Cieżkowice

 

 

Komunikat Dzielnicowego Komisariatu Policji w Ciężkowicach
Komunikat Dzielnicowego Komisariatu Policji w Ciężkowicach
Dzielnicowy Komisariatu Policji w Ciężkowicach, w ramach realizacji działania priorytetowego dotyczącego bezpieczeństwa w powstałej strefie zamieszkania Ciężkowice Rynek przypomina o zasadach panujących w strefie zamieszkania:
więcej »

 

 

 

 

1. W „strefie zamieszkania” pieszy  może korzystać z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdami.

2. W „strefie zamieszkania” obowiązuje prędkość pojazdów  ograniczona do 20 km/h.

3. W „ strefie zamieszkania” obowiązują specjalne przepisy dotyczące parkowanie pojazdów( tylko wyznaczone miejsca do parkowania).

4. Kierowca opuszczający „strefę zamieszkania” jest o tym informowany przez znak drogowy D-41( przekreślony znak „ strefa zamieszkania”).

5. W „strefie zamieszkania” obowiązuje  reguła prawej ręki-czyli ustępujemy wszystkim pojazdom  nadjeżdżającym z naszej prawej strony.

Rynek w Ciężkowicach jest naszym wspólnym dobrem odwiedzanym przez wielu turystów i właściwe zachowanie kierujących daje bardzo dobry wizerunek miejscowości oraz służy bezpieczeństwu mieszkańców. Dlatego zwracam się o wszelką pomoc w celu wyeliminowania negatywnych zachowań jakim jest w szczególności łamanie przepisów w rejonie Rynku poprzez informacje  pod numer telefonu Komisariatu Policji w Ciężkowicach 14 6510007 bądź bezpośrednio do dzielnicowego st.asp. Jarosław Zięcina tel. 604881230 jak tez korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń i Bezpieczeństwa.

dzielnicowy: st.asp. Jarosław Ziecina
 
 
 
Komunikat Dzielnicowego Komisariatu Policji w Ciężkowicach
 
Dzielnicowy Komisariatu Policji w Ciężkowicach w ramach realizacji działania priorytetowego dotyczącego zakłócania ładu i porządku publicznego oraz dewastacji mienia w rejonie wieży widokowej w miejscowości Bruśnik zwraca się do mieszkańców z prośbą o poszanowanie wspólnego mienia i właściwego korzystania z wyposażenia. Zwraca się również o przekazywanie wszelkich informacji odnośnie niewłaściwych zachowań osób na terenie wieży widokowej pod numer telefonu Komisariatu Policji w Ciężkowicach (14) 6510007, bądź bezpośrednio do dzielnicowego asp. Piotr Witek tel. 604890926
 
dzielnicowy: asp. Piotr Witek
 
« schowaj
WYBORY SOŁTYSÓW I RAD SOŁECKICH
WYBORY SOŁTYSÓW I RAD SOŁECKICH
więcej »

 

 

 

 

W związku z upływem czteroletniej kadencji Sołtysów oraz Rad Sołeckich Burmistrz Gminy Ciężkowice zarządził, na dzień 24 marca br., wybory do organów jednostek pomocniczych gminy. Dla przeprowadzenia tych wyborów powołana została Gminna Komisja ds. Wyborów, której siedziba znajduje się w Urzędzie Gminy Ciężkowice.
 

Każdy mieszkaniec uprawniony do głosowania może dokonać zgłoszenia kandydata na sołtysa oraz członków rady sołeckiej – na zasadach określonych statutem sołectwa oraz zarządzeniem Burmistrza – ogłoszonych w Biuletynie Informacji Publicznej. Druki niezbędne do dokonania zgłoszenia można pobrać w siedzibie Komisji oraz na stronie internetowej gminy. [pobierz]
 

W celu przyjmowania zgłoszeń kandydatów na sołtysów oraz członków rad sołeckich Komisja pełni dyżury od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy Urzędu tj. od 700 do 1500.


Zgodnie z kalendarzem wyborczym termin zgłaszania kandydatów upływa 1 marca 2019 r. o godz.15.00


 

« schowaj
Wykład historyczny w Muzeum Przyrodniczym w Ciężkowicach
Wykład historyczny w Muzeum Przyrodniczym w Ciężkowicach
więcej »

 

 

 

 

 

 Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice zaprasza na wykład
pt: "Gajusz Juliusz Cezar – wódz, polityk, kochanek"

21 lutego 2019 r. (czwartek), godz. 17.00
Muzeum Przyrodnicze im. K. i W. Tomków w Ciężkowicach

Wykład historyczny, w ramach działań Uniwersytetu Trzeciego Wieku,  poprowadzi dr Marek Smoła.

Zapraszamy wszystkich chętnych.

