowice informuje, że w dniach 30 kwietnia i 7 maja 2016r. odbędzie się zbiórka odpadów przez Mobilny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Do Mobilnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) można oddać następujące odpady:
więcej »
 
 
 
 • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,            
 • meble i inne odpady wielkogabarytowe, 
 • chemikalia, 
 • akumulatory, 
 • zużyte opony,
 • przeterminowane leki,
 • zużyte baterie,
 • pozostałe odpady niebezpieczne, w szczególności farby kleje, rozpuszczalniki, środki ochrony roślin, aerozole, środki czyszczące, wywabiacza plam, środków do konserwacji drewna oraz opakowań po tych substancjach, a także lamp fluorescencyjnych i akumulatorów.
Zbiórka odbędzie się w poszczególnych miejscowościach według harmonogramu zamieszczonego pod LINKIEM (PSZOK):
Zaznaczamy, iż plac targowy dla zbiórki m-ści Bogoniowice i Ciężkowice to plac targowy przy BOISKU SPORTOWYM – ul. Krynicka!
 

 

« schowaj
Ankietyzacja domów jednorodzinnych
Ankietyzacja domów jednorodzinnych
W dniu 4.05.2016 r. na terenie gminy Ciężkowice odbędzie się ankietyzacja domów jednorodzinnych.
więcej »
W związku z prowadzonymi pracami nad powstaniem „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Ciężkowice", w dniu 4 maja 2016 roku do drzwi naszych domów zapukają pracownicy firmy Ecovidi (ankieterzy) w celu uzyskania informacji dotyczących wykorzystania źródeł energii w gminie. Ankieterzy będą wyposażeni w identyfikatory i pełnomocnictwo Burmistrza. 
 
Wypełnienie ankiety jest konieczne do opracowania rzetelnego programu, który w przyszłości umożliwi gminie pozyskanie środków zewnętrznych na realizację projektów ograniczających emisję CO2. Pozyskane tą drogą dane służą tylko i wyłącznie do opracowania programu i nie będą przetwarzane zarówno przez gminę, jak i przez wykonawcę.
 
Dziękujemy Państwu za pomoc w opracowaniu Planu.
 
« schowaj
Kalendarz wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
Najbliższe wydarzenia
 • 2016-05-15
  Konfrontacje muzyczne
 • 2016-05-22
  Majówka myśliwska
 • 2016-05-29
  Rodzinne wędkowanie

Kontakt
Facebook
Ankieta
Rewitalizacja
Nieruchomości - ogłoszenia
Program 500+
Konfrontacje muzyczne
Muzeum przyrodnicze
Wokół Rezerwatu Skamieniałe Miasto
Zostrań odkrywcą
Encyklopedia Ciężkowic
Kultura Dostępna
Pogórzański Jarmark
Monitoring powodziowy
Zarządzanie kryzysowe
ESOP
Nowoczesna administracja
Obywatel_gov_pl
WKU Tarnów
Kącik Przedsiębiorcy
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.