 

« schowaj
WARSZTATY Z SZYCIA I ZDOBIENIA HAFTEM SERWETY
WARSZTATY Z SZYCIA I ZDOBIENIA HAFTEM SERWETY
więcej »

Kolejne warsztaty rękodzielnicze już przed nami. Serdecznie zapraszamy na WARSZTATY Z SZYCIA I ZDOBIENIA HAFTEM SERWETY. Warsztaty rozpoczynają się 12 lutego o godzinie 15:00. Cykl warsztatów będzie realizowany w dniach 12.02.2019 i 14.02.2019 w godzinach od 15:00 do 18:00 oraz w dniach 19.02.2019 i 21.02.2019 w godzinach od 16:00 do 19:00.
W ramach 12 godzinnych zajęć uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z historią haftu oraz materiałami najczęściej używanymi do szycia serwet. Podczas zajęć praktycznych zainteresowani poznają ściegi ręczne potrzebne do szycia i zdobienia haftem serwety takie jak: fastrygowy, pętelkowy, za igłą, stębnowy, krzyżykowy, kryty, dziergany. Fachowa opieka i prowadzenie w połączeniu ze wspaniałą atmosferą wspierającą proces twórczy, w niezwykły sposób pozwoli oderwać się od codziennych problemów, stresów i zawrotnego tempa życia. 
Gorąco zachęcamy do kreatywnego i twórczego spędzania czasu na kolejnych planowanych warsztatach, dających mnóstwo satysfakcji zarówno z samego procesu tworzenia, odkrywania swoich talentów i zdolności, jak i własnoręcznie wykonanego dzieła.
Na najbliższe warsztaty – Warsztaty z wykonania palmy wielkanocnej, pisanek - zapraszamy w marcu. Bliższe informacje na temat warsztatów uzyskać można pod numerem telefonu: 14 307 05 01. Zachęcamy do wcześniejszych zapisów. Zajęcia są bezpłatne, a liczba miejsc ograniczona. Nie czekaj - zapisz się już dziś! Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji na temat projektu można pobrać w zakładce Nasze Pogórze, Nasze Tradycje.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, realizowanego w ramach Osi 6, działania 6.1 Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Poddziałania 6.1.3 Rozwój instytucji kultury oraz udostępnianie dziedzictwa kulturowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

« schowaj
Konferencja turystyczna
Konferencja turystyczna
W dniu 15 lutego 2019 roku z inicjatywy Tarnowskiej Organizacji Turystycznej odbędzie się konferencja turystyczna pn. "Sieciowanie produktu turystycznego w ramach Źródlanego Szlaku".
więcej »

Harmonogram konferencji i formularze zgłoszeniowe dostępne są poniżej lub na stronie http://www.lot.tarnow.pl/

HARMONOGRAM KONFERENCJI

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Konferencja ta jest następstwem wieloletnich prac koncepcyjnych, prac przy dokumentacji projektowej i wreszcie prac budowlanych w ramach których oddane do użytku zostały pierwsze inwestycje tzw. „Źródlanego szlaku”.

Przypomnijmy, że wartość całego przedsięwzięcia szacuje się blisko na 80 mln. zł.

« schowaj
Ponowny start w aktywność zawodową
Ponowny start w aktywność zawodową
więcej »

Spółdzielnia Socjalna SerwiS

zaprasza do udziału w projekcie:  „Ponowny start w aktywność zawodową”,
II tura rekrutacji do projektu rozpoczyna się 18 lutego, a kończy 1 marca 2019r.
Przyjmowanie zgłoszeń odbywa się w godzinach 9.00-15.00
w Biurze Projektu: ul. Bitwy o Wał Pomorski 1, 33-100 Tarnów
ZAPRASZAMY OSOBY :
• bierne zawodowo
• bezrobotne
• w wieku powyżej 30 lat.
• zamieszkałe na terenie Subregionu Tarnowskiego: Miasto Tarnów, powiat tarnowski, powiat brzeski lub powiat dąbrowski.
 
Zakres działań oraz formy wsparcia przewidziane w ramach realizacji projektu:
• staże zawodowe ze stypendium stażowym
• szkolenia zawodowe ze stypendium szkoleniowym
• zwrot kosztów dojazdu dla uczestników dojeżdżających na staże i szkolenia zawodowe poza miejscem zamieszkania
• zwrot kosztów opieki nad dzieckiem do lat 7 lub osobą zależną w trakcie stażu
• identyfikacja potrzeb Uczestników projektu – opracowanie IPD (Indywidualnego Planu Działania) dla każdego Uczestnika projektu
• pośrednictwo pracy
• doradztwo zawodowe
• coaching zawodowy
• wsparcie psychologiczne
• poradnictwo z zakresu opinii nad osobą zależną
• dodatek do wynagrodzenia dla opiekuna stażysty
 
Kontakt
• Biuro Projektu:
Spółdzielnia Socjalna SerwiS:
ul. Bitwy o Wał Pomorski 1, 33-100 Tarnów
• Tel.: 535-191-921
• e-mail:
m.mika@spoldzielniaserwis.pl 
a.gacek@spoldzielniaserwis.pl
p.witek@spoldzielniaserwis.pl
 
www.ponownystart.pl
 
 
 
« schowaj
Znaleziono pieska !
Znaleziono pieska !
Poszukiwany właściciel, zagubionego pieska, który został znaleziony w miejscowości Kąśna Dolna, w okolicach tartaku. Piesek ma znaczącą brązową obroże i smycz. Jeśli ktoś rozpoznaje, bardzo proszę o kontakt. Szczegółowych informacji udzielamy w Urzędzie Gminy w Ciężkowicach w godzinach od 7.00 do 15.00, pod numerem telefonu (14) 62 85 830.
więcej »
« schowaj
PIERWSZY ROK MAŁOPOLSKICH TERYTORIALSÓW
PIERWSZY ROK MAŁOPOLSKICH TERYTORIALSÓW
Prawie 500 przeszkolonych żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej, 800 ochotników zakwalifikowanych na szkolenia, ponad 1200 wniosków złożonych w Wojskowych Komendach Uzupełnień w całym województwie – to bilans pierwszego roku funkcjonowania 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
więcej »

Wojska Obrony Terytorialnej formowane są w Małopolsce od roku. W etacie każdej nowo formowanej jednostki pierwszym żołnierzem jest jej dowódca, na którym spoczywa odpowiedzialność zorganizowania całego procesu jej utworzenia. Na dowódcę 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej w styczniu 2018 r. wyznaczony został płk Krzysztof Goncerz, który ze swojej wcześniejszej służby w Wojskach Powietrznodesantowych i Wojskach Specjalnych wyniósł ogromne doświadczenie oraz cenną umiejętność wykraczania poza rutynowy sposób działania i rozumowania. W ciągu dwunastu pracowitych miesięcy brygada przeprowadziła trzy szkolenia podstawowe, pięć wyrównawczych oraz sześć rotacyjnych, wszystkie z użyciem najnowocześniejszego sprzętu i uzbrojenia, w tym polskich karabinków MSBS Grot (5,56 mm). W trakcie szkoleń oraz uroczystości żołnierze mieli okazję spotykać się z weteranami Armii Krajowej, których tradycje, idee i umiłowanie Ojczyzny są dla nich inspiracją.

W ocenie Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej utrzymane zostało zakładane tempo rozwoju brygady. Gdyby pokusić się o wskazanie źródeł powodzenia, to jednym z najważniejszych byliby ludzie. Tempo osiągnięcia gotowości szkoleniowej przez jednostkę oraz wykonywanie przez nią zadań, uzależnione są w znacznej mierze od osobowości dowódcy, od jego charyzmy, a także umiejętności współpracy i zarządzania. Nie mniej istotna wydaje się odpowiedź społeczności lokalnej, przejawiająca się w rosnącym zainteresowaniu służbą w 11MBOT oraz życzliwym wsparciu dla ważnych przedsięwzięć brygady.
W tym roku małopolscy Terytorialsi nie zamierzają zmniejszać tempa. Zaplanowano przeprowadzenie sześciu szkoleń podstawowych i tyluż wyrównawczych, ponad trzydziestu szkoleń rotacyjnych oraz dwóch szkoleń zintegrowanych. Instruktorów 11MBOT będą szkolić byli żołnierze Wojsk Specjalnych w ramach Mobilnych Zespołów Szkoleniowych, co jest nowatorskim rozwiązaniem, nie stosowanym dotychczas w innych rodzajach Sił Zbrojnych. Do końca roku brygada planuje zwiększenie liczebności o 750 przeszkolonych żołnierzy OT. 
12 stycznia b.r. 11MBOT zainaugurowała drugi etap kampanii rekrutacyjnej „Zostań Żołnierzem RP” pod auspicjami Ministra Obrony Narodowej. Punkt promocyjny Terytorialsów przyciągnął rzesze odwiedzających, którzy oglądali uzbrojenie i wyposażenie żołnierzy, w większości polskiej produkcji. Szczególnym zainteresowaniem tradycyjnie cieszyły się Groty, jak również zmodernizowana wersja UKM-2000P, celownik termowizyjny Rubin i celownik holograficzny HWS. Na kolejne spotkania w ramach tej kampanii żołnierze OT zapraszają w lutym do ośrodków sportowych w Szczawnicy, Limanowej, Tyliczu i Krynicy. Każdy zainteresowany będzie mógł urozmaicić swój aktywny zimowy wypoczynek poznając zalety służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.
 
mjr Bartosz KUBAL
Oficer Prasowy
11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej 
FB: Wojska-Obrony-Terytorialnej
TT: @terytorialsi 
"Zawsze gotowi, zawsze blisko!"
 
 
 
« schowaj
Kalendarz wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
Najbliższe wydarzenia

Kontakt
Facebook
Zarządzanie kryzysowe
Wybory Samorządowe 2018
Zrównoważony rozwój..
Nieruchomości - ogłoszenia

 

Rewitalizacja
Śmieci
Pogórzański Jarmark
Muzeum przyrodnicze
Wokół Rezerwatu Skamieniałe Miasto
Zostrań odkrywcą
Encyklopedia Ciężkowic
Obywatel_gov_pl
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.